Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nowa ekspertka MEN od wychowania do życia w rodzinie: "Antykoncepcja to przejaw niedojrzałości!"

961
Podziel się

Profesor Urszula Dudziak z Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będzie od teraz czuwać nad treściami z zakresu edukacji seksualnej w polskich szkołach.

Nowa ekspertka MEN od wychowania do życia w rodzinie: "Antykoncepcja to przejaw niedojrzałości!"
bDyIwBSJ

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie uaktualnioną listę ekspertów mających odpowiadać za nowe podstawy programowe w szkołach. W zestawieniu pojawiły się między innymi nazwiska specjalistów od fizyki, chemii i matematyki.

Najciekawszym i zarazem najbardziej kontrowersyjnym wyborem jest obsadzenie na stanowisku ekspertki do spraw planowania rodziny i wychowania seksualnego prof. Urszuli Dudziak z Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dudziak ma skrajnie konserwatywne poglądy na kwestie związane m.in. z antykoncepcją. Jest mianowicie jej całkowitą przeciwniczką.

Z jej przekonaniami można było się zetknąć w trakcie wystąpienia w 2014 roku, które opisywała lubelska Gazeta Wyborcza. Podczas konferencji "Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny" prof. Dudziak ostrzegała przed konsekwencjami stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Jej zdaniem osobom zabezpieczającym się przed niechcianą ciążą grożą hedonizm, instrumentalne traktowanie człowieka, uzależnienie od seksu, poczucie niesprawiedliwości i krzywdy, oziębłość oraz skłonności do zdrady...

bDyIwBSL

Antykoncepcja jest przejawem niedojrzałości - mówiła wtedy nowa ekspertka MEN od wychowania do życia w rodzinie. Dlatego trzeba wychowywać do miłości.

Dudziak jest również stałą bywalczynią Radia Maryja i telewizji TRWAM, na których antenie promuje swoje opinie.

Decyzja minister Anny Zalewskiej wywołała oburzenie środowisk liberalnych. W sprawie wypowiedziała się Aleksandra Józefowska z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON. Twierdzi ona, że skutki wyboru Dudziak będą katastrofalne.

Już w tej chwili większość szkół pomija temat antykoncepcji =-mówi Józefowska. Decyzja ministerstwa pokazuje, że to się nie zmieni. Można się spodziewać, że prof. Dudziak będzie forsowała jeden, właściwy jej zdaniem, model rodziny - małżeństwo z dziećmi. Nie będzie natomiast żadnej propozycji dla osób, które preferują inny model związku, nie chcą mieć dzieci lub mają odmienną orientację seksualną.

bDyIwBSR

Zmiana dotknie m.in. uczniów, którzy w przyszłym roku idą do wprowadzonej na nowo w celu likwidacji gimnazjów, siódmej klasy.

bDyIwBSS
bDyIwBST
Zobacz także: Zalewska broni Kaczyńskiego: "Zaopiekujemy się kobietą i dzieckiem w przypadku ciąży zagrożonej!"
Zobacz także: Zobacz też:
bDyIwBSU
bDyIwBTm
KOMENTARZE
(961)
T.
4 lata temu
Nie sądziłem w życiu, że może być tak źle w Polsce. Ten rząd to KOSZMAR!
gość
4 lata temu
Ale w ogóle nas to dziwi jeszcze? Cholerny ciemnogród
gość
4 lata temu
Antykoncepcja zle, aborcja zle - najlepiej miec po 15dzieci jak przed wojna i zyc w biedzie, sluchac ksiedza i zyc jak pustostan
bDyIwBTn
Gość
4 lata temu
SŁUCHAM???
gość
4 lata temu
Co ta kobita może wiedzieć o seksie??!!
Najnowsze komentarze (961)
gość
4 lata temu
Matko przenajświętsza, czy ktoś z nią zechciał uprawiać seks? Chyba w ciemnościach i przez dziurę w prześcieradle. No i z prokreacyjnego obowiązku. Ratunkuuuuu!
gość
4 lata temu
piekna z******ta śliczna najdoskonalsza ta proteza pani Zalewskiej
nie_nawidze_D...
4 lata temu
czy ta g****a stara baba nie rozumie, że nie każdy/ każda chce mieć tego śmierdzącego bachora??!!! Jestem kobietą i dzieci nie lubię, nie chce, nie przepadam, generalnie mnie brzydzą. Ciąża mnie brzydzi, kobiety w ciąży to samo. Mam prawie 30 lat i nienawidzę dzieci! Nigdy ich nie będę miała. Takich kobiet jak ja jest więcej... Antykoncepcja czy chęć posiadania dzieci są indywidualną sprawa każdego. Żadna star**** od rydzyka nie ma prawa siać takich głupot. Wciskać takiego kitu.. Cieszyć się tylko, że istnieje Holandia, gdzie można usunąć ciąże od ręki. Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro głupa skretyniała star**** będzie prała mózgi w szkołach.. Chrzciny pogrzeby komunie i interes się kręci. Właśnie o to im chodzi.
Syn księdza
4 lata temu
Banda katolskich zjebów przejmuje władzę. POLSKA będzie drugim Iranem albo Koreą Północną.
gość
4 lata temu
pani Dudziak z tego co wiem, nie jest profesorem :D
Przerażona
4 lata temu
Parafrazując Sztaudyngera "dbają panie o morale gdy nie mają innych zalet "chora z nienawiści zakompleksiona fanatyczka w Sawonarollę się bawi czy tę istotę płci żeńskiej ktoś tknął czy to może ostatnia w Polsce dziewica nie pokalana... Bo na skakanie nikt nie miał chęci....
Gość
4 lata temu
Jeśli to prawda, to naprawdę żyjemy w ciemno grodzie profesorsko ekspsperckim.
Gość
4 lata temu
Wygląda jak facet po przejściach. Kiedy na kul przestaną przebierać kobiety za mężczyzn? To na pewno nie jest nieudany trans? Nic do nich nie mam. Tak się tylko zastanawiam.
bDyIwBTf
gość
4 lata temu
Kiedyś było hasło antykoncepcyjne nad łóżkiem : "I Ty możesz urodzić Albina Siwaka" teraz będzie lepsze z panią profesor
gość
4 lata temu
a profesor Dudziak ile sama ma dzieci?
gość
4 lata temu
przykro mi, że cały cywilizowany świat się śmieje z mojego narodu
gość
4 lata temu
Świetnie wybraliście wyborcy PIS i WY którym się iść nie chciało! Gratulacje. Cały świat się z nas śmieje!!!!
gość
4 lata temu
Boże skąd te gęby wstrętne się biorą???szczerzy te sztuczne kły
gość
4 lata temu
rzeczywiscie dojrzaloscia jest narobic 15 dzieciakow, nie miec co im dac zrec i sluchac ksiedza jak swietego
...
Następna strona
bDyIwBTH