Trwa ładowanie...
Przejdź na

Terlikowski: "Żeby przeżyć żałobę, warto zobaczyć to dziecko. ABORCJA JEST DUŻO WIĘKSZĄ TRAUMĄ"

844
Podziel się:

"Obowiązek opieki nad chorymi to nie bohaterstwo. Jeśli nie ma cierpienia, nie ma też miłości" - przekonuje fanatyczny katolik.

Terlikowski: "Żeby przeżyć żałobę, warto zobaczyć to dziecko. ABORCJA JEST DUŻO WIĘKSZĄ TRAUMĄ"
bETJUVyZ

Nie cichnie zamieszanie wokół projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Czarny protest sprawił wprawdzie, że skrajnie restrykcyjny projekt Ordo Iuris, zakładający karanie więzieniem kobiety za nawet nieumyślne wywołanie poronienia, zaś lekarza za udzielenie pomocy medycznej, która mogłaby doprowadzić do śmierci płodu, został odrzucony w Sejmie. Jednak politycy Prawa i Sprawiedliwości, bojąc się środowisk prawicowych i ludzi pokroju Tomasza Terlikowskiego, pracują nad własnym projektem, zaostrzającym obecnie obowiązujące surowe prawo antyaborcyjne.

W Sejmie jest też projekt ustawy, delegalizującej środki antykoncepcyjne, które "obrońcy życia" uważają za wczesnoporonne, czyli pigułki "dzień po" (nazywane przez Terlikowskiego "cyklonem B") oraz tabletki antykoncepcyjne. Prezes PiS-u zapowiedział za to, że rząd dołoży wszelkich starań, by "rodziły się dzieci, skazane na śmierć, mocno zdeformowane, żeby można było je ochrzcić".

bETJUVzb

Zdaniem prawicowego publicysty, Tomasza Terlikowskiego, który niedawno uznał, że nawet TV Republika jest dla niego środowiskiem zbyt liberalnym, cierpienie dziecka narodzonego, umierającego w męczarniach na oczach rodziców, tylko ubogaci ich wzajemną relację.

Aborcja jest dużo większą traumą - zapewnia w Super Expressie. Żeby przeżyć żałobę, warto zobaczyć to dziecko i móc się z nim pożegnać. Ogromną częścią cierpienia dziecka jest ból fizyczny. Nie ma miłości bez cierpienia. Jeśli ktoś kocha swoje dzieci, to wie, że nawet zdrowe dzieci wywołują u rodziców cierpienie. Jeśli nie ma cierpienia, nie ma też miłości. To nie ja decyduję o tym, że dzieci są chore i cierpią.

Tomasz chciałby za to decydować o tym, czy rodzice są gotowi na tak traumatyczną próbę. Zdecydowanie wyklucza zapytanie ich, co na ten temat myślą.

W kwestiach moralnych nie powinno być referendum - zapowiada stanowczo. Chcę, żeby w Polsce nie można było zabijać żadnego dziecka. Dziecko w 12. tygodniu ciąży nie różni się niczym od dziecka w 24. tygodniu ciąży. Obowiązek nad chorymi członkami rodziny to nie jest bohaterstwo. To jest przyzwoitość. Jeśli będziemy mieć dzieci, które będą chore, będziemy się nimi zajmować. To nie jest bohaterstwo.

bETJUVzh

Przypomnijmy jego najgłośniejszy wpis nienawiści: Terlikowski porównuje uczestniczki "Czarnego protestu" do... SS-manek!

bETJUVzi
Zobacz także: Terlikowska: "TO ABSURD, że my dzisiaj się zastanawiamy, czy zabijać jakichś ludzi, czy nie zabijać!"
Zobacz także: Zobacz też:
bETJUVzC
KOMENTARZE
(844)
dosc
5 lata temu
Dajcie już spokój z tym nawiedzonym człowiekiem. Chce- niech robi męczennika z siebie a nie z innych
gość
5 lata temu
temu Panu już podziękujemy...
gość
5 lata temu
a skąd ty to człowieku możesz wiedzieć, co bardziej kobieta przeżywa? masz jakieś dane? badania naukowe na poparcie tego zdania? to po pierwsze. a po drugie, co nas to obchodzi co ty "chcesz"? "ja chcę"??
bETJUVzD
gość
5 lata temu
Specjalista od wszystkiego....
gość
5 lata temu
de m Do bogatego_emigranta: Na serio myslisz ze tylko za granica mozna zarobic 10 tys? Ja zostalem w kraju i wyciagam duzo wiecej niz ty, pracuje w necie pare godzin dziennie. Tu jest dowod: premake.pl bardzo duzo ludzi tak zarabia ale sie z tym nie obnosza metrow flinta jawnie nagrod mknace drzaco chlubi foczki hufcow
Najnowsze komentarze (844)
AgnieszkaUK75
4 lata temu
Hej ja wygooglowałam całkiem fajny sklep z odzieżą termoaktywną dla wszystkich esportshop.pl/. Super i wysokiej jakości ciuchy pasujące na crossfit a ceny dobre :):):)
Antyhomofob
5 lata temu
Z kimś takim nie warto dyskutować. Niebyt i brak dyskusji spowoduje że zniknie z horyzontu.
gość
5 lata temu
Ale kto tutaj dyskutuje? Gość który nie ma pojęcia o cierpieniu, skąd wie jak to jest...a więc niech się nie wypowiada on i inne osoby, które tego nie doświadczył. A najwięcej do gadania mają starzy kawalerów i stare babki, które za młodu robiły co cbiały a tera będą pouczać innych o czymś o czym nie mają zielonego pojęcia.
gość
5 lata temu
Skąd się biorą tacy debile???
gość
5 lata temu
Przecież to ciężki zboczeniec, tak samo jak ten z CBA, który latał z fiutem na wierzchu pod szkołami i w parkach w Warszawie. Cały PIS to ułomy i zboczeńcy.
gość
5 lata temu
A skąd ten zbok wie, że ktoś chce przeżywać żałobę? Kiedyś na porodówkach było tak, że w przypadkach urodzenia martwego lub uszkodzonego płodu, który za chwilę zejdzie, tym bardziej nikt go nie pokazywał rodzącej, żeby nie wywoływać u niej dodatkowej traumy i żeby szybciej otrząsnęła się po przeżyciu takiej sytuacji. Widoku czegoś koszmarnego, tak, jak widoku trupa nie zapomina się do końca życia. Dlatego bardzo wiele osób nie chce w ogóle oglądać zmarłych, żeby zachować ich w pamięci, sercu, wyobraźni jako żywych. A ten dziad niedość, że p*****lnięty, to jeszcze nekrofil. Fuj!
mama
5 lata temu
terlikowscy !!!!!!!! oni wygladaja jak para tucznikow.
mama
5 lata temu
czy p.terlikowscy nie sa rodzenstwem.wygladaja jak blizniaki jedno jajowe.
bETJUVzv
GOŚĆ
5 lata temu
Ale mamy chorych ludzi w tym kraju lezby się wypowiadaj ą na temat aborcji to jakiś absurd a co one mogą wiedzieć o dzieciach ????dużo par stara się i dzieci mówię o prawdziwym związku kobieta / mężczyzna a tu blerwy się chcą skrobać ni zdaja sobie sprawy co to znaczy i jeszcze buntują innych Apropos Hitler też tak postępował słabe zdeformowane nie takie jak sobie wymarzył likwidował WSTYD MI ZA TE NINY KOBIETY TO TYLE
gość
5 lata temu
Żeby przeżyć żałobę, warto zobaczyć to dziecko. ABORCJA JEST DUŻO WIĘKSZĄ TRAUMĄ" Żeby p. Terlikowski zrozumiał, warto mu dać w mordę.TRAUMA MOŻE PRZYWRÓCI MU ROZUM.
gość
5 lata temu
a opiekować się piątką chorych niepełnosprawnych dzieci dał by radę ? Razem z żoną? Czy żona sama bo on w pracy? A za chwilę zakażą antykoncepcji więc chorych dzieci będzie więcej....
gość
5 lata temu
O****a bije w oczy - ten dziwny człowiek zapewne przeżył i aborcję, i śmierć dziecka, i napatrzył się na umierające niemowlę bez czaszki, bez rączek, bez nóżek, dlatego wie najlepiej jak szkodzić kobietom
gość
5 lata temu
Musieli "zabić" bardzo dużo tych dzieci że tak przeżywa żałobę po ich zgonie i wiedzą dokładnie jak to jest
NapletMaciere...
5 lata temu
Dlaczego ich kiedyś nie usneli rodzice? szkoda. Teraz swoim katolickim jadem zatruwaja swiat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETJUVAo
bETJUVAp
bETJUVAq
bETJUVAr
bETJUVAs
bETJUVzX