Wtorek 04.10.2016 09:30

Arcybiskup Hoser o protestujących kobietach: "Źle są zorientowane, źle wykształcone. TEN MARSZ BYŁ BARDZO SMUTNY, PONURY"

Czarny Protest Czarny Poniedziałek aborcja Ogólnopolski Strajk Kobiet ustawa antyaborcyjna Dziewuchy Dziewuchom protesty antyaborcyjne stop aborcji Ratujmy kobiety arcybiskup Henryk Hoser

Arcybiskup Hoser o protestujących kobietach: "Źle są zorientowane, źle wykształcone. TEN MARSZ BYŁ BARDZO SMUTNY, PONURY"

Wczoraj w całej Polsce odbyły się marsze kobiet i mężczyzn, którzy protestowali przeciwko wprowadzeniu radykalnej ustawy antyaborcyjnej. Według wstępnych szacunków miasta Warszawy i policji na demonstracji pojawiło się około 30 tysięcy osób. Ich determinację w walce z projektem, który zakłada karę 5 lat więzienia za poronienie, skrytykował arcybiskup Henryk Hoser. W trakcie kazania stwierdził, że dzieci "giną w ciszy" i zostają "zabijane tam, gdzie miało być najbezpieczniejsze miejsce, a więc pod sercem matki". Wczoraj arcybiskup był też gościem Krzysztofa Skowrońskiego w TVP Info, gdzie powiedział:

Jest mnóstwo przekłamań w hasłach, które się ukazują, jak również mnóstwo nadinterpretacji, które czasami mają cechy wręcz histeryczne. Dezinformacja, która panuje w zakresie tych ustaw i problemów, o których mówimy, jest ogromna. W związku z tym wiele kobiet prawdopodobnie działa w dobrej wierze, ale źle są zorientowane, źle poinformowane, nawet źle wykształcone w tym zakresie. I w związku z tym kierują się tym, co inni mówią, co propagują w środkach przekazu czy jakichkolwiek innych kanałach.

Ten marsz był bardzo smutny, ponury, tak jak pogoda tego dnia. A więc ciemno, zimno, padający deszcz i jakiś rodzaj zaćmienia. Ja widzę w tych postawach często jakieś zaćmienie, które nie dostrzega istoty zagadnienia - dodał i skrytykował także obecnie obowiązujące prawo aborcyjne, które jego zdaniem prowadzi do coraz większej liczby aborcji:

Ja bym nie sakralizował tego kompromisu, jak niektórzy to czynią. Dlatego że już widać skutki, których nawet chyba ustawodawca nie przewidział, mianowicie systematycznie narastająca liczba przerywań ciąży z motywów eugenicznych. A więc oczywiście diagnostyka prenatalna wykrywa pewne anomalie lub podejrzenia anomalii i nawet w chorobach, które nie grożą śmiercią dziecka, dokonuje się zabicia tego dziecka kalekiego.

Na pytanie co w przypadku, gdy kobieta została zgwałcona Hoser odparł, że w takich sytuacjach należy zdać się na… biologię. Jego zdaniem, że stres gwałconej kobiety w naturalny sposób uniemożliwia zapłodnienie.

To jest sytuacja bardzo bolesna. Tych przypadków nie ma wiele, z różnych względów - powiedział arcybiskup. Raz, że rzadziej się zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak ogromy stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój jest jedną z psychologicznych przyczyn niepłodności. I w tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w normalnych warunkach.

Zobacz: Arcybiskup Hoser krytykuje Czarny Protest: "Dzieci zabija się tam, gdzie miało być najbezpieczniej! GINĄ W CISZY, POD SERCEM MATKI"

Czarny Protest w Warszawie. Tłumy na pl. Zamkowym


Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1369)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1369
Odpowiedz
1634 213
zgłoś
gość 04.10.2016 09:32
niech zajmie się swoimi owieczkami a nie narzuca wszystkim swój światopogląd.
Odpowiedz
2331 391
zgłoś
Gość 04.10.2016 09:32
MARSZ BYŁ PIĘKNY!!! Jedność wolność solidarność! Nie będzie w 2016 roku mówił nam PiS czy kościół jak mamy żyć i umierać!!!
Odpowiedz
152 15
zgłoś
Gość 04.10.2016 09:32
Ja p*****le
Odpowiedz
1971 300
zgłoś
gość 04.10.2016 09:32
Eksperci od wszystkiego - wiadomo, czemu chca, zeby dzieci bylo jak najwiecej... Pedofilska szajka
Odpowiedz
393 34
zgłoś
gość 04.10.2016 09:33
Akurat wiadomo od lat, który elektorat jest źle wykształcony.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1369