Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyński: "Chcemy, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, KIEDY DZIECKO JEST SKAZANE NA ŚMIERĆ, kończyły się porodem"

1651
Podziel się:

"By to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię" - wyjaśnia lider partii rządzącej. Terlikowski otwiera szampana?

Kaczyński: "Chcemy, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, KIEDY DZIECKO JEST SKAZANE NA ŚMIERĆ, kończyły się porodem"

Po masowych protestach w całej Polsce prace nad radykalną ustawą aborcyjną, która karałaby lekarzy za ratowania życia ciężarnych kobiet, a je same zmuszała pod groźbą więzienia do rodzenia dzieci z gwałtów, zostały wstrzymane. Triumf zmobilizowanych i wściekłych na polityków kobiet był niestety chwilowy. Szybko okazało się, że PiS zamierza i tak przegłosować zaostrzenie prawa aborcyjnego. Politycy partii rządzącej nie ukrywają, że ich zdaniem kobiety powinny rodzić zdeformowane i niezdolne do życia dzieci. Przyznał to teraz otwarcie sam Jarosław Kaczyński.

Będziemy dążyli do tego, by aborcji w Polsce było dużo mniej niż w tej chwili - powiedział w rozmowie z PAP lider Prawa i Sprawiedliwości. W dalszym ciągu jest sprawa prawnych rozwiązań odnoszących się, na różnym poziomie, być może nawet w ramach obecnej ustawy, do aborcji ze względu na stan płodu, a w szczególności ze względu na zespół Downa. Legalnych aborcji jest teraz rocznie około tysiąca, z tego ogromna część spowodowana jest zespołem Downa. Mamy nadzieję, że niedługo już tego nie będzie, taki jest nasz cel. Trzeba to jednak odpowiednio przygotować.

Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - wyjaśnił. Czy to oznacza, że zobaczymy kolejne protesty?

Te słowa ucieszą na pewno Tomasza Terlikowskiego, który modli się o surowe kary dla kobiet nie chcących rodzić śmiertelnie chorych dzieci. Był tak wściekły z powodu Czarnego Protestu, że porównał manifestujące kobiety do SS-manek.

Tak wyglądał marsz, który kojarzy mu się ze zbrodniami wojennymi: Czarny Protest w Warszawie: Morze czarnych parasoli na Placu Zamkowym (ZDJĘCIA)

Zobacz także: Kaczyński na miesięcznicy: "Ujawnienie prawdy o Smoleńsku jeszcze przed nami"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(1651)
gość
5 lata temu
będziemy dążyli by Pana nie było w rządzie, amen.
gość
5 lata temu
to jest i****a. po pierwsze chce innym narzucać swoje zdanie, po drugie zakłada, że wszystkie matki w tym cholernym kraju to katoliczki, po trzecie nie mówi, kto ma się zająć tymi urodzonymi z zespołem downa? jest kolejka chętnych do adopcji w pis?
Gość
5 lata temu
Chore...
gość
5 lata temu
Jak chcesz to sobie ródź, innych nie zmuszaj. Poza tym widzę, że planowane jest przymusowe chrzczenie dzieci po porodzie....
gość
5 lata temu
Kaczyński, chcemy żebyś odszedł z polityki i już nigdy nie robił żadnych "dobrych zmian"!
Najnowsze komentarze (1651)
Peace!
4 lata temu
prawdę mówi.
Marta900322
5 lata temu
Brawo Tym, którzy głosowali na tych debili!
gość
5 lata temu
4 tysiące złoty? To pogrzeb bedzie więcej kosztował.
Sfrustrowana
5 lata temu
LECH KACZYŃSKI SIE W GROBIE PRZEWRACA!!!
Alik
5 lata temu
Panie Jarosławie może czas odejść na "wcześniejszą emeryturę"?
Gość
5 lata temu
Kaczyński musi odejść! A razem z nim to zakłamanie, podwójna moralność i proby rządów facetów w czarnych i purpurowych sukienkach
gość
5 lata temu
trudna ciąża i trudny człowiek z zawodu prezes mam nadzieję że wkrótce zostanie poddany aborcji politycznej na wieki wieków AMEN i oby w asyście ojca dyrektora
gość
5 lata temu
palic kobiety na stosie!
gość
5 lata temu
I to mówi facet, który jakiekolwiek bliższe relacje ma tylko z kotem, żal ;) Bo brata miał w d***e, nawet na grób nie chodzi, tylko pod pałac, istna parodia człowieka ;)
Lenaa.
5 lata temu
Ciekawe kto będzie wypłacać pieniądze na te wszystkie chore dzieci. Domy dziecka będą przepełnione. Niech swoje chore poglądy Kaczyński wpaja swojej rodzinie a nie wszystkim kobietą.
gość
5 lata temu
T****a bijaca z tej bezzebnej maski az bije po oczach a jak tak na niego patrze to tym bardziej jestem za aborcja. Boze chron ludzi przed takimi oszolomami!!!
gość
5 lata temu
Kobieta, ktora na obrazku ma napis "girls just wanna have fun..."- noz k...wa fun, znaczy seks, ciaza, a potem kosemetyczna aborcja?!? Bo nie jarze... To samo "rest in PiS"- jaka kobieta tak pisze?? Bo na pewno nie matka, ktora dziecko stracila.
gość
5 lata temu
No coz mtka kurdupla urodzila to i polglupek tez dazy do tego zeby kaleki sie rodzily co za rozdziw ztego dziada kobiety jemu nio chore i kaleki dzieci niech wychowuje dobry dziadek lesny wille ma to pomiesci bedzie mia l zajecie tylkoniech zgeba zrobi porzadek zeby sie nie powystraszaly
gość
5 lata temu
Chrzest to sprawa prywatna karzdego i sprawa sumienia, politykom nic do tego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie