Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chłopiec ze śladami przypaleń. "Tata gasił na mnie, bo byłem niegrzeczny!"

270
Podziel się

"Byliśmy u kolegi i poszliśmy do kuchni zapalić. Wpadł mi w papierosa" - tłumaczy ojciec. "Dzieci nie były bite. Zdarzały się tylko malutkie klapsy. Oni i tak się z tego śmiali".

bCybnKNx

"Zostałyśmy poinformowane, że dziecko ma ślady po gaszeniu papierosa" - wspomina Hanna Kaczmarek Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedzichowie i dodaje, że zaraz potem powiadomiła o sprawie prokuratora, a następnie zabrała matkę i dziecko do lekarza.

"Pani doktor jednoznacznie stwierdziła, że to są ślady po gaszeniu papierosa. Ślad był na policzku i na dekolcie" - mówi. Na pytanie, co się stało, dziecko odpowiedzieć miało: "tata gasił na mnie, bo byłem niegrzeczny".

Byliśmy u kolegi na kawie i poszliśmy do kuchni zapalić. Wpadł mi w papierosa. Było tam sześcioro dzieci, nie szło porozmawiać. Powiedziałem, że jak nie przestaną broić, to się ubierzemy i pojedziemy do domu. Może w ten sposób sobie skojarzył - próbuje tłumaczyć ojciec.

bCybnKNz

Jak twierdzą Urbaniakowie, dwa przypalone miejsca to efekt tego, że za koszulkę dziecku wpadł żar. Po tym, jak podejrzenia padły na Piotra Urbaniaka, ojczyma chłopców, opieka społeczna natychmiast odebrała dzieci rodzicom. Sąd odebrał dzieci nie tylko z powodu poparzenia czterolatka papierosem. Chłopcy po raz pierwszy w czasie zeznań opowiadali także o biciu przez ojczyma.

Wcale nie były bite. Zdarzały się tylko "malutkie klapsy". Oni i tak się z tego śmiali i mówili, że ich nie boli. Jeżeli by miały jakieś pręgi, jakaś krzywda dzieciom by się działa, pogoniłabym swojego męża. Kazałabym mu się spakować i wynosić z domu, tak jak to zrobiłam z poprzednim mężczyzną - dodaje matka.

Gminny Ośrodek pomocy społecznej rodziną pani Ilony zajmuje się od wielu lat. Kobieta ma ograniczone prawa rodzicielskie do trzech synów. Jej obecny mąż, pan Piotr, nie jest biologicznym ojcem żadnego z chłopców. Rodzina ma przydzielonego kuratora i asystenta rodzinnego. Rodzice zapewniają, że zrobią wszystko, by odzyskać dzieci. Prokuratura bada sprawę, nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. O tym, co dalej stanie się z dziećmi zadecyduje sąd.

bCybnKNF

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

bCybnKOa
KOMENTARZE
(270)
gość
3 lata temu
patole króliki. albo raczej chomiki, gdzie jak jest za dużo młodych to chomiczyca zjada kilka. i wypstykuje kolejne
gość
3 lata temu
Rodzina 500 plus PIS
gość
3 lata temu
Patologia nie powinna mieć dzieci, ewekt 500plus
bCybnKOb
gość
3 lata temu
500+ znów w akcji
gość
3 lata temu
Rodzina 500+
Najnowsze komentarze (270)
gość
3 lata temu
Te dzieci to raczej starsze niz urodzone z "efektu 500+". P.O. nic nie dala,jeszcze zabrali nam OFE-ciekawe jak n.a.groszowej emeryturze bedziecie... Tak czy inaczej sprawa tego dziecka musi byc dokladnie przeanalizowana - za duzo ostatnio pokrzywdzonych dzieci
gość
3 lata temu
Ludzie, jakie 500+? To zawsze działo się w Polsce. Dziecko ma 4 lata, a 500+ jest od roku. Kiedyś po prostu mniej się o tym mówiło.
gość
3 lata temu
Może tak tatuncia rzucmy na papierosa zobaczy jak to smakuje !proponuję od razu całą paczkę a co mu żałować przyjemności....
gość
3 lata temu
Pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to " jaki mezczyzna chodzi do kolegi na kawe!?" ,a drugie to jakim trzeba byc i****a zeby pisac 500+ skoro te dzieci urodzily sie przed ustawa matka byla jasnowidzem I robila dzieci bo wiedziala ,ze dostanie siano!?
gość
3 lata temu
kolejny przykład z serii 'chlopak dziewczyna = normalna rodzina' ;)
gość
3 lata temu
Do tych co mówią 500 plus pragnę zauważyć że dzieci te urodziły się długo przed jego wprowadzeniem, ale młoty takie jak wy tego nie zrozumieja
Beny
3 lata temu
ZAPIE*DOLIŁ BYM TAKIEGO OJCZYMA
gość
3 lata temu
A co ma do tego 500+, puknijcie sie w glupie lby....
bCybnKNT
gość
3 lata temu
Jak dzieci jeszcze nie myja zębów?? Masakra co za patologia
gość
3 lata temu
Od czasu 500 + ciągle czyta się o mordowaniu biciu dzieci znęcaniu się!!! Taki mamy efekt! Patologie mają ca co pić!!!
gość
3 lata temu
Jak czytam te posty 500+ to krew mnie zalewa wszedzie sa socjale wyplacane dla ludzi teraz Polska zaczela wyplacac to wina 500+...nie glupich ludzi.
gość
3 lata temu
Oby już nie wróciły to tej rodziny. Biedni chłopcy
dajcie spokój
3 lata temu
Przestańcie chrzanić, że to efekt 500+. Te dzieci są na świecie od kilku lat a program jest realizowany dopiero od roku. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego! Patologia była jest i zawsze będzie, niezależnie od tego czy te pieniądze będą nadal wypłacane czy też nie. Dla ogromnej liczby rodzin, które nie należą do żadnej patologii jest to duże wsparcie, i wielu dzieciom dzięki tym pieniądzom z pewnością żyje się lepiej.
gość
3 lata temu
Jak czytam te komentarze o 500+ to nie wierze ze nasze spileczenstwo jest tak ograniczone umyslowo - po pierwsze te dzieci maja powyzej 4 lat a 500+ jest od roku wiec jaki jest zwiazek ?? Po drugie w calej Europe zachodniej od wielu lat jest taki dodatek na dziecko ( Niemcy ,Belgia ,Szwecja ,Anglia itp) bo to nie jest zasilek I tam jest to normalne ludzie ciesza sie a Polacy dlaczego krytykuja ???chyba dobrze ze rownamy do zachodu !!!!
...
Następna strona
bCybnKOv