Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pospieszalski kpi z Wellman: "Jak słyszę, że krzyczy "nie jesteśmy krowami"... Radziłbym oszczędne porównania do trzody"

862
Podziel się:

Chce powiedzieć, że wygląda jak świnia...? Powiedziałby jej to twarzą w twarz?

Pospieszalski kpi z Wellman: "Jak słyszę, że krzyczy "nie jesteśmy krowami"... Radziłbym oszczędne porównania do trzody"
bEDiJnyt

Choć w protesty przeciwko wprowadzeniu ustawy aborcyjnej zaangażowało się wiele celebrytek, m.in. Anja Rubik, Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy protestów została Dorota Wellman. Jej wypowiedzi okazały się wyjątkowo kontrowersyjne dla prawicowych dziennikarzy z Telewizji Polskiej - w Wiadomościach została nazwana złośliwie "twarzą niemieckiej sieci supermarketów", co bardzo wzburzyło jej koleżankę-feministkę, Paulinę Młynarską.

bEDiJnyv

Ostatnio Wellman została skrytykowana w programie Salon dziennikarski w TVP Info, gdzie skomentowano nagranie, w którym zachęcała Polki do udziału we wczorajszych protestach.

Szanowne panie, jeśli możecie, to weźcie udział w naszym kobiecym strajku - powiedziała na krótkim filmie. To pierwszy tego typu strajk kobiet w Polsce. Jeśli możecie zostawcie obowiązki służbowe i domowe, dajcie sobie tego dnia spokój. Było tak w Islandii, były sufrażystki i my damy radę. Ktoś chce decydować o naszym życiu, zdrowiu i o naszej prokreacji. My kobiety nie jesteśmy głupimi krowami, żeby ktoś za nas decydował. Pokażemy tym, którzy o nas decydują, na co nas stać. To będzie pierwszy raz, ale nie ostatni.

Salon dziennikarski prowadził redaktor naczelny prawicowego tygodnika wSieci Michał Karnowski, a towarzyszyli mu inni mężczyźni: jego pracownik z czasopisma Piotr Zaremba, Jan Pospieszalski z TVP, ksiądz Henryk Zieliński z tygodnika Idziemy i Stanisław Janecki z portalu wPolityce. Pospieszalski postanowił zaatakować Wellman wytykając jej... no właśnie, co?

Dorota Wellman... Jak ja słyszę, że ona krzyczy "nie jesteśmy krowami"... - powiedział i złożył dłonie jak do modlitwy. No, w przypadku pani Doroty Wellman radziłbym jednak bardziej oszczędne sformułowanie porównań do trzody hodowlanej, bo... to jest bardzo przykre.

bEDiJnyB

Przykre było to, że postali uczestnicy programu, nawet ksiądz Zieliński, na taką wypowiedź w ogóle nie zareagowali. Nie skomentował jej także Zaremba, który sześć lat temu krytykował "przemysł pogardy", który określał jako "odzieranie z godności".

Myślicie, że Pospieszalski powiedziałby to samo Wellman twarzą w twarz?

Ogólnopolski strajk kobiet już w poniedziałek. Dlaczego? Odpowiada Dorota Wellman. #czarnyponiedzialek #blackmonday

Opublikowany przez Wideo Wyborcza.pl na 27 wrzesień 2016

bEDiJnyC
bEDiJnyD
Zobacz także: Jan Pospieszalski: "Przeraziło mnie Bizancjum w TVP"
Zobacz także: Zobacz też:
bEDiJnyW
KOMENTARZE
(862)
Gość
5 lata temu
Kciuki w gorę dla kobiet popierających czarny strajk!
gość
5 lata temu
Co się dzieje w naszym kraju! Skąd wzięła się taka pogarda dla kobiet?! Jestem przerażona!
gość
5 lata temu
Ooo matko, ale cham... Sam sobie wlasnie swiadectwo wystawil.
bEDiJnyX
Gość
5 lata temu
co za meska s****a... ma teraz swoje 5 minut pisowski ortodox
gość
5 lata temu
od p. Doroty wara pisiorze
Najnowsze komentarze (862)
gość
3 lata temu
jaka ona jest brzydka i dwulicowa
gość
3 lata temu
wolałbym pocąłowac pana Pospieszalskiego niz wellman
gość
4 lata temu
może i Wellman wygląda jak krowa czy m*****a, ale to Pospieszalski ma mózg jak trzoda hodowlana albo sieczka do wykarmiania.
gość
5 lata temu
Welman to patologia
gość
5 lata temu
żydkowi s****a wali na mózg !!! komu się sprzedajesz psycholu ???
gość
5 lata temu
Ale mu się glaca świeci.....
gość
5 lata temu
niektórzy alkoholicy mają przez wódę wypalony umysł i potem mówią byle co
gość
5 lata temu
kwi pro kwo
bEDiJnyP
IK
5 lata temu
Ładna, zadbana, super inteligentna i taktowna kobieta. Bardzo subtelna. Nie tylko ma swoje zdanie ale wypowiada je śmiało i co istotniejsze zawsze je uzasadnia. Zapewne tak małostkowa opinia Panią nie obeszła. Ja Panią uwielbiam.
gość
5 lata temu
łysy żydzie spie...laj do izraela !!!!
gość
5 lata temu
ż***k Pospieszalski musi wchodzić w zadek pisiorom by nie raczyli zauważyć z jakiej jest rasy :-) żydzi w obozach pomagali niemcom mordować żydów to taki naród....
gość
5 lata temu
Określenie twarz niemieckich supermarketów jest jak najbardziej poprawne i tutaj nie ma w tym nic złego. A używanie określeń odnoszących się do trzody w przypadku Wellman jest niebezpieczne, bo kojarzy się ona większości ludziom z całkiem innym zwierzakiem hodowlanym - tym co daje szynkę.
gość
5 lata temu
niech ktos ten swinski leb usunie z ekranu, bo mnie na wymioty zbiera
sir
5 lata temu
akurat ona jest podobna do krowy tylko dużo brzydsza...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDiJnzI
bEDiJnzJ
bEDiJnzK
bEDiJnzL
bEDiJnzM
bEDiJnzr