Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan: "Obowiązkiem lekarza jest poinformowanie rodziców o chorobie dziecka?! To kuriozalne!"

1032
Podziel się:

"Po wyrzuceniu mnie ze szpitala za odmowę wykonania aborcji, zwiększyła się w całym kraju liczba prenatalnych zabójstw!"

Chazan: "Obowiązkiem lekarza jest poinformowanie rodziców o chorobie dziecka?! To kuriozalne!"
bELaKwXV

Profesor Bogdan Chazan dwa lata temu został zwolniony ze stanowiska szefa warszawskiego Szpitala św. Rodziny za zmuszenie kobiety do urodzenia dziecka bez mózgu, z wodogłowiem, brakiem części kości czaszki, powiek oraz nosa i wypłyniętymi gałkami ocznymi. Rodzice wspominają, że po narodzeniu dziecka personel szpitala bał im się je pokazać. Umierało w cierpieniach przez 10 dni. Co przeżywali jego rodzice, trudno sobie nawet wyobrazić. Profesor Chazan wyjaśnił jednak w oświadczeniu, że jego sumienie jest ważniejsze. Dlatego odmówił skierowania kobiety do lekarza, który mógłby przeprowadzić ustawowo dopuszczalny zabieg aborcji. Tłumaczył, że "oznaczałoby to uczestniczenie w procedurze aborcji". Był szczęśliwy, że do tego nie doszło, a dziecko umarło już po porodzie, "ratując" jego sumienie.

Jak wynika ze wspomnień byłych pacjentek Chazana, którymi dzielą się w internecie, profesor z reguły jest bezwzględny dla swoich pacjentek: Kolejne pacjentki Chazana ujawniają: "Mdlałam i wymiotowałam z wycieńczenia! NIE DAŁ ZNIECZULENIA mówiąc o grzechu pierworodnym!"

W liście przesłanym redakcji tygodnika Polityka Chazan zapewnia, że nadal jest z siebie zadowolony. Zapowiada przy okazji, że nadal nie zamierza informować ciężarnych pacjentek, że ich dzieci urodzą się chore lub umrą krótko po narodzinach. Sam pomysł, by rodzice podejmowali decyzję, czy chcą patrzeć, jak umiera ich dziecko, nazwał "kuriozalnym".

bELaKwXX

Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska w swojej opinii napisała rzecz kuriozalną. Mianowicie, że przypadku rozpoznania choroby dziecka przed jego urodzeniem obowiązkiem lekarza jest przede wszystkim poinformowanie rodziców, że dziecko może być poddane aborcji - pisze oburzony w liście do Polityki. Całe szczęście, że nie mamy w Polsce eutanazji. Bo wówczas pani rzecznik z pewnością powiedziałaby, że w przypadku ciężkiej choroby pacjent powinien być przede wszystkim poinformowany, że może dać się zabić.

Podobnie nieprzejednane poglądy ma w kwestii tzw. uporczywej terapii, czyli sytuacji, kiedy stosowane środki nie dają szansy na osiągnięcie założonego celu: wyzdrowienia, istotnej poprawy lub choćby stabilizacji stanu pacjenta. Przeciwko uporczywej terapii opowiadał się między innymi papież Jan Paweł II, czemu dał wyraz pod koniec życia, jednak profesor Chazan wie lepiej. Jego zdaniem zgoda bliskich na wszczęcie procedury medycznej nie jest potrzebna, gdy dotyczy ona nieuleczalnie chorych wcześniaków.

Czasami rodzice są przeciwni ratowaniu swoich przedwcześnie urodzonych lub chorych dzieci - narzeka Chazan. To nie zwalnia personelu medycznego z obowiązku ratowania dziecka, jeśli są na to szanse. Nie ma czegoś takiego jak wskazania do aborcji. Można mówić o wskazaniach tylko w przypadku ratowania czyjegoś zdrowia czy życia**.**

Chazan żali się też, że po jego zwolnieniu ze Szpitala św. Rodziny, personel przestał oszukiwać pacjentki i zaczął przestrzegać obowiązującego prawa, przez co wzrosła liczba legalnych aborcji.

bELaKwYd

Wiadomo, że po wyrzuceniu mnie ze szpitala za odmowę wykonania aborcji, zwiększyła się w całym kraju liczba prenatalnych zabójstw - oskarża w Polityce. Pani prezydent Warszawy wprowadziła dwa lata temu swego rodzaju zarządzanie strachem lekarzy.

Wypowiedź Chazana skomentował filozof i bioetyk Jan Hartman:

Nie jest możliwe, by uważał lekarzy, dokonujących aborcji za morderców. Gdyż w takim razie za mordercę uważałby również samego siebie. Wtedy z pewnością nie pozwoliłby sobie nadal wykonywać zawód lekarza, a tym bardziej przyjmować roli mentora i autorytetu, pouczającego innych.

A jednak to właśnie robi. Czy skazywanie kobiet na 5 lat więzienia za odmowę rodzenia śmiertelnie chorych dzieci uleczy sumienie "nawróconego zabójcy"?

bELaKwYe
bELaKwYf
bELaKwYg
Zobacz także: "To, co się dzieje w Polsce, to cofnięcie nas do średniowiecza! BĘDZIEMY CHRONIĆ GWAŁCICIELI"
Zobacz także: Zobacz też:
bELaKwYy
KOMENTARZE
(1032)
gość
5 lata temu
Nie moge patrzec na ten jego falszywy usmiech. Wstydzilby sie, najpierw sam skrobal na potege (tak mowia inni ginekolodzy) a teraz bedzie swietego udawac.
gość
5 lata temu
Sorry, ale lekarz musi powiedzieć rodzicom, że dziecko jest chore, trzeba wyjaśnić co to za choroba, jakie są objawy, czy dziecko umrze, czy da się to leczyć itp.
gość
5 lata temu
Pan doktor bawi się w Pana Boga? Nieładnie.
bELaKwYz
Jagoda
5 lata temu
Czytam i nie wierze. D***l i morderca!
Gość
5 lata temu
Pan doktor to chyba do nieba nie pójdzie
Najnowsze komentarze (1032)
gość
4 lata temu
Psychopata
Bialek
4 lata temu
Psychopata
gość
4 lata temu
Idąc jego tokiem rozumowania to jemu i tak już nic nie pomoże.Ani jego głupie gadanie , ani jego czyny Jeśli dla niego aborcja to morderstwo to on jest mordercą seryjnym. Co do klauzuli sumienia to mam wrażenie, że została tylko po to stworzona aby tacy psychole mogli czuć się bezpiecznie i nie stracili prawo do wykonywania zawodu.
Gość
5 lata temu
Wstrętny,okrutny dziadyga 😒
gość
5 lata temu
Nakaz rodzenia, nakaz życia choćby się człowiek wił i kwiczał z bólu jak zarzynana ś****a błagając o skrócenie cierpienia. I niech mi ktoś powie, że to nie jest pańśtwo totalitarne. Pewnie jeszcze o ciąży pozamacicznej nie będą informować? Jaką trzeba być idiotką żeby oddawać swoje zdrowie w ręce psychopaty, i w dodatku mordercy - jak sam o sobie mówi. Polski doktor Mengele. Podziel się własnym ciałem zwyrodnialcu, zamiast wykorzystywać ciała kobiet do realizacji swoich celów, jak jakiś gwałciciel!
aga
5 lata temu
Niech pan doktor adoptuje tyle dzieci ile wyskrobał wtedy będę pana szanował
gość
5 lata temu
Doktor Zło
Franciszek
5 lata temu
Tego leśnego dziadka to bałbym się dopuścić do konia. Bo ja lubię zwierzęta. Można wyczytać z gęby- k*****ł.
bELaKwYr
janusz
5 lata temu
to H*J ZŁAMANY a nie lekarz!!!!! kto mu pozwala na działalność lekarską? niech jedzie w p**du na Sybir! kto daje mu takie prawo? kiedy sekta kościelna przestanie się panoszyć w Polsce? chcę żyć w kraju nowoczesnym nie zacofanym, fanatycznie religijnym gdzie pełno hipokryzji a mało wiary!
gość
5 lata temu
strach jakich mamy w Polsce "profesorów"
gość
5 lata temu
Ten gość jest zdrowo p**********y.
gość
5 lata temu
Tak to "morderca" staje się "świętym"
h.
5 lata temu
masakra... a może najskuteczniej byłoby omija szpital w którym pracuje szeeeeeeerokim łukiem kobiety nie dawajcie mu satysfakcji ..idźcie rodzic do innych szpitali...my też mamy wybór
gość
5 lata temu
Teraz wiem że szatan podaje się też za ekstremalnie wierzącego katolika. Szef pewnego radia nie jest jedynym wcieleniem zła na tej ziemi...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELaKwZk
bELaKwZl
bELaKwZm
bELaKwZn
bELaKwZo
bELaKwYT