Trwa ładowanie...
Przejdź na

Arcybiskup Hoser o księżach-pedofilach: "Kościół w Polsce ma najlepszy system reagowania na pedofilię"

611
Podziel się:

"Księża są zawieszani w kontaktach z dziećmi, a często także w możliwościach pełnienia posługi kapłańskiej" - zapewnił. Dla osób świeckich za gwałt na dziecku grozi do 12 lat więzienia.

Arcybiskup Hoser o księżach-pedofilach: "Kościół w Polsce ma najlepszy system reagowania na pedofilię"

Odkąd "duszpasterz narodowców" Jacek Międlar ogłosił, że opuszcza zakon, jego miejsce najbardziej kontrowersyjnego duchownego bardzo szybko zajął arcybiskup Henryk Hoser. Duchowny uważa się za specjalistę od ciąży i układu rozrodczego kobiet. Na dodatek jest przekonany, że najlepszą metodą antykoncepcyjną jest stres po gwałcie. Dlatego też w zasadzie nie ma potrzeby podnosić kwestii przerywania ciąży powstałej w wyniku gwałtu, bo ich właściwie nie ma. A kobiety, które uważają, że jest inaczej - nawet z własnego doświadczenia - po prostu są źle wykształcone.

Ponieważ ustawa antyaborcyjna została odrzucona przez PiS - ponoć po konsultacji i błogosławieństwie ze strony Episkopatu - Hoser może skupić się na innych interesujących go tematach. W radiu RMF FM arcybiskup opowiedział o pedofilii wśród księży. Zapewnia, że w Polsce przypadki molestowania dziewczynek i chłopców są szybko wykrywane, a sprawcy surowo karani... tym, że nie mogą odprawiać mszy.

Kościół w Polsce ma najlepszy w tej chwili system reagowania na pedofilię. Istnieją bardzo szczegółowe protokoły postępowania, one są bardzo rzetelnie prowadzone - powiedział. Oskarżeni księża są zawieszani w kontaktach z dziećmi, a często są zawieszani w ogóle w możliwościach pełnienia posługi kapłańskiej.

Duchowny wyjaśnił, że nasilenie przypadków pedofilii wśród kleru wynika z ogólnospołecznych tendencji do "rozerotyzowania".

Wydaje mi się, że kiedyś problem pedofilii był mniej nasilony niż dzisiaj. Jesteśmy w takiej fazie rozerotyzowania społeczeństwa i to udziela się oczywiście też niektórym słabym jednostkom z kleru.

Osoba, której nie chroni koloratka za zgwałcenie dziecka może iść do więzienia na 2 do 12 lat więzienia. Trudno porównywać ten wymiar kary z "zawieszeniem w posłudze".

Zobacz także: Ginekolog odpowiada Hoserowi: Pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę? Absurd.
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(611)
Gość
6 lat temu
Zgroza.... mafia!
studentka
6 lat temu
wszystkich ksiedzy pedofili p******c za jaja!
gość
6 lat temu
ile zboków jest w kościele to się w pale nie mieści . PATOLOGIA NIE KOŚCIÓŁ
fidel kastro
6 lat temu
kastrować ich przy święceniach. obrzezać też :)
Gość
6 lat temu
Cóż. Chociaż news wrzucony przypadkiem, tytuł bardzo pasuje. Zepsucie w Kościele.
Najnowsze komentarze (611)
gość
6 lat temu
Czy ten człowiek ma na pewno wszystko poukładane w głowie...
gość
6 lat temu
To nie ma nic wspólnego z kościołem to najgorsza patologia.
gość
6 lat temu
Skąd tyle fałszu i zakłamania.
gość
6 lat temu
Siedlisko grzechu!
gość
6 lat temu
Ten człowiek nie jest dla mnie autorytetem!po tym jak postąpił z ks.Lemańskim,czy tymi gadkami dla Reporterów!żenujące!!
ciekawy
6 lat temu
Na czym polega ta wspaniałość systemu? Na przenoszeniu do innej parafii?
gość
6 lat temu
ajwiększym jednak cieniem na karierze Hosera kładzie się jego misja w Rwandzie. Gdy ten afrykański kraj spływał krwią Hoser był w nim najwyższym przedstawicielem Watykanu. Jego misja to biała plama w życiorysie. Wypełnić ją próbował wybitny reportażysta Wojciech Tochman. Zadał on Hoserowi kilkanaście pytań dotyczących jego bytności w Rwandzie. Oto one: Czy i dlaczego Kościół w Rwandzie faworyzuje Hutu? Czy postawa rwandyjskiego Kościoła mogła sprzyjać ludobójstwu Co w kwietniu 1994 roku stało się na Gikondo, które ksiądz świetnie zna? Czy mieszkający tam Pallotyni mogli zachować się inaczej? Czy mogli zachować się inaczej, gdy wrócili z ucieczki? Czy katoliccy księża brali udział w ludobójstwie w 1994 roku? Czy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Rwandzie było jedno, czy dwa ludobójstwa? Czy Kościół neguje ludobójstwo 1994? Co księdzu wiadomo o ukrywaniu przez Watykan duchownych ludobójców? Czy ksiądz arcybiskup pomagał w ich ewakuacji z Rwandy? Dlaczego ksiądz do Rwandy już nie jeździ? Pytania padły 3 lata temu. Do dzisiaj nie ma nie odpowiedzi. Pan Hoser wyjechał z Rwandy kilka miesięcy przed rozpoczęciem rzezi i wrócił zaraz po, kiedy ziemia wciąż uginała się od miliona świeżych trupów. Mówi się tam o panu Hoserze, że pomagał wtedy ewakuować z Rwandy duchownych, którzy mieli niebawem być ścigani za popełnienie zbrodni – to słowa Tochmana w rozmowie z portalem natemat.pl. Reportażysta próbował zweryfikować swoje informacje w rozmowie z Hoserem. Na próżno. Oczywiście żaden prokurator ani sąd nie niepokoi arcybiskupa takimi pytaniami. Rodzina Hoserów była w ostatnich latach ważnym klientem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Arcybiskup pochodzi z rodziny bogatych warszawskich ogrodników. Po 1989 roku Hoserowie wnieśli roszczenia reprywatyzacyjne. W 2008 roku ich wysokość była szacowana na co najmniej 200 mln zł. Proces zakończył się ugo ...
gość
6 lat temu
Panie Hozer czy pan sie dobrze czuje, czy panu nic nie dolega...? Mam wrażenie że nie powinien pan sie wypowiadac .... panie księżu
gość
6 lat temu
wygląda jak Joda z Gwiezdnych wojen, buahhahahha
gość
6 lat temu
Co za buc.
gość
6 lat temu
Najlepszy sposób na pedofila w kościele - zrobić go arcybiskupem.
gość
6 lat temu
Lista do leczenia zamkniętego stale rośne, właśnie wkroczył na nią Hoser.
gość
6 lat temu
o tak TRZYMAĆ ICH W KOŚCIOŁĄCH ! oddać tego kolesia uchodźcom ;]
gość
6 lat temu
hozer wytłumacz się z ruandy!!!!!. milcz i wstydu oszczędz
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie