Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zelnik o uczestniczkach "Czarnego Protestu": "Można mówić o odczłowieczeniu tych kobiet! Myślą o swojej wygodzie!"

1283
Podziel się:

"Noszę w sobie to bolesne doświadczenie aborcji, z którego nie umiem się wyspowiadać" - żali się gwiazdor "Smoleńska".

Zelnik o uczestniczkach "Czarnego Protestu": "Można mówić o odczłowieczeniu tych kobiet! Myślą o swojej wygodzie!"
bEDieJQR

Zasięg _**Czarnego Protestu**_ zaskoczył nawet organizatorki wydarzenia. W największym z nich w Warszawie według stołecznego ratusza wzięło udział 30 tysięcy osób. Protestowano nie tylko w kilkudziesięciu mniejszych i większych miastach w Polsce, ale i na całym świecie od Kenii poprzez Indie po Islandię.

Poruszenie kobiet, które nie chcą trafić na pięć lat do więzienia za poronienie, zostało oczywiście skrytykowane przez polskich konserwatystów. Tomasz Terlikowski uznał, że kobiety, które nie chcą umierać rodząc to po prostu SS-manki. Mimo iż tzw. "kompromis aborcyjny" był zaaprobowany przez Kościół, ostro o marszu wypowiedział się arcybiskup Hoser. Przy okazji zapewnił, że stres po gwałcie to skuteczny, naturalny środek antykoncepcyjny.

bEDieJQT

Teraz o protestach wypowiedział się gwiazdor Smoleńska, Jerzy Zelnik. Choć jego przeszłość związana jest z kontrowersja, i wokół współpracy z SB i donosicielstwa, dzisiaj zapewnia, że przeszedł przemianę. Pod jej wpływem bije się w piersi za namówienie narzeczonej na aborcję (zobacz: Zelnik namówił narzeczoną na aborcję. "Nie mieliśmy pojęcia, jaki to wielki grzech"). Dzięki niej czuje się teraz ekspertem w tej sprawie i "nosi w sobie doświadczenie aborcyjne".

Na łamach prawicowego serwisu wPolityce aktor ostro skrytykował uczestniczki marszu i hasła, z którymi występują:

Moje ciało, moja sprawa? To, co w takim razie taka kobieta uważa? Że to życie, które w niej się rozwija, można porównać do czegoś w rodzaju obcięcia paznokci? Ona daje schronienie powstającemu życiu i jemu służy. To nie jest obce ciało, tylko nowe życie. Kobieta nie może wyciąć go jak jakiejś rakowej narośli. Zastanawiam się, gdzie te kobiety mają rozum i serce, jeżeli tego nie rozumieją - zastanawia się 71-letni Zelnik. Tu można chyba mówić o jakimś odczłowieczeniu tych kobiet. Może jestem bardzo surowy, ale noszę w sobie to bolesne doświadczenie aborcji, z którego nie umiem się wyspowiadać. Do końca życia zapewne będę cierpiał z tego powodu, chociaż księża tłumaczą mi, że już się z tego wielokrotnie wyspowiadałem.

bEDieJQZ

Zelnik uważa, że kobiety nie chcą umierać rodząc ani rodzić dzieci ze śmiertelnymi wadami lub spłodzone w wyniku gwałtu wyłącznie z powodu własnej wygody. Uważa też, że są nieracjonalnie agresywne wobec ruchów pro-life dążących do prawnego zakazu aborcji.

To świadczy o stanie ducha tych pań ubranych na czarno. Ogarnia je wściekłość wobec prawdy i dobra, bo przede wszystkim myślą o swojej wygodzie. One nie rozumieją podstawowej rzeczy, że gdy człowiek nie służy innym ludziom, to właściwie w pełni nie żyje. Jeżeli służy tylko sobie, swojej wygodzie, to jest kimś nieużytecznym. Natomiast jeżeli zrodzi się w nim misja służenia innym ludziom, to wtedy może nastąpić opamiętanie.

Myślę, że te kobiety wymagają duchowych rekolekcji, niekoniecznie kościelnych. Ważne, żeby naukowcy, lub jacyś dobrzy ludzie próbowali podejść do nich z sercem i spróbować otworzyć im oczy, uruchamiając w nich refleksję. Można powiedzieć, że żyjemy w społeczeństwie na różnym poziomie rozwoju. Wiele osób zatrzymało się niestety na poziomie niedouczenia i niedojrzałości. Ich religią jest "daj", a nie "masz". I tu jest problem.

Wybralibyście się na "duchowe rekolekcje" z Zelnikiem, Terlikowskim i biskupem Hoserem?

bEDieJRa
bEDieJRb
Zobacz także: Zelnik o donoszeniu na kolegów SB: "seks zaślepiał mi oczy"
bEDieJRc
Zobacz także: Zobacz też:
bEDieJRu
KOMENTARZE
(1283)
gość
5 lata temu
hipokryta jakiego swiat nie widzial! chlopie, nie probuj dostac rogrzeszenia za wlasne bledy na plecach kobiet, ktore ci nic nie zawinily. one chca tylko tego, zeby obecna ustawa nie zostala zaostrzona. twoja malzonka miala luksus wyboru.
Gość
5 lata temu
Zabrakłoby mi literek na klawiaturze, aby opisać jak żenujący jest ten pan.
pikus
5 lata temu
To ten co nie pamiętał o tym, że donosił? Kolejny moralny autorytet, skąd ten PiS ich bierze?
bEDieJRv
rympał
5 lata temu
Od kiedy figurska jest autorytetem w jakiejkolwiek sprawie? Zakłamany b******l wyciągany przez męża z cudzego łóżka. Fuj!
gość
5 lata temu
to jest ten typ człowieka, który głośno krzyczy a potem daje w łapę lekarzowi jak żona jest w ciazy z upośledzonym płodem.
Najnowsze komentarze (1283)
gość
4 lata temu
Był mendą, k***ą i palantem i tak zostało.
gość
5 lata temu
On namówił kobietę do aborcji, on donosił, ale pewnie to była służba ludziom?
gość
5 lata temu
Proponuję, aby panowie przez miesiąc zaopiekowali się chorym dzieckiem, np, z autoagresją. Wtedy porozmawiamy. Okaże się wtedy, czy po nieprzespanych nocach, są w stanie wykonywać wszystkie prace domowe typu; pranie, prasowanie, sprzatanie, gotowanie.
gosc
5 lata temu
swiety nad swietymi tylko auroli brak
gość
5 lata temu
Buraki?
Paweł
5 lata temu
Zelnik nie ma mózgu i to jest największy dramat :-(
gość
5 lata temu
a nie jest odczłowieczeniem to do czego namówił swoją ,,ukochaną.,,l s*******z jakich mało.
gość
5 lata temu
a nie jest odczłowieczeniem to do czego namówił swoją ,,ukochaną.,,l s*******z jakich mało.
bEDieJRn
Inka
5 lata temu
Zawiodlam sie na moim idolu !
hehe
5 lata temu
Zlot feministek od siedmiu boleści.
Tomek
5 lata temu
Donosiciel sbecki, k****a, gość NAMAWIAJĄCY do ABORCJI oto kolejny autorytet moralny!!! Kolejny po sędziach, prokuratorach i działaczach PRL! A kto wykonał ponad 1000 zabiegów aborcyjnych? Następny prof. moralny? Szkoda, że oni po fakcie dowiadują się jaki to grzech. OBŁUDNICY!!!!!!!
gość
5 lata temu
Po ostatnich wypowiedziach panów z prawicy muszę powiedzieć, że przestaję mieć jakikolwiek szacunek do wyborczyń i reprezentantek tej opcji światopoglądowej. Co trzeba mieć we łbie żeby się zadawać, a w polskich warunkach jeszcze biernie nadstawiać d**y i opierać brudne gacie, facetowi, który wid******obiecie jeno pojemnik...
gość
5 lata temu
Donosiciel będzie nas pouczał
rebbe
5 lata temu
To ty Georg nie uważałeś jak rebbe tłumaczył jaki to grzech, mówisz, że nie nie wiedziałeś przedtem i namówiłeś narzeczoną... Jesteś wyklęty na wsze czasy z naszej gminy po trzykroć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDieJSg
bEDieJSh
bEDieJSi
bEDieJSj
bEDieJSk
bEDieJRP