Trwa ładowanie...
Przejdź na

Barbara Nowacka o 500+: "To zwykłe krzywdzenie. Czemu pieniądze nie płyną do bardziej potrzebujących dzieci?"

285
Podziel się:

Przewodnicząca Inicjatywy Polskiej zarzuciła programowi socjalnemu niesprawiedliwą dystrybucję środków. Ma rację?

Program 500+ ponownie znalazł się w centrum publicznej debaty z racji nadchodzących wyborów samorządowych i parlamentarnych. Nawet zacięty krytyk propozycji socjalnej PiS-u, Grzegorz Schetyna, zapewnił niedawno, że jego partia jako jedyna jest gwarantem kontynuacji programu, co spotkało się ze śmiechem i niedowierzaniem m.in. Pawła Kukiza. Jedyną kwestią w jakiej opozycja zdaje się zgadzać jest fakt, że 500+ wymaga reformy. Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej, stwierdziła ostatnio, że program ten krzywdzi osoby bardziej potrzebujące i samotne matki, wysyłając jednocześnie środki do rodzin, które ich nie potrzebują.

Zgadzacie się z Nowacką?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(285)
gość
5 lata temu
pewnie, że ma rację. Bo ludzie, którzy ciężko pracują i mają tylko jedno dziecko a nie łapią się z powodu przekroczenia limitu dochodu na 500+ to pracują na pasożytów, którzy albo nie pracują bo im się nie chce albo nie chcą nic w swoim życiu zmienić - nawet pracy. Tworzenie zwykłej patologii. Nie zgadzam się z tym, bo wiem, że będę chciała mieć tylko jedno dziecko i będę musiała na leni pracować. Tak samo jak nie zgadzam się z projektem emerytury dla matek, które urodziły więcej niż 4 dzieci - a ktoś im kazał tyle rodzić i siedzieć w domu?????????? Wybór jest pracę oraz pensję w życiu osiągnął.
gość
5 lata temu
Z jakiej racji jako singiel mam pracować dla innych aby mogli lepiej wychować dzieci? Zdecydowali się na dziecko, to niech zapewnią im godną opiekę!
gość
5 lata temu
Mnie nie stać na utrzymanie jednego dziecka a inni z kasą za kilkoro dzieci dostają jeszcze pieniądze. Skandal!!!!!!! Dobrze Nowacka mówi.
zuza
5 lata temu
Ma rację. Jak zwykle program chaotyczny i niedopracowany. Czy rodzina ma 20 tys. dochodu na osobę czy 500 zł to nie jest ważne. Podobnie żałosnie jest w oświacie..Wydaje się,że w rządzie są sami ćwierćinteligenci...Wszystko byle jak przygotowane,potem zwroty kwot itp...
gość
5 lata temu
Gdyby był zwrot z podatku od dochodu, to nagle dla wszystkich opłacalne by było iść do pracy, a nie kombinować i dostawać za nic nierobienie.
Najnowsze komentarze (285)
gość
5 lata temu
500zl to powinno być rodzinne i zgadzam się ze powinno się należeć biednym a nie dobrze sytulowane rodziny dostają A jak bogatym się nie podoba to niech się zamienia na tydzień z nimi to zazdrość minie
gość
5 lata temu
Nie wybiorą,bo 500+,bardzo pomogło rodzinom z dziecmi,im więcej szumu tym mniej szans
gość
5 lata temu
Byłam matką samotnie wychowującą dzicko,chodziłam do pracy i dostawałam 36 zł rodzinnego.Nie biadoliłam tylko starałam aby dziecku niczego nie zabrakło.Dzisiaj jest wykształconym ,inteligentnym człowiekiem i potrafi sobie radzić w życiu i to bardzo dobrze.Dzisiaj nieudaczniki chcieliby by tylko dostawać kasę i nic nie robić .Będą żałować w wieku emerytalnym jak się okaże jaką mają emeryturkę.
gość
5 lata temu
Znam takich,którzy mają dobrze prosperującą firmę,żyją w konkubinacie i dostają 500 +,a znane mi matki samotnie wychowujące dziecko nie dostają nic.Tylko w nazwie prawo i sprawiedliwość.Jest całkiem odwrotnie.
gość
5 lata temu
Przepraszam bardzo ale razem z mężem ciężko pracujemy, mamy troje dzieci i nie czuje się ani leniem ani patologią a 500+ nie traktujemy jako dochodu a dodatek.nigdy nawet przez myśl nam nie przeszło aby się zwalniać z pracy itp. Owszem uważam że ten program powinien objąć osoby pracujące-jako profit, a nie takie które się zwalniają bo im się nie opłaca pracować ale dla samotnych matek? Chyba że rzeczywiście mieszkają same i są samotne a nie mają facetów, tworzą rodziny a ślubu nie biorą tylko ze względu żeby siedzieć w mopsie czy gopsie po zasiłki.
gość
5 lata temu
Najbardziej ogarnięty polityk, życiowa i z klasą, której brakuje innym politykom.
gość
5 lata temu
Tylko na wasze emerytury będą zapierniczaja dzieci z rodzin wielodzietnych....
babcia
5 lata temu
Ma rację.Pomoc jest zasadna ale kategorie przyznawania jej są nieprzemyślane! 500+ - koniecznie do poprawki! Czy w tym rządzie nie ma logicznie myślących (i wykształconych) ekonomistów ???
gość
5 lata temu
Ma rację. Po co pracować? Za te pieniądze nieźle się niektórym żyje, ale czy dzieciom ?
gość
5 lata temu
tylko nie piszcie, ze jak ktos zarabia 20k i ma trojke, czworke dzieci to nie powinien dostawac wszak to on placi najwyzsze podatki, czemu ma utrzymywac tylko nierobów?
gość
5 lata temu
tylko nie piszcie, ze jak ktos zarabia 20k i ma trojke, czworke dzieci to nie powinien dostawac wszak to on placi najwyzsze podatki, czemu ma utrzymywac tylko nierobów?
Jk
5 lata temu
Jesli panstwo decyduje dac co nieco z naszych podatkow to powinno dac kazdemu dziecku.niezaleznie od tego czy jest trzecie czy pierwsze. Dlaczego jedynaki czy tez dziecko piersze ma byc gorsze??????????
gość
5 lata temu
jedynie nie zgadzam się z tą emeryturą, moja matka pracowała krótko, potem wychowywała 4 dzieci i dostała emeryturę równa 400 zł :)
gość
5 lata temu
pewnie ze to 500 to nie sprawiedliwe powinni dac i pierwszemu dziecku dac wszystkim po150
...
Następna strona