Trwa ładowanie...
Przejdź na

Janda u Olejnik: "Przecież NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO ABORCJI! W szpitalu koło mnie kobieta urodziła bardzo kalekie dziecko..."

317
Podziel się:

"Widziałam przerażenie jej męża, widziałam przerażenie jej rodziny, widziałam tę tragedię. Boże, jak dobrze, że zrobiłam badania prenatalne..."

Janda u Olejnik: "Przecież NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO ABORCJI! W szpitalu koło mnie kobieta urodziła bardzo kalekie dziecko..."
bEEyxLXF

Krystyna Janda pojawiła się wczoraj w programie Moniki Olejnik w TVN 24, Kropka nad i, żeby zabrać głos w sprawie planowanego zaostrzenia ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Aktorka sprzeciwia się oczywiście całkowitemu zakazowi przerywania ciąży, który, jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, w praktyce uniemożliwi również przeprowadzanie procedury in vitro, zlikwiduje diagnostykę oraz medycynę prenatalną (!), a także uniemożliwi ratowanie życia i zdrowia kobiet będących w ciąży. Ustawa napisana przez prawników skrajnie prawicowej organizacji Ordo Iuris przewiduje bowiem wprowadzenie terminu "morderstwa prenatalnego"...

Janda wyznała w środę w Radiu Zet, że sama dwukrotnie zmuszona była do przerwania ciąży, która zagrażała jej życiu. Sprawę natychmiast skomentował Tomasz Terlikowski, dla którego słowa aktorki były kolejnym dowodem na to, że wszystkie kobiety, które protestują przeciwko całkowitemu zakazowi przerywania ciąży, cierpią na "syndrom postaborcyjny". Podobne zdanie ma również jego żona, Małgorzata.

bEEyxLXH

W rozmowie z Olejnik Janda wspominała, że kiedy sama rodziła jedno ze swoich dzieci, w tej samej szpitalnej sali rozgrywał się dramat innej rodziny:

W szpitalu koło mnie kobieta urodziła bardzo kalekie dziecko. Widziałam przerażenie jej męża, widziałam przerażenie jej rodziny, widziałam tę tragedię. Ona była zupełnie na to nieprzygotowana. Obserwowałam to z łóżka obok i mówiłam: Boże, jak dobrze, że zrobiłam badania prenatalne. A ta ustawa wyklucza wszystko - mówiła aktorka. Ostatnio widziałam taki żart, że biskup zwraca się do ciężarnej kobiety: Jeśli z in vitro, to usuń. Każdego dnia budzę się i myślę, że śnię.

bEEyxLXN

Nie mogę o tym słuchać o próbach ograniczenia in vitro. Wiele młodych małżeństw ma problem z zajściem w ciążę. Odbieranie młodym, kochającym się ludziom nadziei na wspólne dziecko jest straszne, jest zbrodnią - kontynuowała. _**Kobieta powinna mieć prawo wyboru. Przecież nikt nikogo nie zmusza do aborcji.**_

Przypomnijmy, że na jutro zaplanowano kolejne protesty w kilkunastu miastach Polski, a na poniedziałek Krajowy Strajk Kobiet.

bEEyxLXO
bEEyxLXP
Zobacz także: Samusionek: "Obecna sytuacja w Polsce przypomina czasy, kiedy palono kobiety na stosach!":
Zobacz także: Zobacz też:
bEEyxLYi
KOMENTARZE
(317)
Meg
5 lata temu
Niech każdy robi co chce i żyje jak chce. W zgodzie ze swoim sumieniem
gość
5 lata temu
ja rowniez nie moge w to uwierzyc co sie aktualnie dzieje w PL nie godze sie na takie rzeczy dlatego w poniedzialek ide na czarny marsz !
gość
5 lata temu
straszne w jakim kraju przyszlo nam zyc :(
bEEyxLYj
Gość
5 lata temu
Każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu!
gość
5 lata temu
I gdzie te wszystkie wielbicielki Dudy i te, ktore za Agatą Dudą w kampanii powtarzały "nie boje się Kaczynskiego"? Cos cicho siedzą. Gratulacje!
Najnowsze komentarze (317)
gość
5 lata temu
Głupie robione w konia przez lewaków kobiety, które nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem.Czytała któraś projekt?
gość
5 lata temu
one wyglądają jak stado szatanów
gość
5 lata temu
mówicie że kobieta nie ma prawa decydować czy urodzi ...a kto jak nie matka póżniej ponosi konsekwencje...kto jak nie dziecko cierpi...ale kilku zbliżających sie wielkimi krokami do kresu życia ludzi zdecyduje za cały kraj...postepujmy wg wiary, religi, etyki... kazdy ma inną ...kazdemu wolno wybrać...to chyba jest demokracja >?
rabin
5 lata temu
w przypadku takiej Jandy czy jej podobnych to rzeczywiście przekonany jestem do aborcji, to przed laty powinno ich dotyczyć
szlomo
5 lata temu
i co P*******y b*******u to od razu miała je wyskrobać, zabić w męczarniach, tylko dlatego żeby było tak wygodniej? pomyśl stara szkapo troszkę, to naprawdę nie boli... w przeciwieństwie do aborcji
Sabina
5 lata temu
Jesteście za aborcją? Ludzie przecież to jest chore.. Kobieto wyobraź sobie że urodziłaś chore dziecko. i kiedy już będzie starsze usiądź przed nim i powiedz mu że chciałaś je usunąć ale Ci rząd nie pozwolił.. czym jest winne dziecko z gwałtu? tym że kobieta cierpiała? Dlatego trzeba je zabić? powinni się zając zaostrzeniem kar dla kryminalistów a nie uśmiercaniem niewinnych istot. A teraz proszę o g****oburze pod postem
gość
5 lata temu
Ciemnota katolicka nie zna granic. Drodzy KATOLICY wasz kochany, miłosierny i cudowny Bożek istnieje tylko w waszych ciemnych i wypranych główkach. Jedyny Bóg jaki istnieje dla waszej sekty to jest Bóg Pieniądz, jego największe objawienia są w niedzielę.
gość
5 lata temu
Janda weź na wstrzymanie. złośliwa paranoiczka, zachłanna na kasę
bEEyxLYb
Gość
5 lata temu
Posłowie niech się zajmà swoimi c*****i a nie naszymi macicami.
Gość
5 lata temu
Każda wpełni świadoma istota powinna mieć prawo wyboru.nikt nikogo nie powinien do niczego zmuszać ale i także niczego zakazywać.
gość
5 lata temu
Pis ma racje
az
5 lata temu
Zakaz aborcji ma swoje uzasadnienie.Minister Rafalska będzie mogła się pochwalić, że program 500+ przynosi efekty - POLKI RODZĄ.
gość
5 lata temu
PIS dużo straci na poparciu jak to przegłosuje, mam świadomość, że chcą wywiązać się z obietnic wobec kościoła, ale to nie jest dobry kierunek. Mamy 21 wiek, nie ma mozlwości pogodzić pracy z opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym, pomoc państwa zerowa, ludzie nie chcą miec chorych dzieci nie tylko z własnej wygody,ale też ze swiadomości jakie zycie to dziecko będzie miało, a oni chcą zakazać decydowania o własnym ciele. Szok. Pozostawcie kobietom możliwość wyboru, to na nas będzie ciażył obowiązek jego wychowania. Czy bym usunęła dziecko? Nie. Ale czy bym usunęła dziecko, które w życiu płodowym jest chore? Tak, bez zastanowienia TAK
gość
5 lata temu
nic nie zrobią aborcja będzie pod ziemią i 5 razy droższa wiec ginekolodzy ręce zacierają!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEyxLYU
bEEyxLYV
bEEyxLYW
bEEyxLYX
bEEyxLYY
bEEyxLYD