Trwa ładowanie...
Przejdź na

Beata Szydło negocjuje z nauczycielami: "Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia"

169
Podziel się:

4 z 5 punktów zaproponowanych przez rząd zostało zaakceptowanych przez nauczycieli.

bEDTUKth

Tuż przed spotkaniem z nauczycielami Beata Szydło zapewniała, że jest pełna optymizmu i liczy, że dojdzie do porozumienia. Dodała, że jest nieco zmartwiona deklaracją wzmocnienia strajku, która została zapowiedziana przez ZNP. To trzecie spotkanie w ostatnich dniach poświęcone temu tematowi. Jeżeli dojdzie do porozumienia, to strajk nauczycieli nie odbędzie się.

Popołudniu podczas rozmów oficjalnie zostanie szczegółowo zaprezentowany pomysł prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie rozwiązania problemu. Wicepremier, po przeszło godzinie rozmów, poinformowała o nowej propozycji rządowej, która polega na zmianie kształtu podwyżek dla nauczycieli. Ostatecznie nauczyciele zaakceptowali 4 z 5 punktów zaproponowanych przez rząd.

bEDTUKtK
KOMENTARZE
(169)
gość
2 lata temu
Nie tylko nauczyciele ale większość grup zawodowych w PL zarabia zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę koszty życia. Niestety nie mają one równie silnych (albo i w ogóle) związków zawodowych, a dzisiejsza Solidarność to kpina. PL to taki Bangladesz Europy, bo zarobki pozwalają co najwyżej na przeżycie ale nie na godne życie...
gość
2 lata temu
Przecież pan premier powiedział że nie dostaną podwyżek bo wszystkie pieniądze wydane na socjal
gość
2 lata temu
Mnie nikt nie pytał a składki ZUS poszybowały w górę. Księgowa również podniosła ceny. Tylko mi klienci oferują połowę ceny, bo przecież klient nasz pan.
bEDTUKtL
gość
2 lata temu
Panie ministry są bardzo już zmęczone tymi nauczycielami i już drepcą z kuframi do Brukselki. Oj tam.
gość
2 lata temu
A czy tej zakłamanej kobiecie jeszcze ktoś wierzy?
Najnowsze komentarze (169)
gość
2 lata temu
Jak mało ludzi dostrzega, że mamy w Polsce wojnę, wojnę "góry" z Polakami. Tylko, że otwarty konflikt skutkował by zrównaniem "góry" z ziemią, dlatego eksterminuje się Polaków powoli, tak jak się gotuje żabę. Sposobów eksterminacji jest wiele: finanse, propagacja odmienności seksualnych(element depopulacji), rozwalanie rolnictwa, problemy z mieszkaniami, z pracą, pogarszający się stan zdrowia społeczeństwa, absolutnie nieskuteczne (do tego kancerogenne i powodujące bezpłodność) szczepienia, toksyczne jedzenie picie i powietrze, 5G (Polacy nie mają pojęcia, na ile sposobów są czynieni bezpłodnymi) .... to wystarczy; nie ma co strzelać do Polaków (jakby co, to ustawa 1066), w/w środki wystarczą, trzeba tylko poczekać.. to taka cicha WOJNA, ale toczy się o naszą OJCZYZNĘ i o jej nieprzebrane bogactwa naturalne.. TO NASZ RZĄD, CZY WROGI ZARZĄD??
gość
2 lata temu
Odejdą od ławek w*********ć na zbity ryj
gość
2 lata temu
pier......one wiesniaki
gość
2 lata temu
i czego ci nauczyciele jeszcze chcą za darmo wakacje po 4 godziny pracy w tym 13 pensja i 2 miechy wolnego plus reszta czego żądają tacy nie pracowici ludzi ja mam 8 godzin dzień za dniem oni 2 albo 1 godzien bo się przepracowuje
gość
2 lata temu
Najważniejsze że jest broszka!
gość
2 lata temu
'' kto Wam bronił zostać nauczycielem, przecież w wolnym kraju żyjemy i każdy może robić i pracować gdzie tylko chce. Jest dożo wolnych etatów w szkołach - zapraszamy do pracy. Ciekawe ile dni wytrzymacie ?'' dziwnym trafem kilkoro moich znajomych już od roku szuka etatów. A tym co się udało mieli znajomości. Skoro wam tak źle to czemu sami swoim dzieciom proponujecie zostać nauczycielem.
gość
2 lata temu
A co nas obchodzi ile masz na rękę - pokaż PIT, to zobrazuje twoje prawdziwe dochody. Ja mogę mieć na rękę 1500 zł, a przemilczeć, że 3000 zł przeznaczam na swoje zobowiązania - kredyty, dodatkowe ubezpieczenie, składki członkowskie itp.
gość
2 lata temu
Brawo za komentarz osoby, która sie nie zna a wypowiada? Karta Nauczyciela potrzebna jest rządzącym, a nie nauczycielom. Kodeks Pracy chroni pracowników wystarczająco przed zwolnieniem. Żeby nauczyciel siedział 40 godz w szkole, to musi mieć gdzie. Musi mieć własne biurko, z komputerem, drukarką..., pokój w którym będzie siedział. Wyobrażasz sobie, ile będzie to kosztować? Za cenę tego, że połowę wakacji spędzi w pracy prowadząc zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, bo przecież nie normalne lekcje w wakacje? I jeszcze 4 dni urlopu na żądanie na każdego pracownika... W małej szkole, gdzie pracuje 15-20 nauczycieli, to 1 albo 2 dni w tygodniu bez jednego pracownika. Wyobrażasz to sobie? Ciekawe, kto by zyskał, a kto stracił... Bo raczej nie nauczyciele...
bEDTUKtD
gość
2 lata temu
To ty chyba nie wiesz co mówisz i d i o t o!!! Ot wszechstronnie wyedukowany nauczyciel się odezwał. Wystarczy zapytać pracowników administracji - ok. 13.00 to w szkołach na korytarzach już tylko wiatr hula - 3 godziny i do domu. Uff ale ciężka praca. I te ich elokwentne komentarze o wstrętnych bachorach...Wstyd i hipokryzja, bo oficjalnie to oni tak z powołania, a te strajki to dla dobra dzieci. A w ogóle to chcą pieniędzy nie dlatego, że ich chcą - chodzi o szacunek, bo ich zdaniem nauczyciel nie jest przez ucznia szanowany, bo mało zarabia...I tacy ludzie nasze dzieci uczą. Czyli wg nich jak ktoś mniej zarabia to nie jest wart szacunku - co za sieczkę w głowach mają ci wybitni pedagodzy? A na koniec- to jest najlepiej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce - wystarczy policzyć ile godzin pracują w ciągu roku i podzielić ich dochody z PIT-ów przez te godziny.
gość
2 lata temu
gosciu to powiedz ktora grupa zawodowa z wyksztalceniem wyzszym zarabia 1600zl?????? tylko nauczyciele!!! ludzie zrozumcie ze to co pokazuje tvp 1 to klamstwa
gość
2 lata temu
nie znosze tej kobiety ,a jej głos to koszmar
gość
2 lata temu
Dlaczego ją wybrali do rozmów w ogóle się nie nadaje
gość
2 lata temu
W klasach powinny być zamontowane kamery, żeby rodzice mogli online obserwować swoje dzieci a także kontrolować, czy lekcja jest przygotowana przez nauczyciela i prowadzona profesjonalnie. Oddajemy największy skarb- swoje dzieci w ręce nauczycieli, mając świadomość że nie wszyscy są etyczni, sprawiedliwi, dobrzy. O tym świadczy nawet ten strajk- akurat przed egzaminami. Można dziecko łatwo skrzywdzić i skrzywić emocjonalnie na całe życie. Niektórzy nauczyciele sprawiają wrażenie psychopatów, którzy znęcają się nad dziećmi. Może w ten sposób rekompensują sobie własne braki albo się dowartościowują, czują się wówczas ważni? Myślą, że "z nauczycielem nikt nie wygra". Błąd- teraz ludzie mają większą świadomość swoich praw i taki nauczyciel jako pracownik samorządowy nie tylko ma ochronę prawną jako funkcjonariusz publiczny- ale za skrzywdzenie ucznia może odpowiadać dyscyplinarnie utratą pracy a nawet karnie przed sądem. Już takie procesy się w Polsce odbywają.
gość
2 lata temu
pazerni malo zarabiaja,kasy malo a tyle wolnego a co z innymi zawodami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDTUKuw
bEDTUKux
bEDTUKuy
bEDTUKuz
bEDTUKuA
bEDTUKuf