Trwa ładowanie...
Przejdź na

Arcybiskup Hoser o protestujących kobietach: "Źle są zorientowane, źle wykształcone. TEN MARSZ BYŁ BARDZO SMUTNY, PONURY"

1051
Podziel się:

"Ja widzę w tych postawach często jakieś zaćmienie, które nie dostrzega istoty zagadnienia" - skrytykował Czarny Poniedziałek.

Arcybiskup Hoser o protestujących kobietach: "Źle są zorientowane, źle wykształcone. TEN MARSZ BYŁ BARDZO SMUTNY, PONURY"

Wczoraj w całej Polsce odbyły się marsze kobiet i mężczyzn, którzy protestowali przeciwko wprowadzeniu radykalnej ustawy antyaborcyjnej. Według wstępnych szacunków miasta Warszawy i policji na demonstracji pojawiło się około 30 tysięcy osób. Ich determinację w walce z projektem, który zakłada karę 5 lat więzienia za poronienie, skrytykował arcybiskup Henryk Hoser. W trakcie kazania stwierdził, że dzieci "giną w ciszy" i zostają "zabijane tam, gdzie miało być najbezpieczniejsze miejsce, a więc pod sercem matki". Wczoraj arcybiskup był też gościem Krzysztofa Skowrońskiego w TVP Info, gdzie powiedział:

Jest mnóstwo przekłamań w hasłach, które się ukazują, jak również mnóstwo nadinterpretacji, które czasami mają cechy wręcz histeryczne. Dezinformacja, która panuje w zakresie tych ustaw i problemów, o których mówimy, jest ogromna. W związku z tym wiele kobiet prawdopodobnie działa w dobrej wierze, ale źle są zorientowane, źle poinformowane, nawet źle wykształcone w tym zakresie. I w związku z tym kierują się tym, co inni mówią, co propagują w środkach przekazu czy jakichkolwiek innych kanałach.

Ten marsz był bardzo smutny, ponury, tak jak pogoda tego dnia. A więc ciemno, zimno, padający deszcz i jakiś rodzaj zaćmienia. Ja widzę w tych postawach często jakieś zaćmienie, które nie dostrzega istoty zagadnienia - dodał i skrytykował także obecnie obowiązujące prawo aborcyjne, które jego zdaniem prowadzi do coraz większej liczby aborcji:

Ja bym nie sakralizował tego kompromisu, jak niektórzy to czynią. Dlatego że już widać skutki, których nawet chyba ustawodawca nie przewidział, mianowicie systematycznie narastająca liczba przerywań ciąży z motywów eugenicznych. A więc oczywiście diagnostyka prenatalna wykrywa pewne anomalie lub podejrzenia anomalii i nawet w chorobach, które nie grożą śmiercią dziecka, dokonuje się zabicia tego dziecka kalekiego.

Na pytanie co w przypadku, gdy kobieta została zgwałcona Hoser odparł, że w takich sytuacjach należy zdać się na… biologię. Jego zdaniem, że stres gwałconej kobiety w naturalny sposób uniemożliwia zapłodnienie.

To jest sytuacja bardzo bolesna. Tych przypadków nie ma wiele, z różnych względów - powiedział arcybiskup. Raz, że rzadziej się zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak ogromy stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój jest jedną z psychologicznych przyczyn niepłodności. I w tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w normalnych warunkach.

_

_

_

_

Zobacz także: Czarny Protest w Warszawie. Tłumy na pl. Zamkowym
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(1051)
Gość
5 lata temu
MARSZ BYŁ PIĘKNY!!! Jedność wolność solidarność! Nie będzie w 2016 roku mówił nam PiS czy kościół jak mamy żyć i umierać!!!
gość
5 lata temu
Eksperci od wszystkiego - wiadomo, czemu chca, zeby dzieci bylo jak najwiecej... Pedofilska szajka
gość
5 lata temu
niech zajmie się swoimi owieczkami a nie narzuca wszystkim swój światopogląd.
gość
5 lata temu
Nie dziwie się kobietom. Walczą o swoje prawa. Jeżeli ktoś jest w ciąży pozamacicznej powinien mieć prawo ja usunąć a nie czekać na pewną smierc
gość
5 lata temu
o kobietach biskupi wiedzą najwięcej.
Najnowsze komentarze (1051)
gość
5 lata temu
Zaćmienie to ja często z ambony słyszę a nie w walce o prawo wyboru.
gość
5 lata temu
a jebn...al go ktos kidys w leb?
gość
5 lata temu
On ma rację - stress uniemożliwia zajście w ciążę u zgwalconego ministranta
gość
5 lata temu
Kiedy sie to wreszcie skonczy, to pomiatanie KOBIETA !!!
gość
5 lata temu
Czy aborcja jest legalna, czy nielegalna to w żaden sposób nie wpływa na liczbę przeprowadzanych zabiegów, a jedynie na jej jakość. I tu nie trzeba drugi raz wynajdywać koła. To są informacje powszechnie dostępne. Tym psychopatom nienawidzącym kobiet chodzi tylko o znęcanie się nad ludźmi na tle seksualnym. Nad kobietami, dodam, bo rzadko się mówi o kobiecie per człowiek.
Ina
5 lata temu
Jakie ma okropne ślepa ten k****a spasiony
gość
5 lata temu
Zajmij sie dziadu jeden swoja religia i własna wiara w Boga a nie tyłkami kobiet!!!!
ewa
5 lata temu
Panie Hoser! Walnij się pan w łeb.
Uczestniczka ...
5 lata temu
Ewa, wykształcenie wyższe - politolog. Własna firma od 15 lat. Nie
gość
5 lata temu
"nawet źle wykształcone w tym zakresie" powiedział znawca buhahahaha
Karolina co m...
5 lata temu
Kościół chce kalek bo mało która kaleka powie że została zgwałcona przez księdza.....K***a, oszlaeć możn....
gość
5 lata temu
Zamilcz "wyksztalcony" klecho!
gość
5 lata temu
Hahaha stres podczas g****u uniemozliwia zaplodnienie hahaha
gość
5 lata temu
Szanowny!!!!!!! Biskupie ludzie nie chodzą do kościoła prze kler , przez was . Żyjecie jak hrabięta jeździcie drogimi samochodami , płodzicie dzieci i nie ponosicie żadnych konsekwencji. Niejeden z Wasi namawiał kobiety do aborcji jak przytrafiło mu się dziecko. Nie czarujmy się , To Wasza o****a odpycha ludzi od kościoła .Zacznijcie od siebie, a potem nakazujcie innym.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie