Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ministerstwo Kultury wyposaży Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego za 28 MILIONÓW ZŁOTYCH!

273
Podziel się:

Placówka mieści się w Świątyni Opatrzności Bożej, której budowa trwała 15 lat. Pozazdrościli ojcu Rydzykowi?

Ministerstwo Kultury wyposaży Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego za 28 MILIONÓW ZŁOTYCH!

Dobra zmiana wprowadzona do polityki dzięki Prawu i Sprawiedliwości, okazała się najlepszą zwłaszcza dla ojca Tadeusza Rydzyka, przedsiębiorczego redemptorysty z Torunia, który od kilku miesięcy może pochwalić się rekordowymi dotacjami na swoje projekty. Od początku tego roku duchowny otrzymał od rządu dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na swoją prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na "wzmocnienie wizerunku Polski za granicą" oraz 140 tysięcy na "promocję czytelnictwa". Ostatnio wpadł na pomysł prowadzenia wykładów w stodole ministra rolnictwa Jana Szyszko. Mimo to Rydzyk skarży się, że wciąż musi żebrać o pieniądze. Przypomnijmy: Ojciec Rydzyk narzeka w swojej telewizji: "Człowiek ciągle żebrze i żebrze. Nie jest tak łatwo prosić o pieniądze!"

Dotacja dla ojca Rydzyka są na razie rekordowe, ale okazuje się, że powodów do narzekań nie ma także dyrekcja Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Jak informuje Gazeta Wyborcza, instytucja dostanie zastrzyk gotówki w wysokości 28 milionów złotych. Minimum tyle wyniesie bowiem wykończenie placówki. Pieniądze zagwarantowało Ministerstwo Kultury.

Inwestycja ma zostać zakończona dopiero w 2018 roku, ale władze zrobią wszystko, by muzeum wyglądało okazale. Dyrekcja chce bowiem, by placówkę otwarto w stulecie odzyskania niepodległości. Sama Świątynia Opatrzności Bożej otworzy się już 11 listopada tego roku. Po piętnastu latach budowy.

Tylko w tym roku Ministerstwo Kultury wyda na nią ponad 17 milionów złotych. Pieniądze trafiły do świątyni także dlatego, że w kwietniu powołano nową instytucję zarządzającą. Wcześniej muzeum opiekowali się duchowni, od wiosny placówka przeszła pod zarząd ministerialny.
W trakcie kolejnych dwóch lat Ministerstwo Kultury dofinansuje muzeum 11 milionami złotych oraz 600 tysiącami na działalność bieżącą.

Archidiecezja warszawska przekaże "jedynie" 800 tysięcy złotych rocznie.

Zobacz także: Emilian Kamiński o Glińskim: niech zrobi, co ma do zrobienia
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(273)
gość
5 lata temu
a na co to komu? kupta lepiej domom dziecka wyposazenie albo chorym na raka terapie zasponsorowac ;co to pan bog bedzie szczesliwszy majac jeszcze jeden dom bozy
gość
5 lata temu
PiS to patologia! Wierzyć sie nie chce,ze Polacy zgotowali Polsce taki los,wybierając ich do rządzenia (
Gość
5 lata temu
Jan Paweł II mówił:Nie stawiajcie mi pomników. Naprawdę nie mogę zrozumieć o co chodzi.
Gość
5 lata temu
Nie dosc, ze ta budowala wyglada dramatycznie kiczowato to jeszcze ze skarbu panstwa bedzimy dawac na koscioly. Rzad rujnuje i tak kiepsko polska gospodarke!!! To hest chore!
gość
5 lata temu
Rządy PiSu sa wstydem dla Polski!
Najnowsze komentarze (273)
gość
5 lata temu
złodzieje!
gość
5 lata temu
To powinnien finansować kościół.
Genitazy
5 lata temu
Katolicy to złodzieje.
gość
5 lata temu
To zwykłe złodziejstwo. Taki z niego minister jak z koziej d**y waltornia. Okrada nas i daje tym nienażartym czarnym wieprzom. Świątynia? jaka świątynia, betonowy p******y kloc. Mam nadzieję, że się w cholerę zawali tak samo i ten koszmarny Jezus. Mania wielkości i pazerności.
gość
5 lata temu
Już tam spasione k****y wiedzą jak wyrwać nasze pieniądze z podatków. Pomysł prosty i zakłamany jak nasi księża. Buduje się w kościele izbę w której umieszcza się parę zdjęć , listów , ornat i inne bibeloty. Nazywa się to " muzeum " i czesze się kasę na drogie bryki , restauracje i inne uciechy. Widział ktoś księdza , który jeździ starym fiatem ??
gość
5 lata temu
Brawo! Z byle głupoty wycofali teatrom dotacje, to teraz mogą dofinansować
gość
5 lata temu
Banda.....Banda ....BANDA !!!
gość
5 lata temu
Smierc wszystkim czarnym kleszczom i pacholkom PIS-lamu !!!!
gość
5 lata temu
Szyszko jest ministrem środowiska a nie rolnictwa
gość
5 lata temu
skandal i hańba... kto glosował na PIS to wstyd
gość
5 lata temu
To jest pomnik kleszej pychy i arogancji.ile już tam władowano w tą glempią fanaberię.A to raz 40 baniek raz 2O później znowu ileś tam ,teraz 35.No skarbonka bez dna.Przez tyle lat nie ukończona,Specjalnie celowo rozgrzebana żeby bez przerwy wyciągac łapy po dotacje i od samorządu i od państwa.Nóż się w kieszeni otwiera.PIS gwałci już pod tym względem wszelkie standardy moralności to woła o pomstę do nieba.K... H......S..... Brak słów.
gość
5 lata temu
Największa i najdroższa wyciskarka do cytrusów będzie jeszcze droższa :P
gość
5 lata temu
marnotrastwo i grzech pychy
gość
5 lata temu
Czemu drogi Pudelku nie napiszesz o tym ile za rządów PO wydano na muzeum żydów?ile to milionów poszło?nie jestem za PISem ale wolę muzeum Jana Pawła II wielkiego Polaka a nie Żydów którzy mają wiecznie do nas pretensje..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie