Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bazan o "sprawie skóry": "Jest wiele rzeczy, które każą myśleć, że Robert J. to zrobił"

35
Podziel się:

"On zaczął chodzić do kościoła i odwiedzać grób. Wyjechał do Kanady. Po co wracał, skoro zabił?"

Policjanci z Archiwum X w minioną środę zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo sprzed prawie 20 lat. W listopadzie 1998 roku Robert J. namówił 23-letnią studentkę na wyjazd do domku na obrzeżach Krakowa. Tam najpierw ją torturował, a potem zabił i obdarł ze skóry. Mężczyzna uszył z niej strój na kształt kobiecego body. Skórę ofiary odnaleziono w styczniu 1999 roku w Wiśle w rejonie Zabłocia. W rozwiązanie sprawy zaangażował się również Jacek Bazan, który w 2006 roku przeprowadził wywiad z Robertem J. Już wtedy dziennikarz zwrócił uwagę na niepokojące zachowanie oraz wypowiedzi podejrzanego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
Lex
6 lat temu
W krajach cywilizowanych , np. w krajach starej UE, Kanadzie, USA czy Australii media podają pełne nazwisko i zdjęcie oskarżonego, i to zaraz po aresztowaniu. W Bolandii pełna dyskrecja, w jakim celu? Ojcem okrutnego mordercy okazał się Józef Janczewski, lokalny celebryta, poeta i malarz. Na filmie w YouTube, ze spotkania autorskiego z Janczewskim, jawi się on jako pusty megaloman i narcyz. Józef Janczewski nie jest poetą, ale wierszokletą, grafomanem - i z tego jest w Krakowie znany... Skala zaniedbań Policji i prokuratury 19 lat temu woła o pomstę do nieba! Chociażby to, że wtedy główny podejrzany - Robert J. - po „zniknięciu” tej kobiety całkowicie wymienił w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu glazurę w łazience. Dlaczego nie zastosowano luminolu, dlaczego zamieciono sprawę po dywan? Może „pozycja” tatusia w krakowskim YNtelektualnYM światku wyjaśnia wszystko?
gość
6 lat temu
Niektórzy ludzie nigdy nie powinni się urodzić...
gość
6 lat temu
Od poczatku wszystko wskazuwalo na niego i wiekszosc wiedziala,ze to on ale tatus pisarz,poeta od prezydenta dostal honoris causa,a mamu d ia konsul w ambasadzie w k anadzie.Reszte dospiewajcie sami dlaczego od razu nie siedzial.Teraz tez dadza go do psychiatryka.
gość
6 lat temu
Potwór nie człowiek. !!!!Ale Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. ...
gość
6 lat temu
to dlaczego tyle lat po cichu siedzial i nic nie mowil? teraz ma wielkie przypuszczenia, smieszne troche
Najnowsze komentarze (35)
Henryk Ryk
11 miesięcy temu
koziołek ofiarny. on totalnie nie pasuje do tej zbrodni. wokanda utajniona, to tak jakby sąd nie miał dowodów i wydał wyrok skazujący na dożywocie. cała tajemnica tej zbrodni może się kryć w rodzaju szwu jakim zszyto tą skórę. skóra zdjęta precyzyjnie przez osobę doświadczoną, to go wyklucza jako sprawce.
Markiza
6 lat temu
Jozef jest poeta przeczytaj-z ksiegi uczuc,pieknie pisze,a ze syn taki to juz inna sprawa,to tragedia
gość
6 lat temu
W p*****u się wykarze
gość
6 lat temu
miejmy nadzieję ,że k*****a zgnije w piedlu
gość
6 lat temu
Czy taki człowiek zabja tylko raz? Chyba nie...widać że to sprawiło mu przyjemność Podejrzewam że jest seryjnym...
gość
6 lat temu
pobożny katolik i wszystko jasne, wziąć za d**ę księży bo im sie wyspowiadał, ponoc jakiś umarł... nie wirze, pewnie nastepni sukienkowi wiele wiedzieli ale cisza..tajemnica spowiedzi..
gość
6 lat temu
pudel napisz cos o panu reporterze podobno ma cos na sumieniu? bo te drugie bambaryło to juz bedzie siedziec niedlugo
gość
6 lat temu
wrocil po sprawiedliwosc...
gość
6 lat temu
To serwis plotkarski-w*n z kryminalami :(
gość
6 lat temu
Ten sam Jacek co ma 25 lat mlodsza zonke.
gość
6 lat temu
To nie tematy na Pudla!!! Kolejne artykuły załatwione przez Czerkawskiego czy Maję! Niech się pan lepiej restauracją do porządku zajmie i kolejnymi discopolo-niewypałami. Już brak kasy?? Żenada.
gość
6 lat temu
BÓG? A gdzie był jak biedna dziewczyna umierała?????
gość
6 lat temu
Zakopac zywcem
gość
6 lat temu
gruby nieforemny pierdoł
Oferty dla Ciebie