Niedziela 25.09.2016

Zobaczcie, co się działo na marszu KOD-u w Warszawie (ZDJĘCIA)

marsz KOD-u KOD Komitet Obrony Demokracji Kayah Czarny Protest Beata Szydło Ryszard Petru Mateusz Kijowski Adam Michnik

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł marsz Komitetu Obrony Demokracji organizowany pod hasłem Jedna Polska - dość podziałów. Przed rozpoczęciem manifestacji Mateusz Kijowski mówił, że frekwencja będzie doskonałym sprawdzianem dla siły opozycji. W rozmowie z TVN24 zapowiedział: To będzie też okazja, by zweryfikować tezy, czy KOD się kończy. Według danych warszawskiej policji na marszu pojawiło się prawie 30 tysięcy osób, które protestowały przeciwko "planowanym zmianom w edukacji" i "notorycznemu łamaniu trójpodziału władzy".

Wolność, Równość, Demokrację! Wesprzyjmy Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wesprzyjmy Sędziów Sądów Powszechnych. Zaprotestujmy przeciwko łamaniu trójpodziału władzy. Zaprotestujmy przeciwko planowanym zmianom w edukacji - napisali organizatorzy marszu na oficjalnej stronie na Facebooku.

Jak zawsze uczestnikom protestu nie brakowało kreatywności. Na transparentach pojawiły się takie hasła jak: Beata drukuj ten wyrok, Chcemy Polski bez podziałów, Podła zmiana i Historia jest bezpartyjna. W trakcie marszu pojawiły się też oczywiście hasła atakujące projekt radykalnego zaostrzenia ustawy aborcyjnej, który zmuszałby kobiety do rodzenia dzieci z gwałtów kazirodczych, zaś lekarzy karała za ratowanie życia matek. Wiele protestujących kobiet nosiło czarne ubrania na znak solidarności z akcją - Czarny Protest.

Zobaczcie zdjęcia:

« Poprzednie 1/15

Zobaczcie, co się działo na marszu KOD-u w Warszawie

2Zobaczcie, co się działo na marszu KOD-u w Warszawie