Piątek 07.10.2016 11:05

Kukiz przeprasza za słowa o "dawaniu" i... cytuje Młynarską. "Nie róbcie ze mnie potwora!"

Paweł Kukiz Paulina Młynarska prawo do aborcji prawoaborcyjne alimenciarze alimenty edukacja seksualna

Kukiz przeprasza za słowa o "dawaniu" i... cytuje Młynarską. "Nie róbcie ze mnie potwora!"East News

Kiedy ważyły się losy ustawy antyaborcyjnej przygotowanej przez Ordo Iuris, stanowisko Pawła Kukiza w tej sprawie było jasne. Choć głosował przeciwko zaostrzeniu prawa, nie zgadzał się też na jego liberalizację. Złożony problem niechcianych ciąż skomentował krótko: "Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało, i tyle". Po krytyce, jaka na niego spadła, zaczął ratować swój wizerunek i przepraszać. Szymon Majewski nazwał go "politykiem z o.o.".

Zobacz: Kukiz o zakazie aborcji: "Trzeba było zdawać sobie sprawę, KOMU SIĘ DAWAŁO, i tyle!"

Kopacz o słowach Kukiza: "Przerósł nawet Waszczykowskiego w arogancji"

Po tym, jak projekt Ordo Iuris został odrzucony, politycy, którzy do tej pory ostro wypowiadali się o aborcji i kobietach, prędko zmieniają poglądy. Żeby uniknąć krytyki i odżegnać się od prawnego niewypału, zaczynają szukać innych rozwiązań i nagle zauważają, że problem aborcji ma szeroki, społeczny kontekst.

Podobnie postąpił Kukiz, który pojawił się u Moniki Olejnik w Kropce nad i. Przy okazji po raz kolejny przeprosił za słowa o "dawaniu" i stwierdził, że jego wypowiedź została zmanipulowana. Jako ojciec trzech córek nie miał wcale tego na myśli:

Przecież ja mam trzy dziewczyny w domu i żonę, nie róbcie ze mnie potwora - powiedział.

Polityk zaprezentował swoje "przemyślane" po aferze poglądy, które okazały się bardzo zbieżne ze zdaniem… Pauliny Młynarskiej, jednej z twarzy Czarnego Protestu. Tydzień temu dziennikarka powiedziała, że wcale nie popiera swobodnego dostępu do aborcji. Jej zdaniem powinno się zaś położyć nacisk na edukację oraz antykoncepcję. Zobacz: Młynarska: "Czytam, że jestem "wściekłą aborcjonistką", która chce wyskrobać pół Polski!"

Wczoraj Kukiz udowodnił, że uważnie ogląda nagrania Młynarskiej i myśli tak samo, zwłaszcza na temat alimenciarzy, edukacji seksualnej i tego, że aborcja to problem systemowy, a nie tylko indywidualnych wyborów.

Mam odwagę pójść w tłum w marszu w obronie tych kobiet, które już urodziły dzieci niepełnosprawne i które mają po 1300 złotych na siebie i na dziecko, bo tatusiowie "dali w długą" unikając obowiązków - powiedział. Druga sprawa: ściganie alimenciarzy i egzekwowanie tych pieniędzy, które się należą kobiecie samotnie wychowującej dziecko. I trzecia sprawa, to jest edukacja seksualna w szkołach.

Niestety, posłowie z partii Kukiza mają zupełnie inne poglądy i woleliby, żeby ojcowie w ogóle nie musieli płacić alimentów, nawet jeśli zostawiają matki z niepełnosprawnymi dziećmi, wymagającymi całodobowej opieki. Przypomnijmy: Politycy partii Kukiza chcą zwolnienia ojców z... płacenia alimentów!

Kukiz tłumaczy się z obrażania Polek: "To nie były słowa skierowane do wszystkich"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (547)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 547
Odpowiedz
9 187
zgłoś
gość 07.10.2016 11:07
,kobiety należą do państwa , rodzić powinny jak im na to państwo pozwoli , dzieci są dobrem kraju
Odpowiedz
794 174
zgłoś
gość 07.10.2016 11:09
Kukiz ty szmato , zostales politykiem wbrew obietnicom,,,zostales tez przy okazji idiota
Odpowiedz
802 132
zgłoś
Kaasskka 07.10.2016 11:09
Jak nas od ku,w wyzywać to byliście pierwsi . A teraz ratowano d**y. Wstyd i żenada. My te "niewykształcone puszczalskie" chociaż nie zmieniamy zdania i czy jutro czy za rok na zapytasz powiem to samo. A politycy ? Jak wiatr zawieje !
Odpowiedz
572 106
zgłoś
gość 07.10.2016 11:09
prostak jak wietrzyk powieje. bydle
Odpowiedz
73 14
zgłoś
Gość 07.10.2016 11:10
Cookies ty mendozo.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 547