Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Borys Szyc smutno o publicznej walce z alkoholizmem: "Chcą mnie zranić, nazywając PIJACZYNĄ! Mówią: "A TEN ZNOWU CHLEJE""

68
Podziel się:

Borys Szyc przed laty wyznał, że jest trzeźwym alkoholikiem. Jak twierdzi, niektóre komentarze są jedynie dowodem na to, jak wielka stygmatyzacja towarzyszy walce z nałogiem. "Wstyd, poczucie winy, to są totalnie niszczące uczucia" - przyznaje.

Borys Szyc smutno o publicznej walce z alkoholizmem: "Chcą mnie zranić, nazywając PIJACZYNĄ! Mówią: "A TEN ZNOWU CHLEJE""
Borys Szyc otwiera się na temat zmagań z alkoholizmem (AKPA)

Borys Szyc kilka lat temu zdobył się na szczere wyznanie i poinformował opinię publiczną o swoich zmaganiach z alkoholizmem. Przyznał wówczas, że postanowił wyjść z nałogu, który w pewnym momencie zawładnął jego życiem. Jak wspominał w instagramowym poście, pewnego dnia po prostu poczuł, że czas coś zmienić.

10 sierpnia 2014 roku podjąłem decyzje, żeby nie pić. Leżałem na kanapie bez sił, po wielodniowym piciu, po wielu latach picia, pozbawiony już sił i bliski śmierci. Na dworze był piękny, ciepły dzień a ja ryczałem z bezsilności. Ale tliła mi się głowie jakaś lampka. Chcę żyć. Nie chce tak umrzeć. Sonia, mama, Justyna... Moje życie, moje marzenia, pasja, przyjaciele... Naprawdę to wszystko ma się skończyć przez alkohol? - pisał.

Borys Szyc szczerze o zmaganiach z alkoholizmem

Dziś Borys Szyc nie tylko osiągnął cel, lecz także chce motywować innych, aby wzięli sprawy w swoje ręce i podjęli walkę z nałogiem. Zmagania z alkoholizmem nie są jednak proste, a publiczna walka o powrót do zdrowia generowała wiele komentarzy, w tym niestety hejterskich. Teraz w rozmowie z Piotrem Jaconiem w programie "Bez polityki" przyznał, że wciąż zdarzają się ataki na niego, a wtedy krytycy nawiązują właśnie do jego choroby.

"E najeb*ny znowu", "Przestań chlać, Szyc!". Pierwsze, czym chcą mnie ludzie zranić, to, że mnie nazywają "pijaczyną", albo "a ten znowu chleje". Pokazuje to psychologicznie, dlaczego ktoś np. nie będzie chciał się przyznać, że jest chory. No, bo ma wkoło takich właśnie super fajnych "wujków i ciocie" - mówi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rutkowscy jeb*ą biedę, a Wieniawa szokuje strojem

Niestety problem uzależnienia od alkoholu wciąż jest marginalizowany, a osoby, które się z nim zmagają, są stygmatyzowane. Aktor twierdzi, że chciał się pozbyć właśnie tego wstydu.

Nadal ta choroba jest bardzo wstydliwa. Ja chciałem ten wstyd trochę zedrzeć. Wstyd, poczucie winy, to są totalnie niszczące uczucia i mówiąc, że ja, znana osoba, że też mnie to dotknęło, chciałem, żeby inni też się odważyli, żeby się nie wstydzili o tym powiedzieć - wspomina.

Borys Szyc o alkoholizmie: "Zagrożenie jest zawsze gdzieś blisko"

Sama walka z pokusami też nie jest łatwa, o czym wie na pewno każdy, kto wiedzie życie z dala od używek. Szyc ma oczywiście tego świadomość.

Zagrożenie jest zawsze gdzieś blisko. Od kieliszka dzieli cię o taki ruch i o tym trzeba pamiętać - podsumowuje.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(68)
adsadsdas
2 lata temu
Borys, zawalczyłeś o siebie i to jest najważniejsze. Na opinie innych nie masz wpływu, ogłoś bezsilność
Jkl
2 lata temu
Najgorsza stygmatyzacja w naszym kraju to choroba psychiczna. A to jest taka sama choroba jak kazda inna.
Ada
2 lata temu
Borys, jestes osoba publiczna, wiec powinienes byc przygotowany na hejt, ja cie podziwiam za sile charakteru, kunszt aktorski i zmiane postawy do rodziny i zycia
gosc
2 lata temu
Polska promuje alkoholizm, sam Szyc wystapił w co najmniej 8 filmach gdzie fajne śmieszne i normalne jest chlanie. Alkoholizm to rak na tym kraju i żaden pijak nie ma prawa narzekać -bo jest ich tyle i wszędzie, że za mało jest potępienia i odrzucenia. W co drugiej rodzinie jest jakiś pijaczyna i wszyscy doookoła udają, że to normalne.
Parias
2 lata temu
Borys Chce wyrazić dla Ciebie swój podziw ze Ci się udało pokonać alkoholizm Dużo musiało Cię to kosztować i to doceniam A opinie innych to opinie ludzi którzy nigdy nie spotkali się z tym problemem albo go maja a nie chcą się do niego przyznać
Najnowsze komentarze (68)
Wuwu
2 lata temu
Przede wszystkim nikt nie mówi o tym, że alkohol jest narkotykiem i trucizną, uzależniającym podobnie jak heroina! I my się dziwimy, że jest tylu alkoholików? Jakby heroina była w sklepie, to też byśmy ją uważali za coś normalnego? Przecież tak naprawdę nie jest nam potrzebny do szczęścia, do zabawy. Jak byliśmy dziećmi to dobrze się bawiliśmy bez alkoholu. To ludzie sami sobie wmawiają, że bez alkoholu nie ma zabawy.
SCHATZ
2 lata temu
FAJNIE ŻE SIĘ BORYS UDAŁO .OBY TAK DALEJ BO POKUSA JEST STRASZNA.
Danuta
2 lata temu
Ja tam jestem z Pana dumna. To jest piękne że jest Pan trzeźwy. 👍
Enter
2 lata temu
Trzymam kciuki, jesteś za dobrym aktorem abyś "przepił" swój talent.
Cerata
2 lata temu
gdyby mnie ktoś skleił z zatoką i bym był niewinny to bym nie siedział cicho.
Maria
2 lata temu
Gratulacje za siłè woli. Jeszcze gdyby Pan jako aktor grajàcy dla WSZYSTKICH nie wypowiadał siè jak pijak z rynsztoku o polityce to nikt nie bèdzie wypominał tych chwil słabości
Angie
2 lata temu
Pojutrze będzie 2 dni, jak nie piję!
jolanta
2 lata temu
Jest takie powiedzenie. Kto pił a nie pije to i tak będzie pił.
jadwiga
2 lata temu
wielki szacunek dla wszystkich ktorzy skonczyli znalogiem
tuba
2 lata temu
sam sobie taka opinię przez lata stworzył
Ola
2 lata temu
A jakież to traumy przeżył, że zaczął pić?
Pozdrawiam//
2 lata temu
Szanuje … jednak polecam nie tłumaczyć się i nie umoralniać. Dla ludzi ciężko być wzorem wiec złote rady na nic się zdają. Zadbać o siebie, o swój dobry stan umysłu i iść do przodu bez przeszłości.
Ddc
2 lata temu
Po jednym dniu do przodu! Walczysz z tym choróbskoem wspaniale!
Kamil
2 lata temu
Podziwiam! Imponuje mi! Chapeau bas! A gawiedzią nie ma co się przejmować.
...
Następna strona