Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Barbara Sienkiewicz w wieku 60 LAT urodziła bliźniaki! Co się dzieje z "najstarszą matką w Polsce"?

398
Podziel się:

Przed laty mówiły o niej wszystkie media. O Barbarze Sienkiewicz zrobiło się głośno, gdy okazało się, że ze względu na emeryturę nie może pobierać zasiłku macierzyńskiego. Jak potoczyły się jej losy?

Barbara Sienkiewicz w wieku 60 LAT urodziła bliźniaki! Co się dzieje z "najstarszą matką w Polsce"?
Co słychać u najstarszej matki w Polsce? (East News)

O Barbarze Sienkiewicz zrobiło się głośno w 2015 roku. Nie jednak za sprawą kwestii zawodowych (ma na swoim koncie epizodyczne role w kilku serialach), ale po tym, jak ujawniła, że została matką wieku 60 lat. Kobieta dzięki ciąży z in vitro, które początkowo przemilczała, i urodzeniu bliźniaków została okrzyknięta "najstarszą matką w Polsce". Media zaś szeroko rozpisywały się o jej wyjątkowo późnym macierzyństwie.

Szybko okazało się, że w związku z pobieraniem emerytury, Barbarze nie należy się zasiłek macierzyński. Mama AnnyPiotra wystąpiła więc do kancelarii premiera z prośbą o przyznanie jej dodatkowych funduszy. Kobieta pojawiła się nawet swego czasu z dziećmi w Sejmie, gdzie w rozmowie z dziennikarzami mówiła o "emeryturze specjalnej", którą chciałaby otrzymywać. Mimo wsparcia Olgierda Łukaszewicza ostatecznie udało się jej jedynie załapać na program 500 plus...

Zobacz także: 60-letnia matka bliźniaków: chciałabym żeby moje dzieci wniosły coś w życie narodu

Choć w pewnym momencie paparazzi nie odstępowali Sienkiewicz na krok, a kobieta udzielała licznych wywiadów, nieoczekiwanie znikła z pola widzenia. Dziś strzeże prywatności zarówno swojej jak i siedmioletnich już dzieci, unikając kontaktów z mediami.

Według ustaleń "Vivy!", choć u syna Barbary wykryto wówczas wzmożone napięcie mięśniowe i wymagającą kosztownego leczenia wadę wzroku, dziś Piotruś ma się dobrze. Mimo to kobieta wcale nie śpi spokojnie...

Najstarsza matka w Polsce każdego dnia martwi się o przyszłość dzieci i o to, że z powodu jej wieku będą wyśmiewane przez rówieśników - czytamy w artykule tabloidu.

Dowiadujemy się także, że Barbara wraz z bliźniakami i schorowaną, poruszającą się na wózku inwalidzkim mamą wciąż mieszkają w Warszawie.

Posłuchaj najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(398)
Ehe
3 lata temu
To nie jest normalne, kto w ogóle podjął się in vitro u tak dojrzałej kobiety? Dzieci śliczne i zdrowe, to cudowna wiadomość ale mimo wszystko… 60 lat… to nie jest moment na macierzyństwo, możecie mnie zjeść
Nie mam zdani...
3 lata temu
Nie wiem jak to skomentowac. Oby mial sie kto dziecmi zajac.
Marcela
3 lata temu
Sytuacja nie powinna miec miejsca troche egoizm
Anka
3 lata temu
Niestety jak wiele osób, najpierw dziecko a potem myślenie, czy mnie stać na zapewnienie mu dobrego życia. Do tego to niestety zmierza.
Ehhhhhh…
3 lata temu
jej dzieci chodzą do klasy z moim synem, są bardzo grzeczne i zadbane, normalne dzieci a ona jest normalna kochająca mama, jestem przekonana ze w wielu przypadkach lepsza niż inne. Zastanówcie się Państwo co Wy tu piszecie.
Najnowsze komentarze (398)
Wstyd
rok temu
Zamiast pomóc - hejt - jakież to katolickie i polskie.W innym bardziej cywilizowanym świecie znalazłby się sposób by jakaś firma bogata albo państwo z dumą ofiarowałoby pomoc finansową .Co innego jak urodzi dziecko- mama 16 - letnia i jak ostatnio pokazały media - dziecko bite niedożywione trafiło do szpitala.....a pani w kolejnej ciąży.Wstyd dla państwa , instytucji publicznych ,organizacji kobiecych . itd
Anna
2 lata temu
Dlaczego nie pomyślała o kosztach związanych z wychowaniem dziecka przed zajściem w ciążę? Teraz ma dwójkę i wszystkich prosi o pomoc. Szkoda mi dzieci, że mają starą egoistyczną matkę.
Wlkp
3 lata temu
Widzę, że tutaj same "ekspertki" od macierzyństwa. Kiedy przestaniecie oceniać życie prywatne innych. Lepiej gdyby została matką w wieku 18 lat, bez pracy i wykształcenia i wtedy jest ok. Żadne skrajności nie są dobre. Szanujmy wybory innych
Iga
3 lata temu
Jeśli dożyje 80 tki to dzieci będą dorosłe nie ma się czym podniecać babcie też wychowują wnuki i nic dziwnego tej pani życzę zdrowia i będzie dobrze
Porazka
3 lata temu
Bezwstydna
Tesia
3 lata temu
Jeszcze trochę i sama będzie potrzebować opieki
mikaa
3 lata temu
To egoizm tej Pani, nie troska , niemiłość, taka Pani w ogóle nie pomyślała o przyszłości swoic dzieci i teraz widzi dopiero efekty, skrajnie nieodpowiedzialna kobieta!
xxl
3 lata temu
Nieodpowiedzialna i egoistyczna kobieta. To nie jest wiek na rodzenie czy płodzenie dzieci. Trzeba było myśleć wcześniej o ich przyszłości, a nie o własnych potrzebach i zachciankach. Na wszystko w życiu jest odpowiedni czas.
cesarzowa
3 lata temu
PO fakcie pomyślała ze bedą dzieciaki hejtowane? toz ona świadomie sie dała zapłodnić, co za brednie!
Filonka
3 lata temu
Natura wie co robi....in vitro jest nadużywane!!!!
księżna
3 lata temu
Jak to w Polsce bywa- wszyscy brutalnie OSĄDZAJĄ matkę!! Zamiast osądzać haniebność kraju, brak socjalnych rozwiazań, wsparcia W OGÓLE! To jest hańba tego państwa, a nie tego, że kobieta w wieku 60 lat urodziła dzieci! W krajach Europy (o innych nie piszę, bo nie będę dalej geograficznie się odsuwać od tej ojczynej prowincji intelektualnej: PL) to byłaby normalna, nikogo nie zadziwiająca sytuacja. Podobnie jak dzieci z zespołem Downa, integracje klasowe z dziećmi z SEN (Special Education Needs), nie istnieją "specjalne szkoły" - chyba, że stopień choroby jest bardzo wysoki....... W tym kraju wstecznictwo cofnięte głębiej iż poziom średniowiecza ma się świetnie.
mmm
3 lata temu
Oceniane kobiety za 3..2..1 !! Start.
Teresa
3 lata temu
Brawo. Dzieci są zdrowe, matka też. Zawiść ludzi nie zna granic. Dzieci są kochane, bo bardzo wyczekane. Trzeba mieć odwagę. Gratuluję Pani. Szkoda, że państwo nie pomaga tej rodzinie. Zapracowała na miłość od dzieci i bliskich
Kaja
3 lata temu
"Najstarsza matka w Polsce każdego dnia martwi się o przyszłość dzieci i o to, że z powodu jej wieku będą wyśmiewane przez rówieśników" - no to trzeba było o tym pomyśleć, zanim dała się sztucznie zapylić.
...
Następna strona