Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korwin-Piotrowska o Przybysz: "Terlikowski i Kaczyński OTWORZYLI SZAMPANA. Nie wszystkie kobiety traktują aborcję jak zabieg kosmetyczny!"

187
Podziel się:

Dziennikarka znów atakuje piosenkarkę za podważenie idei Czarnego protestu. "Konserwatyści i prolajfowcy ze wszystkich sił starają się udowodnić, że kobiety którym popuści się ze smyczy, pod byle pretekstem będą się skrobać".

Korwin-Piotrowska o Przybysz: "Terlikowski i Kaczyński OTWORZYLI SZAMPANA. Nie wszystkie kobiety traktują aborcję jak zabieg kosmetyczny!"

Wywiad, którego Natalia Przybysz udzieliła w zeszłym tygodniu Wysokim Obcasom, miał w zamierzeniu wspomóc kobiety skupione wokół Czarnego Protestu i nie zgadzające się na zaostrzenie prawa antyaborcyjnego w Polsce. W praktyce okazało się jednak, że wyznanie piosenkarki wywołało ogromne kontrowersje: Przybysz z jednej strony wytykane jest wygodnictwo i unikanie odpowiedzialności, z drugiej gratuluje jej się odwagi. Również wśród celebrytów zdania na ten temat są podzielone: wspierają ją Paulina Młynarska, Monika Brodka czy Nergal. Największa krytyka spadła na nią z kolei ze strony Karoliny Korwin-Piotrowskiej.

Teraz dziennikarka znów poczuła się w obowiązku skrytykowania intymnych wyznań piosenkarki. Tym razem zarzucając jej, że daje przykład innym Polkom, które mogą traktować "aborcję jako środek antykoncepcyjny lub jego brak". Według niej prawicowi publicyści oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości po przeczytaniu wywiadu "otworzyli szampana", stał się bowiem najlepszym argumentem dla obecnej władzy do zaostrzenia ustawy o prawie do aborcji.

Ciąża artystki była wynikiem braku antykoncepcji lub antykoncepcji nieskutecznej, a powodem do jej usunięcia - co wynika z tekstu - była wygoda, zbyt małe mieszkanie i liczne podróże - wylicza Korwin-Piotrowska. Czyli powody, które nie mieszczą się w głowie przeciętnej matki-Polki, która o kilkudziesięciu metrach mieszkania i zagranicznych podróżach może tylko pomarzyć. Takie wyznanie to woda na młyn konserwatystów i prolajfowców, którzy ze wszystkich sił starają się udowodnić, że kobiety którym popuści się ze smyczy, będą korzystać z aborcji jak ze środka antykoncepcyjnego i pod byle pretekstem będą się skrobać. Myślę, że Terlikowski, Ziemkiewicz, i być może sam Kaczyński otworzyli na tę okoliczność szampana, bo w najśmielszych wizjach nie spodziewali się, że w ręce wpadnie im argument takiej wagi.

Dziennikarka zaliczyła Natalię Przybysz do grona celebrytów, których nie należy traktować poważnie. Wywiad piosenkarki stawia na równi z depresją Marii Peszek przeżywanej w egzotycznym kraju i wyznanie Hanny Lis, która po powrocie z Azji kupiła espadryle za 60 złotych.

Wyznanie Przybysz znalazło się na tej samej półce, co depresja Marii Peszek przeżywana na hamaku w Bangkoku czy espadryle Hanny Lis kupione za kilkadziesiąt tysięcy złotych - zauważa. Trudno się więc dziwić, że celebryta zrobi wszystko dla fejmu. Pojawiły się krzywdzące i absurdalne zarzuty, że skandalem aborcyjnym Przybysz chce sprzedać płytę. W końcu cała Polska stała się jej ginekologiem, za jej przyzwoleniem.

Korwin-Piotrowska zaznacza również, że dziennikarze którzy poruszają kontrowersyjne tematy z osobami publicznymi, powinni zastanawiać się nad konsekwencjami wywiadu. Według niej, w przypadku Przybysz pracownikom Gazety Wyborczej zabrakło wyobraźni.

Zadaniem dziennikarza jest przestrzec rozmówcę przed tym, jakie konsekwencje mogą mieć jego słowa. Ktoś powinien z nią porozmawiać i upewnić się, że wie, co robi, mówiąc takie rzeczy, w takim kraju i w takim czasie. Jeśli jakiś dziennikarz dziwi się dziś temu, z jakimi gwałtownymi i spolaryzowanymi reakcjami spotkał się ten wywiad, to powinien przestać być dziennikarzem, a zacząć być parkingowym. (…) Czarny protest w deszczowy poniedziałek to było szczególne wydarzenie, które połączyło kobiety o różnych poglądach i wrażliwości. I bynajmniej nie wszystkie traktują aborcję jak zabieg kosmetyczny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(187)
Gość
8 lat temu
Idealnie to ujęła.
Luna
8 lat temu
No tutaj trzeba się zgodzić z Karoliną, a Natalia niestety strzeliła sobie "samobója" tym wywiadem. Eh gdyby chociaż pominęła to nieszczęsne mieszkanie....
gość
8 lat temu
Bojkotuję empik, bo promują Durczoka! Kpiny jakieś!
gość
8 lat temu
Mam już dość słuchania o aborcji. A może wszyscy zostawiliby ten temat i zajęli się czymś innym? Mało to problemów?
gość
8 lat temu
Bardzo się cieszę, że nawet Terlikowskie nagłaśniają sprawę Przybysz, bo dzięki temu niesie się, że zrobiła to za tysiąc zł i jak ktoś nie wiedział, to już wie, że można.
Najnowsze komentarze (187)
gość
8 lat temu
Podziemie aborcyjne funkcjonuje w najlepsze, prawda? Niby nie wolno a jednak jak ktoś nie chce urodzić to nie urodzi. odbywa się to jednak często w gabinetach przypominających bardziej miejsce pracy rzeźnika niż ośrodek zdrowia.. Może by tak spojrzeć na to wszystko w sposób cywilizowany? Skoro i tak to się odbywa może zalegalizować aborcję, niech przynajmniej te kobiety mają porządną opiekę medyczną? Protesty przeciwko aborcji i walka o "ochronę życia poczętego" nie sprawią, że nielegalnej aborcji nie będzie! Była, jest i będzie a przy okazji lekarze parający się tym mają niezły zysk. Nie dopuszczanie do legalizacji aborcji przy jej funkcjonowaniu w najlepsze w ukryciu to zakłamanie! To podwójna moralność! i jak zwykle cierpią kobiety bo panowie w sejmie g...o o tym wiedzą ale mają prawo decydowania co wolno kobietom a co nie.
mloda
8 lat temu
Fascynuje mnie umiejętność odrywania się od świata doczesnego ludzi pokroju państwa nobojga terlikowskich..zarowno jej jak i meza .Podejrzewam jednak, że ich wiara jest za wielka, za piękna, żeby była prawdziwa. Oni, posiłkując się tą wiarą, nie będąc osobami duchownymi, zarabiają po prostu na życie doczesne. Jak kaznodzieje głoszący swoje prawdy w telewizji i na stadionach- ci fałszywi prorocy, bogacący się na ludzkiej naiwności....Każda władza - świecka albo religijna - deprawuje, zawsze i wszędzie. Tak jak pieniądz. RelIgia i kasa to tożsame pojęcia.
gość
8 lat temu
co by nie mówic to Pani Przybysz jest już spalona i to jeszcze sama się podpaliła
gość
8 lat temu
nie mylcie celebrytek z normalnymi kobietami.........
Gość
8 lat temu
Bede chciala miec dziecko to urodze nie bede chciala miec a wpadne to usune ale nikt nie powinien za mnie decydowac to moje cialo i moje zycie
gość
8 lat temu
Jak to było? "Dusza wchodzi w ciało chłopca w 9tyg a w ciało dziewczynki w 12tym". Dlaczego nie w tym samym czasie? Bo od początku jesteśmy dyskryminowane!!!!! Bo zmyślona Ewa zjadła jakiś nieszczęsny owoc a co najgorsze dała je Adamowi, który jak ten gamoń nie umiał odmówić. A potem już poszło.. Aż do tej pory: Kobieta ma służyć mężczyźnie, bo to on jest głową rodziny, nieważne jak wielkim byłby BUCEM. Kobiety nie mogą zostać kapłanami, bo są tylko podnóżkiem faceta i nadają się tylko do seksu, gotowania i sprzątania domu i kościoła. Ludzie, w co wy wierzycie..
gość
8 lat temu
lepiej bym tego nie ujela
gość
8 lat temu
one obie chore każda na co innego
gość
8 lat temu
jej aborcja jej sprawa kim Ty jesteś kobieto by oceniać ją, nikt nie powinien oceniac drugiego ,każdy ma prawo do robienia tego co mu się podoba wiec zluzuj kobieto swe staro-panniene majdy
Prałat - spo...
8 lat temu
Wystarcz spojrzeć na tych mądrych inaczej jak z "miłością " i "empatią" zwracają się do innych - współrozmówców i ludzi w zasięgu ich wzroku ...Zdziczałe ,ironicznie śmiejące się oczy , gesty agresji i nienawiści TO CI PRAWDZIWI , PRAWI I SPRAWIEDLIWI intelektualni analfabeci mimo , że wielu z nich ma dyplomy . Natalia -pogarda dla innych jest największym grzechem ...tak mówią księgi proroków ....łatwiej grzesznemu wybaczyć błędy ,niż udającemu świętoszka -zło czynione innym....
gość
8 lat temu
Co na to p. Młynarska strzelająca peanami na wywiad z Natalią??? Przemyślała chyba, bo kolejne wpisy już były neutralne.
Agata
8 lat temu
Karolina, przestań mówić wszystkim, jak mają żyć. Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem.
zuza
8 lat temu
Jakby na to nie patrzeć to Korwin-Piotrowska ma rację
gość
8 lat temu
Korwin ciągle się mądrzy.Tak jak Majewski.Staruchy !!!!!
...
Następna strona