Awantura w Sejmie. Kaczyński wyszedł z sali, gdy przemawiała sędzia mianowana przez… jego brata

256
Podziel się

Profesor Małgorzata Gersdorf skrytykowała propozycje zmian w sądownictwie. "Lech Kaczyński bardzo dobrze mnie znał" - mówiła I Prezes Sądu Najwyższego.

Wtorek upłynął w Sejmie pod znakiem gorącej atmosfery. Wszystko z powodu pierwszego czytania poselskiego projektu autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądownictwa przewiduje m.in. wygaszenie kadencji jej aktualnych członków. Nowych ma wybrać Sejm, choć do tej pory robiły to środowiska sędziowskie. Po przedstawicielu wnioskodawców, który zaprezentował główne założenia nowelizacji, wystąpiła I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

Prezes Sądu Najwyższego proponowaną przez PiS reformę sądownictwa oceniła w krytycznych słowach. Zdaniem Gersdorf zmiany są atakiem na polski wymiar sprawiedliwości oraz sędziów, którzy mają być "leniwi, skorumpowani, nieetyczni". I Prezes Sądu Najwyższego przypomniała, że została powołana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bardzo dobrze ją znał:

Zwracam się do polskich posłów, by wskazać, że nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego. Ta likwidacja następuje po bezprecedensowym ataku na wymiar sprawiedliwości przez półtora do dwóch lat. Ten atak jest na sędziów, którzy mają być "leniwi, skorumpowani, nieetyczni". Natomiast ostatnio pojawiły się takie ataki osobiste na mnie, jako pierwszego prezesa SN, profesora prawa, który został mianowany, który został mianowany - muszę przekrzyczeć te śmiechy państwa - przez Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński bardzo dobrze mnie znał. Uprawialiśmy tę samą dziedzinę prawa, czyli prawo pracy.

Podczas przemówienia prof. Małgorzaty Gersdorf premier Szydło i Jarosław Kaczyński wyszli z sali sejmowej, natomiast posłowie opozycji oklaskiwali ją na stojąco, krzycząc "Wolne sądy!".

KOMENTARZE
(256)
gość
3 lata temu
POLSCY CELEBRYCI CHCĄ ZACHOWAĆ TEN SEKRET DLA SIEBIE!!! To jest przełom w walce ze zmarszczkami! Wszyscy powinni mieć dostęp do tego nowego leku. W każdej chwili mogą usunąć tą stronę więc to ostania okazja żeby odkryć ich tajmenicę! Lajkujcie żeby ludzie dowiedzieli się prawdy - zwalczzmarszczki.tk
gość
3 lata temu
Μоżеϲіе ѕіę ԁаⅼеј ɡłоԁzіć і τгаϲіć zԁгоѡіе, ја ѡуЬгаłаⅿ ⅼерѕzу śгоԁеκ. Ⅾzіęκі ɴоѡеј, ɴаυκоѡеј κυгаϲјі ѕϲһυԁłаⅿ 9 κɡ ѡ 27 ԁɴі, јеѕτеⅿ zаϲһѡуϲоɴа - losesomeweightfast.tk
gość
3 lata temu
Jarkaczowi ktoś powiedział prawdę prosto w oczy, to i zwiał.
gość
3 lata temu
Bardzo niepokojące są obecne wydarzenia w Polsce. Wychowuje córkę i widzę jak w tym kraju mało znaczy kobieta!
gość
3 lata temu
Precz z PISem!!!
Najnowsze komentarze (256)
gość
9 miesięcy temu
nie przepadam za tą wiejską babą ze świeczką
Mikael-Andre ...
2 lata temu
Witam Takich kundli zakonnych za AK ROZSTRZELIWANO ale ja uwazam ze nie jestes warta ty ituskwa jednej kuli- stryczek na to wy sedziomafio zaluzyliscie i zato zaplacicie.
Mikael-Andre ...
2 lata temu
Witam Takich kundli zakonnych za AK ROZSTRZELIWANO ale ja uwazam ze nie jestes warta ty i tuskwa jednej kuli- stryczek na to wy sedziomafio zaluzyliscie i zato zaplacicie.
Mikael-Andre ...
2 lata temu
Witam Takich kundli zakonnych za AK ROZSTRZELIWANO ale ja uwazam ze nie jestes warta ty ituskwa jednej kuli- stryczek na to wy sedziomafio zaluzyliscie i zato zaplacicie.
ja
2 lata temu
czy ta baba dalej bedzie glosic bezprawie/ Kto raz byl w sadzie to wie jaka tam sprawiedliwosc
stan zolwiki
2 lata temu
Biologia ich wykończy prędzej czy prędzej czy prędzej. zolwiki.blog.pl/2017/09/29/walesa-nie-doczekal/
gość
3 lata temu
Polacy podzielieni podczas wojny północnej potem walka Konfederacji tarnogrodzkiej z Augustem II,zamach majowy 1926, Potop Szwedzki zdradzili Radziwiłowie, Radziejowski, Opaliński,Lubomirski, wielu polaków i niemców slużyło w armiii szwedziej jako najemnicy
gość
3 lata temu
szlachta nie dopuściła do budowy państwa absolutnego. Wojna o sukcesję polską, Konfederacja Warszawska vs Konfederacja Sandomierska Jedni do Sasa a druszy do Lasa
gość
3 lata temu
walka Zygmunta III z rokoszem Zebrzydowskiego oraz walka Jana Kazimierza z rokoszem Lubomirskiego
gość
3 lata temu
Szlachta broniąc złotej wolności jako ruch egzekucyjny przeciwstawiały się budowie absolutyzmu wazów
gość
3 lata temu
Wygląd Kaczyńskiego tak was uwiera a co o o wygladzie tej wstretnej zakurzonej pufy ?
gość
3 lata temu
S*******j wreszcie KASTO .....do lamusa
gość
3 lata temu
Trzeba mu wszczepić zarazę (...) wieczną anarchię i niezgodę" Trzeba ich skłócić aby się podzielili i szarpali zawsze gdzieś szukając arbitra"Katarzyna II
gość
3 lata temu
"kiedyś zginą, unicestwią się sami" Katarzyna II
...
Następna strona