Trwa ładowanie...
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Big Brother: Ponad 20 lat temu byli na ustach całej Polski. Jak wyglądają i co słychać u uczestników pierwszego sezonu? (ZDJĘCIA)

102
Podziel się:
102
Podziel się:

Pojawienie się w Polsce programu "Big Brother" wywołało ogromną medialną burzę. Dla wielu widzów było to pierwsze zetknięcie z programem typu reality. Ciekawość podglądania życia uczestników programu okazała się tak duża, że z marszu stali się oni pierwszoligowymi celebrytami. Jak dziś wyglądają?

1
 / 13
Big Brother: Ponad 20 lat temu byli na ustach całej Polski. Jak wyglądają i co słychać u uczestników pierwszego sezonu? (ZDJĘCIA)
Big Brother: Ponad 20 lat temu byli na ustach całej Polski. Jak wyglądają i co słychać u uczestników pierwszego sezonu? (ZDJĘCIA)
Alicja, Gulczas, Manuela i ich koledzy z "Big Brothera" na początku XXI wieku zyskali wielką popularność (AKPA)
0
0

"Big Brother" po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów Polaków w 2001 r. Do naszego kraju licznie trafiały wówczas wielkie widowiska rozrywkowe, które zdążyły już podbić serca milionów widzów za granicą. Publiczność żądna powiewu świeżości w ramówkach największych stacji oczekiwała zupełnie nowej jakości i wrażeń. To właśnie zapewnił debiut rodzimej wersji jednego z najpopularniejszych reality show w historii mediów.

Ponad dwie dekady temu "Big Brother" bił rekordy popularności. Finał pierwszej edycji przyciągnął przed odbiorniki aż 10 milionów widzów, ustępując osiągnięciu szczytu oglądalności jedynie najważniejszym transmisjom sportowym z udziałem Polaków. Ogromna liczba fanów "Big Brothera" sprawiła, że jego uczestnicy ze zwykłych szarych obywateli stawali się twarzami kampanii reklamowych i okładek czasopism oraz gwiazdami muzyki, filmu, telewizji, a nawet polityki.

Publiczność do dziś doskonale pamięta nazwiska i wizerunki uczestników kultowej już pierwszej edycji reality show. Oni sami w zdecydowanej większości zniknęli z przestrzeni medialnej, lecz od czasu do czasu przypominają o sobie, przeważnie w kontekście wspominek programu. Warto również nadmienić, że "Big Brother" okazał się trampoliną do dalszej kariery telewizyjnej Martyny Wojciechowskiej, 27-letniej wówczas współprowadzącej, która przeprowadzała rozmowy z bohaterami opuszczającymi dom Wielkiego Brata. Duet ekranowy stworzyła u boku Grzegorza Miecugowa.

Jak na przestrzeni lat zmieniły się gwiazdy programu? Zobaczcie zdjęcia:

2
 / 13
Manuela Jabłońska

Manuela Jabłońska w programie nosiła jeszcze panieńskie nazwisko - Michalak. Była jedną z najbardziej wyrazistych uczestniczek programu. Sympatię publiczności zyskała pogodą ducha i niezwykle charakterystycznym głośnym śmiechem. Po zakończeniu reality show poprowadziła "Maraton uśmiechu" na antenie stacji TVN.

Kończąc medialną karierę, powróciła do prowadzonego w rodzinnym Poznaniu salonu fryzjerskiego. 49-latka może również pochwalić się dyplomem magistra psychologii. Aktualnie skupia się na działalności politycznej. Jak ostatnio poinformowała, w najbliższych wyborach parlamentarnych zamierza zawalczyć o miejsce w Senacie z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

3
 / 13
Piotr "Gulczas" Gulczyński

"Gulczas" był niezwykle lubianym przez widzów i kolegów uczestnikiem. 55-latek mocno wydłużył swoje "pięć minut" sławy. Wykorzystując popularność, jaką zapewnił mu program, wydał ujawniającą kulisy jego powstawania książkę "Tajemnice domu w Sękocinie". W kolejnych latach wystąpił w bliźniaczym formacie "Bar" oraz specjalnej edycji "Big Brothera" z udziałem gwiazd poprzednich sezonów, a nawet... doczekał się własnej marki piwa sygnowanej jego charakterystycznym pseudonimem.

Piotr jest ojcem 24-letniego syna z pierwszego małżeństwa. Ponadto z obecną żoną Magdą wychowuje wspólnie 11-letnią córkę Nadię. Zapytany podczas jednego z ostatnich wywiadów o swoje zawodowe zajęcie odpowiedział z uśmiechem, że jest "parkingowym u swojej żony", która prowadzi w Poznaniu zakład fryzjerski.

4
 / 13
Alicja Walczak

Alicja Walczak zapisała się w historii pierwszej edycji programu jako uczestniczka najczęściej nominowana do opuszczenia domu Wielkiego Brata. Zawsze jednak mogła liczyć na głosy widzów, którzy zapewnili jej udział prawie do finału.

W późniejszych latach ukończyła studia politologiczne oraz dziennikarskie. Jest również absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i to właśnie w tym kierunku rozwinęła swoją karierę zawodową. 55-latka regularnie organizuje w Trójmieście wystawy prac malarskich. Chętnie zajmuje się też profesjonalną fotografią.

5
 / 13
Klaudiusz Sevković

Klaudiusz Sevković zasłynął po udziale w programie jako gospodarz programów kulinarnych, gwiazda bloków telezakupowych, a nawet piosenkarz, który może pochwalić się Złotą Płytą. Obecnie jest radnym VIII kadencji Rady Miasta w Chorzowie. Poza tym od 20 lat pełni funkcję prezesa żeńskiego klubu piłki ręcznej KPR Ruch Chorzów. Niedawno pochwalił się też zwycięskim tytułem amatorskiego mistrza świata w golfie.

6
 / 13
Małgorzata Maier

Małgorzata Maier zajęła trzecie miejsce w finale debiutanckiej odsłony "Big Brothera". Po latach wspomniała, że żałuje udziału w programie, przez który nie mogła wrócić do swojego poprzedniego życia. Mimo tego jej kariera mocno się rozwinęła. Tuż po sukcesie w reality przyjęła propozycję poprowadzenia dwóch wnętrzarskich programów TVN-u - "Dom pełen pomysłów" i "Kto Was tak urządził?". Aktualnie 57-latka prowadzi sklep z własnymi wyrobami rękodzielniczymi.

7
 / 13
Piotr Lato

Piotr Lato od samego początku telewizyjnej przygody dał się poznać jako sympatyczny, lecz niepokorny chłopak z gitarą na ramieniu. Po 22 latach od zakończenia programu wciąż zajmuje się muzyką. Wydanie debiutanckiej płyty zajęło mu... dwie dekady. Poprzedzone było udziałem w "Idolu" i dwukrotnym występem w "The Voice of Poland", na planie którego poznał swoją obecną partnerkę - Karolinę Charko. Dziś wspólnie występują i pracują nad autorskim materiałem dziewczyny.

8
 / 13
Karolina Pachniewicz

Karolina Pachniewicz zapisała się w historii programu jako jego najmłodsza uczestniczka i autorka słynnego pytania "Gulczas, a jak myślisz?", które stało się zarazem tytułem filmu Jerzego Gruzy z udziałem wszystkich bohaterów pierwszego sezonu. Po głośnym romansie z kolegą z domu Wielkiego Brata opuściła kraj i przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje jako tłumacz w szpitalach. Mimo zaledwie 43 lat na karku, jest już przyszywaną babcią dla wnuczka swojego starszego o 15 lat partnera.

9
 / 13
Grzegorz Mielec

Grzegorz Mielec zapadł w pamięci widzów jako programowy chłopak Karoliny. Ich szeroko komentowany związek nie przetrwał jednak próby czasu i zaledwie po kilku tygodniach od zakończenia pierwszej serii, podjęli decyzję o rozstaniu. 51-latek od długiego czasu mieszka w brazylijskim Sao Paulo, gdzie zajmuje się promowaniem polskiej kultury. Jak wyznał jego praca polega na opowiadaniu o dokonaniach wielkich Polaków za granicą oraz organizacji wydarzeń przybliżających ich artystyczny dorobek.

10
 / 13
Monika Sewioło

Monika Sewioło ze wszystkich uczestników "Big Brothera" miała zdecydowanie największy potencjał celebrycki. 24-letnia wówczas dziewczyna zasłynęła bardzo krótką karierą muzyczną oraz rozbieraną sesją w "Playboyu". W kolejnych latach zupełnie odcięła się od świata show-biznesu. Swego czasu pracowała m.in. jako specjalista ds. marketingu w jednej z warszawskich fundacji.

11
 / 13
Sebastian Florek

Sebastian Florek tuż po uczestnictwie w "Big Brotherze" poświęcił się polityce. Jego wielkim sukcesem było dostanie się do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dziś wiadomo o nim jedynie, że powrócił w rodzinne strony, gdzie zajmuje się rolnictwem i prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego na Warmii.

12
 / 13
Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł dzięki wielkiej sympatii telewidzów został pierwszym polskim zwycięzcą "Big Brothera", wygrywając zawrotną wówczas kwotę pół miliona złotych. Komendant straży miejskiej oraz radny i wiceprzewodniczący rady miejskiej w Grudziądzu zginął w wyniku tragicznego wypadku drogowego. Miał 66 lat.

13
 / 13
Anna Baranowska

Anna Baranowska to najbadziej tajemnicza postać pierwszego sezonu "Big Brothera". Wyeliminowana jako pierwsza uczestniczka programu zmarła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach 6 lat po udziale w show.

KOMENTARZE
(102)
gigi
3 miesiące temu
To były fajne, beztroskie czasy. Telewizja nie była taka wulgarna a mimo to oglądalność była ogromna.
ooops
3 miesiące temu
Kiedy pojawił się Big Brother, to miałam 10 lat i rodzice zabraniali mi tego oglądać. Jak myślę o tych czasach, to nasuwają mi się dwa wnioski: po pierwsze - nie wiedziałam, że będę odczuwać tak wielką nostalgię w kierunku tego programu. Po drugie - nawet nie wiem jak opisać to, co mogą mieć w głowie dzieci, którym rodzice nie ograniczają dostępu do mediów w 2023, gdzie dostępne materiały mają O WIELE bardziej groźny wydźwięk, niż Big Brother, który teraz wydaje się niewinny.
Mary
3 miesiące temu
Ta edycja to był swoisty fenomen socjologiczny. Przypominało mi to wycieczkę szkolną, na której najnormalniejszą postacią był zwykle stoicki nauczyciel matematyki (Dzięcioł). Mamy tu dwóch popularnych clownów, siedzących zawsze z tyłu autokaru (Gulczas&Klaudiusz). Jest blondynka ladacznica (Sewioło), która z każdym gra we Flirta, outsiderka-fammefatale(Alicja), muzykujący romantyk(Lato), swojska dziołcha, która zawsze ma kanapki z kotletem. Do tego dziewczyna spod ciemnej gwiazdy, jest tez szara mysz oraz koleś w wiecznej strefie "friendzone".
Hela
3 miesiące temu
Każdy z jakimś własnym stylem, nie było pozerstwa i pozoranctwa kto milioner i kto już instagwiazda.
Amigo
3 miesiące temu
Alicja nadal piękna i świetnie wykształcona.
Najnowsze komentarze (102)
💖IDA
miesiąc temu
Super fajny program był i jego uczestnicy również.Z przyjemnością wspominam .💖😊💝
markomw
3 miesiące temu
Pamiętam, jak ta jedna się kąpała ..chyba nago. dziś każda wali się pod pierzyna i nikt nie zwraca na to uwagi ...takie czasy :)
takie tam
3 miesiące temu
Też to pamiętam.Zawsze coś innego . Kasa za wygraną na pewno nęciła ,ale być pod obserwacja długo musi działać na psychikę. Wygrał Dzięcioł głównie dzięki sile i sprawności fizycznej ale przypłacił to zdrowiem.Niektórzy też coś skorzystali .Zagrali w filmie Gruzy. Szkoda ,że po "Czterdziestolatku" był to chyba jedyne dzieła zrobione przez niego ,które zostało zapamiętane. Klaudiusz został jakimś prezesem i to nie w filmie a naprawdę. Jego plusy do to że grał w piłkę w Niemczech w 10 lidze i to że czasem zachowywał się tak głupio że aż śmiesznie np.rozebrał się do slipek rzucił skarpetami w Marzenę (wygrała w 2 części ) i uciekł. Grzegorz w Brazylii wyciszony ,zgaszony i blisko kościoła. Maier niezła laska i udawała lub nie ,że miała chęć na młodego .Zazdrość brała bo sam nigdy się tego nie doczekałem a być może była szansa.Na pocieszenie stopy mogła miec lepsze.Manuela korzystając z popularności też chciała coś ugrać w uczuciach i ogarnąć przystojnego i wysportowanego żołnierzyka. Nie wiem czy udało się.
healer
3 miesiące temu
zdecydowanie najbardziej podobała mi się Alicja, ucieleśnienie typu "Pocahontas" za którym szaleję....
Ola
3 miesiące temu
Byłam wtedy na studiach. Oglądałam program w pokoju w akademiku. W tamtym czasie uczestnicy stali się moimi bliskimi znajomymi z ekranu. Wspominam z nostalgią.
Mietek
3 miesiące temu
Trzepalismy z klasą w technikum samochodowym do z Sewioło
Teresa
3 miesiące temu
Najbardziej lubiłam Monikę, Karolinę i Janusza, Gulczas chamsko zachował się w stosunku do Alicji.
edyta
3 miesiące temu
Na moich ustach nie było tych waszych "gwiazd" więc nie całej Polski!!
Kalorina z Wo...
3 miesiące temu
Ale Manuela była kiedyś sztrzuplutka!
Gość
3 miesiące temu
Ach, co to były za emocje, co się wydarzy, kto opuści program, itp. Wielu z nas wierzyło, że głosy widzów mają jakieś znaczenie i że to nie było reżyserowane. Fajnie, że redakcja przypomniała postacie z tej edycji. Byli gwiazdami tamtych czasów.
Francis
3 miesiące temu
Florek wygląda, jak Francis Dolarhyde - kto oglądał, ten wie :)
Chirurg
3 miesiące temu
Na widok alicji już mi nie dryga , strasznie wygląda, może to choroba...?
O matko
3 miesiące temu
Jezuniu, Alicja strasznie wygląda!
Gość
3 miesiące temu
To był pilot głupich programów
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tłum celebrytów WALCZY o uwagę na imprezie Tik Toka: Natalia Nykiel, Honorata Skarbek, Marcela Leszczak... (ZDJĘCIA)

W sobotni wieczór tłum celebrytów bawił się na warszawkim evencie. Zobaczcie, kto zaszczycił swoją obecnością to wyjątkowe wydarzenie.
9.

Bajkowe postaci, które wyglądają jak Monika Olejnik! (ZDJĘCIA)

Monika Olejnik słynie z nieszablonowego podejścia do mody, a jej odważne stylizacje nieustannie zaskakują. My odnaleźliśmy w nich podobieństwo do... postaci z bajek. Też to widzicie?
8.

Nieustraszona Kinga Rusin O KULACH buszuje po sklepie z torebką za 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Zimowa ślizgawica nie jest straszna Kindze Rusin. Dziennikarka mimo niesprzyjającej aury i trudności ze swobodnym poruszaniem się, ruszyła na podbój sklepów spożywczych. Niezobowiązujące wyjście nie powstrzymało jej przed pochwaleniem się modnym i wartościowym dodatkiem.
7.

Jakie wykształcenie mają prowadzący śniadaniówek? Wybór kierunku Aleksandra Sikory szczególnie ZASKAKUJE (ZDJĘCIA)

Nie wszyscy prowadzący śniadaniówki od początku chcieli się związać z dziennikarstwem. Katarzyna Cichopek studiowała kierunek związany z psychologią, a Marcin Prokop miał związać przyszłość z finansami. Sprawdziliśmy, jaki dyplom posiadają gwiazdy "Pytania na śniadanie" i "Dzień dobry TVN".
6.

Naturalna Małgorzata Foremniak buszuje po sklepach w centrum Warszawy (ZDJĘCIA)

Paparazzi wypatrzyli Małgorzatę Foremniak w trakcie rajdu po stołecznych sklepach. Aktorka odwiedziła m.in. cukiernię, z której wyszła z torbą pełną słodkości.
5.

Klaudia Halejcio udekorowała wartą więcej niż 9 MILIONÓW willę na święta. Ma rozmach! (ZDJĘCIA)

W gniazdku Klaudii Halejcio już zagościł świąteczny klimat. Na Instastories celebrytki pojawił się film z przystrajania okazałej willi. Fajnie wyszło?
4.

Radosław Majdan parkuje BMW za ponad pół miliona NA ZAKAZIE i udaje się na zakupy do luksusowego butiku (ZDJĘCIA)

Radosław Majdan wybrał się na zakupy do eksluzywnego butiku z męską odzieżą. Ukochany Małgorzaty Rozenek przyjechał do centrum BMW za ponad pół miliona, które postanowił zaparkować na zakazie.
3.

Kate Middleton i książę William zabrali dzieci na kolędowanie. Księżniczka Charlotte zaprezentowała się w "oszczędnej" kreacji (ZDJĘCIA)

W piątek Kate Middleton i książę William wraz z pociechami udali się na przedświąteczne nabożeństwo. Szczególną uwagę zwróciło to, co miała na sobie księżniczka Charlotte...
2.

Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze w Boga: Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Robert i Anna Lewandowscy... (ZDJĘCIA)

Coraz więcej gwiazd śmiało deklaruje odejście od Kościoła katolickiego. Publiczne przyznanie się do wiary w Boga i uczestnictwa w obrzędach kościelnych w dzisiejszych czasach jest wyrazem niemałej odwagi. Które znane osoby podkreślają dumę z bycia chrześcijanami?
1.

Naturalna Priyanka Chopra odsłania brzuch podczas wypadu na lunch z córką (ZDJĘCIA)

Priyanka Chopra i Nick Jonas w ubiegłym roku zostali rodzicami małej Malti. Aktorka wybrała się ostatnio na lunch w towarzystwie pociechy. 41-latka tego dnia wybrała niezobowiązującą stylizację i zrezygnowała z makijażu.