Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Blake Lively i Ryan Reynolds przepraszają, że wzięli ślub na plantacji, na której umierali niewolnicy. "K*REWSKO GIGANTYCZNY BŁĄD"

200
Podziel się

"To jest coś, za co zawsze będziemy głęboko i bezwarunkowo przepraszać" - wyznał skruszony Reynolds.

Blake Lively i Ryan Reynolds przepraszają, że wzięli ślub na plantacji, na której umierali niewolnicy. "K*REWSKO GIGANTYCZNY BŁĄD"
Blake Lively i Ryan Reynolds przepraszają, że wzięli ślub na plantacji (ONS)
bCZocTkl

Blake Lively i Ryan Reynolds uchodzą za jedną z bardziej lubianych par Hollywood. Nie bez znaczenia jest fakt, że aktorzy bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych i są szczególnie wyczuleni na problem nierówności społecznych. Niestety jedno wydarzenie kładzie cień na ich filantropijną działalność. W 2012 roku Blake i Ryan pobrali się w Boone Hall, dawnej plantacji w Karolinie Południowej, na której pracowali i umierali czarnoskórzy niewolnicy. Krytycy wielokrotnie wypominali sławnej parze sporą ignorancję i brak wrażliwości w tej kwestii.

W obliczu obecnego klimatu politycznego w USA, wspierający ruch Black Lives Matter Reynolds uznał, że otwarcie skomentuje swoje przewinienie sprzed lat.

bCZocTkn

To jest coś, za co zawsze będziemy głęboko i bezwarunkowo przepraszać - powiedział w rozmowie z Fast Company.

Nie sposób się z tym pogodzić. To, co wtedy widzieliśmy, było miejscem na ślubu wypatrzonym na Pinterest. To, co zobaczyliśmy później, było miejscem zbudowanym na niszczycielskiej tragedii. Kilka lat temu pobraliśmy się ponownie w domu - ale wstyd działa w dziwny sposób. Taki k*rewsko gigantyczny błąd może albo spowodować, że zupełnie się zamkniesz, albo przemyślisz pewne sprawy i zmobilizujesz się do działania. To nie znaczy, że nie będziesz znowu robić głupot. Ale zmienianie się na lepsze to praca, która nigdy się nie kończy - dodał.

Warto podkreślić, że po zabójstwie George'a Floyda Blake i Ryan dołączyli do walki z nierównością rasową przekazując 200 tysięcy dolarów na rzecz odpowiedniej fundacji.

bCZocTkt
bCZocTkO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(200)
JoA
2 miesiące temu
Oj już bez przesady, wszędzie ludzie umierają... Idąc tym tokiem myślenia, nigdzie by nie można brać ślubu
Anka
2 miesiące temu
Serio? To kompletny absurd . Żyjemy w oparach absurdu i głupoty.Niewolnictwo w USA zniesiono 150 lat temu, jak długo jeszcze biali będą przepraszać?
kate
2 miesiące temu
mieszkam w Niemczech, padłam 8fiara molestowania przez uchodzce z Afryki, tak ciemnoskorego, do dzis nikt mnie za to nie przeprosil ch8c sprawe zglosilam na policjr
bCZocTkP
aaa
2 miesiące temu
teraz wszystko jest rasizmem, zaraz ubranie sie na czarno bedzie odbierane jako rasizm....
Foo
2 miesiące temu
Szkoda, że Indianie nie mogą się doprosić uwagi. Skoro blm to może i red life matters? W końcu to oni są rdzennymi mieszkańcami Ameryki a wszyscy zapomnieli o nich.
Najnowsze komentarze (200)
gosc
2 miesiące temu
slusznie nietaktowne..to oni sie nie rozwodza?
alka_wava
2 miesiące temu
jprle to juz jest jakas paranoja. moze powinnam przeprosic, ze wzielam slub w meksyku? przeciez tam konkwiskadorzy zabili wielu rdzennych mieszkancow! a co ze ze wszystkimi slubami w usa? przeciez na tych ziemiach biali zabijali indian przez stulecia. lewacka logika jest piedoenta na maksa1
1939
2 miesiące temu
serio!!!ludzie umierali wszedzię idac tym tokiem myślenia, cała warszawa to cmętarz, lub miasto oswiecim gdzie nie tylko w obozie lezały ciała pomordowanych.
Jurgen
2 miesiące temu
Niewolnictwo było darem białych ludzi dla czarnych. Dzięki tej formie zatrudnienia zarabiali grube pieniądze łowcy niewolników w Afryce(też czarni tylko sprytni, szybcy i silniejsi). Przewoźnicy zarabiali, Zarabiali właściciele ziemscy, którzy zapewniali pracę i dom w nowym świecie dla swoich pracowników z Afryki. Najwięcej zarobili jednak na tym murzyni, którym udało się dostać na kontynent amerykański. Pieniądze, złoto, koniak pity z colą rozluźnienie, alternatywne formy miłości tak żyją dzisiejsi murzyni, potomkowie byłych "niewolników " Co by ich czekało w Afryce tego nawet nie chcę się domyślać. Nie jeden uchodźca w obecnych czasach chciałby bardzo żeby znaleźli się dobrzy ludzie, którzy na pokładach swoich statków przewieźliby ich do Ameryki, tam dali dom, pracę i pieniądze a w perspektywie obywatelstwo i dobry paszport plus bogaty socjal. Na wszystko należy patrzeć z szerszej perspektywy.
Bibi
2 miesiące temu
U nas ludzie sobie robią sesje zdjęciowe ślubne w parkach dworskich i pałacowych, a tam przecież niewolniczo pracowali i umierali chłopi pańszczyźniani, na ogół przodkowie tych co robią sobie tam sesje. Jak im nie wstyd !!!
Indianka
2 miesiące temu
a co z Indianami? kto przeprosi za to że zabrano im ziemię, że teraz cierpią nędzę w rezerwatach!!!
Kkkkkkkkk
2 miesiące temu
No bez przesady, ludzie umierali na każdym centymetrze ziemi... znów te poprawności, czasem mam wrażenie, że Murzyni jak Żydzi za swoje krzywdy mają być wielbieni do końca świata. Największymi rasistami są właśnie Murzyni.
za wszystko
2 miesiące temu
A nie żałują, że mieszkają na ziemi Indian? :)
bCZocTkH
*_*
2 miesiące temu
Istna paranoja!
*_*
2 miesiące temu
Istna paranoja!
zocha
2 miesiące temu
Ha Ha Ha
Gosc
2 miesiące temu
W kościołach tez stoją trumny gdzie ludzie biorą śluby co to za roznica
Bleh
2 miesiące temu
Ja studiujac w USa doswiadczylam rasizmu od czarnoskorej nauczycielki. W grupie faworyzowala tylko African Americans, choc nie byli zdolni, naciagala im oceny. Azjatow, Indian z Indii i mnie , najzdolniejszych tępila. Mrs Sandra Covington z Durham, NC. Słabe to było!!!
gosc
2 miesiące temu
wzuszajace wielki blad
...
Następna strona
bCZocTlj