Autor karykatury Kaczyńskiego depczącego Polskę: "Nie miałem na myśli nic obraźliwego. To karnawałowy żart!"

280
Podziel się

"Przedstawienie Kaczyńskiego jako dyktatora jest wyolbrzymieniem, ale też formą krytyki, a od tego mamy w końcu karnawał."

W poniedziałek w Duesseldorfie podczas parady karnawałowej pojawiła się platforma, na której umieszczono karykaturę Jarosława Kaczyńskiego w mundurze, który depcze pobitą kobietę - Polskę. Przypomnijmy: Polska pod butem Kaczyńskiego na niemieckiej paradzie!

Witold Waszczykowski, szef MSZ, już przygotowuje się do stosownych spotkań: "Na konferencji monachijskiej będę rozmawiał ze Steinmeierem i usiądziemy być może przy monachijskim piwie i porozmawiamy: Frank, po co nam to? Zatrzymajmy to!" - zapowiedział.

Jacques Tilly, niemiecki artysta i autor satyrycznych platform z Dusseldorfu, tłumaczy, że to tylko karykatura, która nie miała na celu nikogo obrazić.

Nie miałem na myśli nic obraźliwego. Jest to po prostu karnawałowy żart. To przesada, jest to satyrycznym wyolbrzymieniem. Powinno to zostać odebrane z humorem. Przedstawienie Kaczyńskiego jako dyktatora jest wyolbrzymieniem, ale też formą krytyki, a od tego mamy w końcu karnawał.

Źródło: tvn24.pl/x-news

KOMENTARZE
(280)
gość
4 lata temu
Powinni zrobić instalacje z leząca Angela i depczącym ja islamista - gdzieś w necie był taki żart - ale na to nie mieli już poczucia humoru
gość
4 lata temu
W 39 TEZ TAK SIE NASMIEWALI
gość
4 lata temu
Jakoś mnie ten żart nie śmieszy. Może pan karykaturzysta powinien wyśmiać najazd imigrantów na Europę i brak reakcji polityków . Albo gwałty z sylwestra. o to byłoby śmieszne.
gość
4 lata temu
Dlaczego nie można plusować?
gość
4 lata temu
Niemcy mówią -mamy prawo krytykować Polskę!. .cóż mają 80% polskich mediów wiec robią to tez ich rękami w Polsce i poza nią, w UE i gdzie się da. .ale dlaczego?
Najnowsze komentarze (280)
sisi
4 lata temu
precz z taka zaklamana telewizja, i z tym beszczelnym po,niech zyje pis
gość
4 lata temu
Wcale nie czuje sie obrazona ,juz sie przyzwyczailam do zartow z Polakow. Przez 8 lat partia PO i PSL miala karnawal.
Helga
4 lata temu
Niemiecy nigdy nie będą przyjaciółmi Polaków zawsze knuja za naszemi plecami historia nie raz to pokazała i jeszcze pokaże
gość
4 lata temu
Świetny żart! W 10-ke!
boguś
4 lata temu
.mnie ta scena nie śmieszy , to się dzieje naprawdę ,tylko Ciemny Lud tego nie rozumie i nie dostrzega !!!
gość
4 lata temu
Ale karykatury Mohameda byly dla was smieszne!!! haha to juz za duzo satyry jak o "Europe" chodzi? Sama prawda wlasnie tak jest deptany kraj!
gość
4 lata temu
sama też tak depczesz Polskę?
POLKI
4 lata temu
BRAWO KARYKATURZYSCI Z NIEMIEC ZA TE KARYKATUR PROPONUJ NAGRODĘ NOBLA
KOTKA
4 lata temu
BARDZO MI SIĘ TO PODOBA FAJNY HUMOR I KARYKATYR SAMA PRAWDA POKAZANE TAK JAK JEST W NASZYM KRAJU KACZOR ZA PUSTE JAJA MSCI SIĘ NA WSZYSTKICH
gość
4 lata temu
Zamiast Kaczyńskiego powinna być Merkel bo to ona nas depcze z Rudym na czele. W*n z PO. Platforma to kundel rudego zdrajcy Polski.
gość
4 lata temu
ale wodzuś Kaczynski niema poczucia humoru bo jest w sumie zakompleksionym nieudacznikiem
gość
4 lata temu
W domu u was wszyscy zdrowi? Ludzie na tej paradzie jest zlewka z calej europejskiej sceny politycznej i nie tylko. Zamiast brac to na powaznie zerknijcie na wuja Sama chacha :D
POpek
4 lata temu
walić szwabów PO jajach do" bulu. "
Angelika
4 lata temu
Nie wiem czy wynika to z wrazliwosci Polakow, czy z ich dumy. Przeciez to tylko zart, ktory odnosi sie do naszej sytuacji politycznej. Polskie kabarety rowniez wysmiewaja ta sytuacje. No ale coz... Polacy moga nasmiewac sie z kazdego ale z Polakow to juz zazartowac nie mozna. Co za narod!
...
Następna strona