Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prokuratura ściga organizatorki Czarnego Protestu! Kobiety odpowiadają: "Uprzejmie donoszę, że to ja"

230
Podziel się

W odpowiedzi na pozew Solidarności ruszyła akcja, w której protestujące kobiety podpisują się pod "akt przyznania się do winy". Naprawdę zrobiły coś złego?

Prokuratura ściga organizatorki Czarnego Protestu! Kobiety odpowiadają: "Uprzejmie donoszę, że to ja"
bEgupobp

Gdy opadły cześciowo emocje związane z próbą radykalnego zaostrzenia prawa aborcyjnego, politycy PiS zapowiedzieli, że i tak przepchną ustawę zmieniającą prawo i uniemożliwiającą usuwanie mocno upośledzonych ciąży. Wielu z nich bardzo ostro oceniało uczestniczki Czarnego Marszu, a arcybiskup Henryk Hoser powiedział nawet, że protestujące kobiety są... słabo wykształcone. Zobacz: Arcybiskup Hoser o protestujących kobietach: "Źle są zorientowane, źle wykształcone. TEN MARSZ BYŁ BARDZO SMUTNY, PONURY"

Na dodatek Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" zwróciła się do Prokuratury okręgowej w Gdańsku o ustalenie organizatorek protestu z powodu nieuprawnionego wykorzystania zastrzeżonego znaku "Solidarności". Chodzi o przerobienie słynnego plakatu W samo południe, gdzie kowboja na tle napisu zastąpiono postacią kobiety w kapeluszu. W odpowiedzi na to kobiety postanowiły odpowiedzieć w wyjątkowy sposób. Anna Dryjańska utworzyła petycję skierowana do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Prokuratury Krajowej i Prokuratora Generalnego.

bEgupobr

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na pytanie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która po doniesieniu „Solidarności” ws. nielegalnego wykorzystania jej znaku, domaga się personaliów organizatorek i organizatorów Czarnego Protestu w Warszawie, uprzejmie donoszę, że to ja, wraz z podpisanymi pod tą petycją osobami, organizowałam/łem Czarny Protest w Warszawie i każdym innym miejscu, które jest lub stanie się obiektem zainteresowania prokuratury - czytamy w opisie petycji, pod którą podpisało się już niemal 5 tysięcy Polek i Polaków.

bEgupobx
Zobacz także: Natalia Siwiec o protestach kobiet
bEgupoby
Zobacz także: Zobacz też:
bEgupobS
KOMENTARZE
(230)
gość
5 lata temu
bu A ja zarabiam 1000 zl, ale nie miesiecznie tylko dziennie masery, odeszedlem z etatu i w koncu stac mnie na wszystko, zaczynalem tu: staring.pl paru moich znajomych juz lata tak sie utrzymuje dukata fortec kiwaja kiwnac cetnar iglica myjcie
gość
5 lata temu
witamy w Polsce, gdzie za własne poglądy jesteś ukarana :)
gość
5 lata temu
w głowie się nie mieści co się dzieje w tym naszym kraju! każdy ma własne sumienie i rozum - każdy powinien sam podejmować decyzje które go dotyczą!
bEgupobT
JUrek
5 lata temu
Zaczynacie WIDZIEĆ w jakim kraju żyjecie???
Gość
5 lata temu
ODCZEPCIE SIĘ OD KOBIET!!!
Najnowsze komentarze (230)
gość
5 lata temu
Trzeba być nieźle podłym żeby zabić dziecko i jeszcze domagać się wolności zabijania dla innych. A potem na łożu śmierci szybka spowiedź i po sprawie. Niestety nie.
gość
5 lata temu
Do jakiego stopnia trzeba miec zrypany przez lewactwo mózg, żeby do tego latać jeszcze po ulicy pokazując ry ja i wrzeszcząc, że chce sie mordowac własne dzieci bo walenie jest ważniejsze?
gość
5 lata temu
pozamykać lewackie k****y
gość
5 lata temu
Każda jedna z********a powinna zostać ukarana za kradzież cudzego znaku firmowego.
gość
5 lata temu
A mnie niech osobnicy z Solidarności pocałują w d..ę.
gość
5 lata temu
powinni im wszystkim za kare wytatuować na czole "Qwa mać " tak jak miały popisane samokrytycznie na tych transparentach :D żeby kazdy potem wiedział z kim ma do czynienia
gość
5 lata temu
Kto z was glosowal na Pis ? Teraz napewno nikt
prawnik
5 lata temu
Lista z nazwiskami organizatorów jest w Urzędzie Miasta, więc nie ma problemu by to sprawdzić. Na celowe wprowadzanie prokuratury w błąd jest stosowny paragraf. Dostanie jedna z drugą po 5 tysiaków w ramach dobrowolnego poddania się karze, to im zapał przejdzie. I odwaga.
bEgupobL
zuza
5 lata temu
A na stos z nimi @! Wydawać wyroki za udział w czarnym marszu bez zezwolenia proboszcza i prezesa. Mają rodzić, kalekie dzieci, chrzcić i robić pogrzeby ( bo inaczej dobry bóg ześle maluchy do piekła) ,mają wychowywać kalekie biedactwa, bo tak chce kler i prezes...Co za infantylny rząd, co za czasy...
Gość
5 lata temu
Nie dajcie sie babki tej pisowsko klerykowskiej bandzie
gość
5 lata temu
mam wrażenie, że pis celowo doprowadza do upadku polski !!!
gość
5 lata temu
kościół upadnie i to bardzo szybko...
gość
5 lata temu
To gorzej niż u komuchów. Prokuratura niech się zajmie ściganiem zwyrodnialców i bandytów nie kobiet, które walczą o wolność. Chory kraj.
Gość
5 lata temu
Dałyscie sie sprzedac za 500+ to teraz macie
...
Następna strona
bEgupocn