Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Barbara Kurdej-Szatan wspomina, ile zarabiała na początku kariery: "Tysiąc złotych to była podstawa"

170
Podziel się:

W rozmowie z Żurnalistą Barbara Kurdej-Szatan wróciła do dawnych lat, gdy jako nieznana szerszej publiczności początkująca aktorka z trudem wiązała koniec z końcem.

Barbara Kurdej-Szatan wspomina, ile zarabiała na początku kariery: "Tysiąc złotych to była podstawa"
Barbara Kurdej Szatan wspomina chude lata i zarobki w teatrze (AKPA)

Barbara Kurdej-Szatan zdobyła popularność dzięki angażowi do reklamy sieci komórkowej, która wylansowała ją jako "blondynkę z Playa". Z biegiem lat z nieznanej nikomu aktorki teatralnej Kurdej-Szatan przeobraziła się w pełnoetatową, świetnie prosperującą celebrytkę.

Dobra passa Basi zakończyła się, gdy w emocjonalnym poście na Instagramie była gwiazda TVP nazwała strażników granicznych "mordercami". W efekcie celebrytka straciła posadę w TVP, a sieć komórkowa, dzięki której zdobyła rozgłos i pieniądze, chyłkiem wycofała się ze współpracy z celebrytką o niewyparzonym języku.

Dziś Barbara Kurdej-Szatan przekonuje, że nie żałuje swoich słów, zapewnia też, że "ma w d*pie" ocieplanie wizerunku". W wywiadzie udzielonym Żurnaliście celebrytka mało skromnie zapewniła, że nie może narzekać na brak ofert pracy. Dodała, że wciąż czuje się "artystką", dlatego nie przyjmuje wszystkich propozycji.

Zobacz także: Sandra Kubicka zapewnia: "Nigdy nie byłam aniołkiem Victoria's Secret!"

W TVN miałam też inną propozycję, prowadzenia Dzień Dobry TVN. Po tym jak prowadziłam różne programy w TVP, bardzo mocno ludzie mnie kojarzyli jako prowadzącą. Bardzo to kocham. Uwielbiam prowadzenie. Ale jednak skończyłam studia aktorskie i najbardziej spełniam się tak wewnętrznie, artystycznie, kiedy jestem na scenie, kiedy gram. Bałam się, że już by za daleko przesunęła się granica między artystką a prowadzącą. A ja jednak się czuję i chcę być artystką - przekonuje Basia.

Jednocześnie Kurdej-Szatan wspomina czasy, gdy żyła z artystycznej gaży i zarabiała wyłącznie jako aktorka teatralna. Wtedy już nie było tak wesoło.

Gdy mieszkałam w Poznaniu, miałam tylko tyle pieniędzy, ile zagrałam spektakli. Tysiąc złotych czy tysiąc dwieście - to była podstawa. Resztę wynagrodzenia otrzymywałam za zagrane spektakle. Za jedno przedstawienie dostawałam chyba sto złotych, za główną rolę dwieście dwadzieścia złotych. Jeżeli miałam trzy, cztery spektakle, w których grałam główną rolę, to łatwo to zsumować. Maksymalnie grałam w miesiącu dziewięć spektakli, ale nie tych z główną rolą. Tych z główną były trzy. Czyli miałam średnio dwa i pół tysiąca złotych miesięcznie.

Była gwiazda TVP dodaje, że sporą część zarobionych wtedy pieniędzy wydawała na podróże po Polsce.

Płaciłam za pokój, który wynajmowałam w Warszawie, za pociągi... Na pociągi mi chyba najwięcej kasy schodziło, a jeździłam po całej Polsce, bo nie tylko do Warszawy i do Poznania, ale też do Opola, do Krakowa, gdzie kończyłam studia, czasem do Gdyni. Tryb koczowniczy - podsumowała.

Myślicie, że Basia, która jeszcze niedawno za jeden post na Instagramie mogła zarobić do 20 tysięcy złotych, dałaby dziś radę żyć za dwa i pół tysiąca? No i co z jej ambicjami "artystycznymi"?

Zobacz także: Raper denerwuje Polaków i niekończące się wakacje Wendzikowskiej
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(170)
Rita
4 miesiące temu
Niech sobie pani szatanowa wyobrazi że wielu ludzi za tyle żyje
Fiori
4 miesiące temu
Pani Basi już dziękujemy.... proszę zejść ze sceny.....jako pokonana.... niestety.
gosc
4 miesiące temu
Czemu piszecie o tej kobiecie??
Aniela
4 miesiące temu
Basiu każdy tak zarabia na początku kariery, a zazwyczaj jeszcze mniej
Gość
4 miesiące temu
Niech się cieszy że chociaż tyle zarabiała. Na początek to w sam raz
Najnowsze komentarze (170)
Illla
4 miesiące temu
Nie piszcie o niej, dno
Jan
4 miesiące temu
Niestety,gdzieś ja wepchna....od nas widzów zalezy ogladalnosc,,,,nie oglądam nic z nią nawet jakby dali jej do pary Angelinę i brata
Jan
4 miesiące temu
Niestety,gdzieś ja wepchna....od nas widzów zalezy ogladalnosc,,,,nie oglądam nic z nią nawet jakby dali jej do pary Angelinę i brata
mikolina
4 miesiące temu
jaka aktorka takie zarobki
dalton
4 miesiące temu
niech tak zostanie bo to i tak za dużo było jak na talent
Anna
4 miesiące temu
Zakasać rękawy i do roboty a nie gwiazdorzyć
Nero
4 miesiące temu
Teraz ma dużo i do głowy dostaje
Piotr
4 miesiące temu
Delikatnie mówiąc ignoruję wszystko to, gdzie wystąpi. Nigdy nie zapomnę, co powiedziała o naszych żołnierzach!
riki
4 miesiące temu
ona naprawdę nie wie kiedy przestać........i możliwe, że będzie pracować za najniższą krajową jak miliony Polaków.........
Ganfnam styke
4 miesiące temu
Ona jest fsdredna. Zaczynając od przpidego głosu po fsdredne zachowanie.
Karo
4 miesiące temu
Celebrytki wciskają Wam ciuchy z przeszytymi metkami "własnego autorstwa", chińskie badziewia, splagiatowane dresy, śmieszne ebooki nie wnoszące nic do Waszego życia, pseudonaukowe porady i jesteście zachwycone i zostawiacie im za to ciężkie pieniądze. Kurdej Szatan straciła prace i wylał się na nią hejt bo przesadnie i zbyt emocjonalnie zareagowała na wieść o krzywdzie, głodzie i marznięciu niewinnych dzieci. Jedyna miała jaja, pracując w TVP wyrazić swój sprzeciw wobec tragedii drugiego człowieka. Zrobiła to w kiepskim stylu, użyła zbyt mocnych słów, ale ma swój kręgosłup moralny i za to szacun!
Lilka
4 miesiące temu
Przez jej mowę ciała przebija agresja.
Jol
4 miesiące temu
Klamczucha
ooo
4 miesiące temu
Masakra
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie