Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Były menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego o MALWERSACJE FINANSOWE!

590
Podziel się

Cezary Kucharski twierdzi, że piłkarz i jego żona przelewali sobie firmowe pieniądze na prywatne konta bez wiedzy niemieckiej skarbówki. Żąda od "Lewego" 39 milionów złotych odszkodowania.

Były menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego o MALWERSACJE FINANSOWE!
Były menedżer oskarża Roberta Lewandowskiego (East News, Getty Images)
bDhhdALF

Robert Lewandowski niejednokrotnie już udowadniał, że jest nie tylko utalentowanym piłkarzem, ale i świetnym biznesmenem. Mimo że dzięki zarobkom z ostatnich lat mógłby już dożywotnio pławić się w luksusie, sportowiec stale pomnaża swoją fortunę, inwestując w kolejne firmy i nieruchomości.

Dobra passa piłkarza trwa od dawna, a jej zwieńczeniem było ostatnio zdobycie pucharu Ligi Mistrzów z drużyną Bayernu Monachium.

bDhhdALH

Bundesliga. Robert Lewandowski z nowym celem na kolejny sezon. "Ma coś do udowodnienia"

Wygląda jednak na to, że nad Lewandowskim zbierają się właśnie ciemne chmury. Były menedżer piłkarza, Cezary Kucharski, domaga się od niego gigantycznego odszkodowania w wysokości 39 milionów (!) złotych. Jak informuje niemiecki tygodnik Der Spiegel, mężczyzna złożył do sądu pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Lewandowski RL Management, z którą był formalnie powiązany.

Kucharski twierdzi, że Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów firmy i wraz z żoną, Anną, nielegalnie przelewali firmowe pieniądze na swoje polskie konta. Następnie mieli je przeznaczać m.in. na loty odrzutowcami, luksusowe podróże oraz zakup drogich nieruchomości czy mebli. Co istotne, miało się to odbywać bez wiedzy niemieckiego urzędu skarbowego.

Ponadto Kucharski twierdzi, że Anna Lewandowska otrzymała od firmy RL Management pożyczkę na kwotę ponad dziesięciu milionów złotych, której nigdy nie oddała. Pieniądze miały następnie zniknąć z rozliczeń firmy i trafić na inne konto Lewandowskich.

bDhhdALN

Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego odpiera te zarzuty, sugerując, że Kucharski stosuje tego typu naciski, bo nie może się pogodzić z zakończeniem współpracy.

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy (...) wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków - pisze w oświadczeniu Monika Bondarowicz.

Rzeczniczka przekonuje też, że nagłośnienie sprawy jest próbą zniszczenia reputacji Roberta i wpłynięcia na opinię sądu.

Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego. (...) Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji - dodaje.

bDhhdALO

Myślicie, że Lewandowskiemu uda się wygrać w sądzie?

bDhhdALP
bDhhdAMi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(590)
ania
miesiąc temu
No to ładnie. Najpierw Ania zaliczyła wpadkę a teraz takie wiadomosci
Asia
miesiąc temu
Oj, Lewy, coś ostatnio się nie układa
123
miesiąc temu
To nieźle
bDhhdAMj
Karo
miesiąc temu
10 mln na konto Ann, która do wszystkiego dochodzi wyłącznie swoją ciężką pracą i niczego nie zawdzięcza swojemu mężowi 🤣🤣🤣
Hiji
miesiąc temu
10 milionow bezzwrotnej pozyczki na "Businessy" zeby Ann mogla sie kreowac na self made woman i wciskac Karynom, ze sama do wszystkiego doszla XD
Najnowsze komentarze (590)
dennie
miesiąc temu
oj lewandowskie, jak tak można nisko upaść
Szymon
miesiąc temu
Ktoś, kto napisał ten artykuł albo nie zna się na prawach spółek albo znając się, traktuje czytelników jak analfabetów. O przepływach pieniędzy w spółce decydują udziałowcy, zależnie od umowy spółki. Gdy Lewy ma 98% udziałów, to on tam decyduje. Może z pieniędzmi zrobić co mu się zechce, byle tylko rozliczył się z fiskusem...może je darować, pożyczyć, zainwestować...Przykład ORLEN: daruje, sponsoruje, inwestuje itd...Kucharski z 2% udziałów może tylko skamleć...
Ancymon
miesiąc temu
W spółce, w której 98% udziałów ma Lewy, ma też możliwość udzielenia pożyczki a następnie jej umożenia. Ważne by były opłacone podatki. Spółka zarejestrowana w Polsce więc Niemcy nie mają do niej nic...i tak można by mnożyć....W spółce to udziałowcy decydują co zrobią z pieniędzmi, na co je przeznaczą...
dfghjkl
miesiąc temu
Ann straszyła pozwami, a tu proszę pozew zawitał do męża
xyz
miesiąc temu
Gdzie ona ma te piersi ? Na obojczykach ?
czyli są
miesiąc temu
siebie warci.....on i ona...
lala
miesiąc temu
Maja tyle kasy z jego gry i jeszcze kombinuja.... zachłaność ich zgubiła....moze to początek konca tej lewizny, Anka tak własnie sie dorabia heh wstyd LEWANDOWSCY
Grace
miesiąc temu
To za co kucharski-plasternanosie- chce 39 mln. ? Za malwersacje to niemiecki urzad moze kasy sie domagac a nie ten plasternanosie.
bDhhdAMb
Haker
miesiąc temu
Zamkna usta mecenasom kasą i bedzie "prawda"po ich stronie.
Adros
miesiąc temu
Nie wierzę żeby rozgłosił sprawe bez potwierdzonych dokumentów. Jak ktos ma dużo to jeszcze garnie więcej. A oni widać, ze kochają kasę. Przed meczem reklamy, Żona nawet potrafi obrazić osoby z nadwagą żeby zaistnieć. Wszystko dla kasy. A obecnej sytuacji nie oceniam.
lol
miesiąc temu
Facet sie msci i mozecie byc pewni, ze przegra. Ale widze fala hejtu idzie, jestescie obrzydliwi
majabaja
miesiąc temu
czy prawnicy ann i lewego wysłali już pisma od prawników?
majabaja
miesiąc temu
czy prawnicy ann i lewego wysłali już pisma od prawników?
tak pytam
miesiąc temu
a co tam u koleżanki Mercedes Trabant i karze z UOKiK? wiadomo ile dostała? czy znowu celebrytce oszukiwanie uszło na sucho?
...
Następna strona
bDhhdAMD