Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan o aborcji: "Czy jak ktoś jest CHORY, TO MAMY GO DOBIĆ? Ratowałem też swoje sumienie!"

669
Podziel się:

"Może mama zrozumie, że to dobrze, że nie uczestniczyła w zakończeniu życia dziecka". Ciężko chore dziecko zmarło tuż po narodzinach.

bETlujJx

Sprawa profesora Bogdana Chazana ponownie podzieliła Polaków. Lekarz rok temu odmówił pacjentce wykonania aborcji, powołując się na klauzulę sumienia, mimo że płód był uszkodzony. Ciężko chore dziecko zmarło tuż po narodzinach. Były już dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie nie poinformował kobiety, gdzie mogłaby wykonać zabieg, chociaż był do tego zobowiązany. Naczelna Izba Lekarska nie dopatrzyła się jednak w tym przewinienia zawodowego. Teraz Chazan domaga się przywrócenia na stanowisko dyrektora szpitala i zapewnia, że rok temu postąpił właściwie. Przekonuje również, że matka powinna zrozumieć swój błąd i być mu wdzięczna, ze nie brała udziału w "zakończeniu życia swojego dziecka".

- Oferowałem wsparcie, objęcie opieką w czasie ciąży i porodu, również porozumiałem się z hospicjum perinatalnym - wspomina. Mam nadzieję, że po pewnym czasie również i mama zrozumie, że to dobrze, że nie uczestniczyła w dramatycznym zakończeniu życia swojego dziecka.

- Pan przecież wiedział, ze dziecko umrze - skomentowała dziennikarka.

bETlujJz

- Wszyscy umrzemy, czy jak ktoś jest chory, to mamy go dobić? Dlaczego? Ktoś mi zarzucił, że ja ratowałem swoje sumienie - owszem też.

Jak się okazuje, to nie jedynie sumienie, o które się troszczy: Chazan: "Lekarz powinien troszczyć się o sumienie kobiet!"

bETlujJF
bETlujJG

Źródło: TVN24/x-news

bETlujKa
KOMENTARZE
(669)
gość
6 lat temu
trzeba było zostac okulistą albo dermatologiem, od lekarza wymaga sie więcej niż od mochera w ławce w kosciele
gość
6 lat temu
Rację???????? On nie jest księdzem tylko lekarzem na państwowej posadzie.Ma ratować ludzi a nie ich sumienia. Jak za ciebie postanowi nie leczyć twojego raka bo to niezgodne z jego sumieniem to też mu przyklaśniesz?Nie rozumiem dlaczego katole w Polsce "w imie dobra dzieci" mogą zrobić największą podłość kobiecie i im to uchodzi na sucho. Potem jak się już urodzi to może klepać biedę, zostać zgwałcone i bite z domu dziecka - ale to już pobożnych katolików nie rusza. Ważne że kobiecie pokazano gdzie jest jej miejsce.
gość
6 lat temu
Straszne rzeczy ten człowiek wygaduje! Jak niby matka być wdzięczna za to że ją uratował od traumy aborcji skoro później musiała cierpieć przy porodzie i patrzeć jak umiera jej dziecko!
bETlujKb
gość
6 lat temu
A w latach 80 tych sam usuwał za kasę i jakoś się nie przejmował. A tu się uparł i c**j że matka ma traumę bo musiała urodzić dziecko z mózgiem na wierzchu i okiem na żyłce, które i tak miało umrę umrzeć.
gość
6 lat temu
teraz święty - ciekawe ile majątku natrzskał jak jeszcze skrobał
Najnowsze komentarze (669)
tadziu
5 lata temu
Kto temu d....owi dal tytuł profesora. Mysle ze facet ma kompleksy tak jak pozostali dziadkowie wypowiadający się na temat aborcji. Mamusie ich odrzucily od cycusia i stad takie poglądy.
gość
5 lata temu
Aborcja powinna być legalna, aby nie rodzili się tacy I****I jak on i to całe stado kretynow
jaaaaa
5 lata temu
wkrótce Polska bedzie sławna na całym świecie jak to z postepowego kraju cofnetła się do epoki kamienia łupanego... wstyd że tacy fanatycy decyduja o mojej "d*p..." ciekawe co powiedzą Swoim córką kiedy w wieku 14lat powiedzą " mamo tata zostałam zgwałcona, jestem w ciąży"? punkt widzenia od punktu siedzenia. Masakra co się wyprawia w tym kraju, teraz to dopiero będzie kwitł biznes podziemny lekarzy ...
wnioskodawca ...
6 lat temu
Wykazał się niezwkłym bohaterstwem krzyż zasługi mu się należy bez dwóch zdań.
gość
6 lat temu
CHazan ty nie masz sumienia , do więzienia na5 lat
barbara
6 lat temu
jakim cudem ten facet jeszcze funkcjomnuje w sluzbie zdrowia to jest skandal , zycze mu żeby w jego bliskiej rodzinie było takie zdazenie , czy tez wtedy będzie dbal o sowje sumienie ?!? wstyd !!! po prostu wstyd ze na stare lata zachowuje się jak gdyby nic się nie stało !!!!
gość
6 lat temu
PIS-owski śmieć
gość
6 lat temu
P***B
bETlujJT
lbn
6 lat temu
Ta gnida powinna spędzić resztę życia w Więźieniu za to co ta rodzina musiał przejść przecież to trauma dla rodziców a przecież sam doktor robił skrobanki i sumienie munie przeszkadzało ? czy może teraz zmienił orientację seksualna i podobają mu się księrza i nie chce narażać się na ich uwagi ??? bo z wiara i bogiem nie ma to nic wspólnego po za tym że skrzywdził rodzinę stary piernik ...
gość
6 lat temu
Oczywiście, nie byłoby tragedii i traumy po aborcji i wyrzuceniu 6-cio miesięcznego płodu do odpadów medycznych ...tak? Teraz winien jest tylko lekarz, który odmówił aborcji a nie prywatna klinika, która dokonała zapłodnienia za pieniądze...
gość
6 lat temu
Mila ! Zjedz snickersa i przestań pier****lić. Ponoś sobie ciążę 9 miechów i pozwól urodzić aby umarło w cierpieniach oraz przejmij wszystkie koszty opieki nad matką. Co za baran/baranka.
gość
6 lat temu
Mila ! Zjedz snickersa i przestań pier****lić. Ponoś sobie ciążę 9 miechów i pozwól urodzić aby umarło w cierpieniach oraz przejmij wszystkie koszty opieki nad matką. Co za baran/baranka.
GEORG
6 lat temu
OTO MAMY ŻYDOWSKI SPOSÓB RATOWANIA POLAKÓW.
waldi
6 lat temu
podstawowe pytanko ..od kiedy sie nawrocil...wczesniej usuwal a teraz nawiedzony....jesli tak to szkoda dyskusji o tym gnomie...tylko obluda...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlujKM
bETlujKN
bETlujKO
bETlujKP
bETlujKQ
bETlujKv