Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Buffon
|
aktualizacja

Ciało Iwony Wieczorek zostało zakopane pod Zatoką Sztuki? Śledczy przerwali milczenie

57
Podziel się:

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych nierozwiązanych zagadek kryminalnych w Polsce. Od zaginięcia dziewczyny minęło 13 lat, a detektywi wciąż nie wpadli na żaden trop, który przybliżyłby ich do rozwiązania. Czy wielomiesięczne przeczesywanie terenu przy Zatoce Sztuki w Sopocie przyniosło przełom? Jest już odpowiedź na to pytanie.

Ciało Iwony Wieczorek zostało zakopane pod Zatoką Sztuki? Śledczy przerwali milczenie
Wraca sprawa Iwony Wieczorek (East News)

W 2022 roku policjanci zaostrzyli swoje działania w sprawie Iwony Wieczorek, decydując się na radykalne ruchy. Przypomnijmy, że 16 lipca 2010 r. Iwona i jej przyjaciele wybrali się do Dream Clubu w Sopocie. 19-latka około godz. 3 z niejasnych powodów zezłościła się, opuściła imprezę i udała się pieszo do Gdańska, gdzie mieszkała. Do domu nigdy jednak nie wróciła.

Rok temu policja przeszukała dom jednego z mężczyzn - Pawła, który był z Iwoną w klubie. Mężczyzna nie mógł wejść do domu, gdy w czasie rewizji policjanci przesłuchiwali jego partnerkę, rzekomo kilkukrotnie sugerując, że "na terenie posesji mają być zwłoki". Jak wynikało z relacji, Pawłowi zagrożono, że dostanie wyrok 25 lat więzienia, chyba że się przyzna - wtedy będzie to 15 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Matka Iwony Wieczorek ujawnia, że córka jej się śni

Przypomnijmy, że mężczyzna usłyszał zarzuty utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawania nieprawdziwych informacji. Po spędzeniu krótkiego czasu w areszcie, wyszedł na wolność, dzięki wpłaconemu poręczeniu majątkowemu.

Wraca sprawa Iwony Wieczorek

Jak obecnie wygląda śledztwo? Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej powiedział portalowi i.pl, że obecnie realizowane są czynności procesowe wykonywane w trybie art. 327 § 3 k.p.k. (artykuł dot. podjęcia na nowo lub wznowienia postępowania - przyp.), w toku których procesowo zweryfikowano wiele wersji oraz związanych z nimi ewentualnymi miejscami ukrycia zwłok Iwony Wieczorek.

Przeprowadzone czynności śledcze na terenie tzw. Zatoki Sztuki i terenu przyległego służyły weryfikacji i eliminacji wersji pojawiających się na podstawie ujawnianych w sprawie źródeł dowodowych - podkreślił Bochólski.

Jak podkreśla "Super Express", wiemy na pewno, że ciała Iwony Wieczorek tam nie było, nie zostało tam zakopane. Informacje, które otrzymali śledczy nie potwierdziły się.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(57)
Jola
6 miesięcy temu
Mam nadzieję,że śledczy z Archiwum X wiedzą więcej niż nam się wydaje i że ten smutny temat niedługo zostanie zamknięty..a winni poniosą karę .
Hmmm
6 miesięcy temu
Jej towarzystwo wie co się stało dlatego tak milczą. Mam nadzieję , że zeżrą was kiedyś wyrzuty sumienia.
chrobry
6 miesięcy temu
ale clickbait 😂
Bee
6 miesięcy temu
Ooo hooo Dawno już tego tematu nie było … dlaczego robicie z zaginionej celebrytkę?
Maria
6 miesięcy temu
Odgrzewane Kotlety
Najnowsze komentarze (57)
Obserwator
5 miesięcy temu
Dalej nic nie maja i od 10 lat bija piane ? Nie chce sie wierzyc ze w miare prosta sprawa nie ma jeszcze swojego zakończenia..
Kaja
6 miesięcy temu
Gdyby znajomi zostali przyciśnięci do muru i wyśpiewali o co pokłócili się z Iwoną, sprawa zostałaby wyjaśniona w mgnieniu oka.
Na pewno
6 miesięcy temu
Stoi za tym mafia albo gliny. Nikt inny nie byłby w stanie tak ukryć ciała że potem nikt nie mógłby go znaleźć.
Na pewno
6 miesięcy temu
Stoi za tym mafia albo gliny. Nikt inny nie byłby w stanie tak ukryć ciała, że potem nikt nie mógłby go znaleźć.
Suwerenny.
6 miesięcy temu
Ktoś napisał kilka lat temu,że ciało Iwony zasypano piachem w dołach na fundamenty ekskluzywnego osiedla obok parku Reagana i plaży. To była już niedziela i nie było tam nikogo.Osiedle już stoi od kilku lat .
Ania
6 miesięcy temu
Archiwum x niestety chce wszyscy im bardzo kibicują ale nie rozwiąże sprawy Błędy jakie popełniła policja na początku śledztwa / pytanie czy z głupoty czy z premedytacją / uniemożliwiają rozwikłanie sprawy Niestety archiwum x już na samym początku popełniło błędy Za bardzo skupili się na Pawle ,owszem jest on w posiadaniu wiedzy o tym co mogło się przytrafić Iwonie ale skoro pomimo tylu nacisków na jego osobę przez tyle lat nic nie powiedział to nie powie Postawione mu zarzuty nic nie mają wspólnego ze sprawą -faktury i narkotyki To że próbują mu udowodnić że wszedł do Iwony mieszkania ,usuwał coś z komputera to słabe zarzuty Bo jeżeli wszedł a nie włamał się to musiał mu ktoś taka możliwość udostępnić a nikt poza nim nie dostał podobnych zarzutów Ktoś podal mu hasło do komputera Jak to jest możliwe że mama Iwony nie zauważyła na swojej skrzynce dziwnych wpisów skąd znał dostęp do jej skrzynki czy profilu Podstawowy błąd archiwum x Powinni do złamania kogoś z grupy wybrać osobę najsłabszą której można postawić. Pewne zarzuty mataczenia w zeznaniach to Patryk Jeżeli chcieli złamać Pawła to nie wsadzić go do aresztu a dać mu status świadka koronnego Dlaczego ? Bo wtedy idzie za nim plotka że musiał coś powiedzieć ,taka prowokacja Tak robiła milicja z gangsterami i tego oni bali się najbardziej kompromitacji w środowisku to był sygnał że ktoś zaczyna sypać W ten sposób mafia się sama eliminowała we własnym środowisku Nasi policjanci powinni się jeszcze dużo nauczyć od starszych kolegów jak rozpracowywać sprawy
Ona.
6 miesięcy temu
Dramat. Tyle lat. I na pewno to nie jedna osoba tylko kilka wie. Jeden człowiek sam by tego nie ogarnął
pamietamy
6 miesięcy temu
nowa władza to lipinska i siwiec wyszly na salony
Mimi
6 miesięcy temu
Moim zdaniem ciała Iwony nigdy nie odnajdą, gdyż najprawdopodobniej zostało rozpuszczone w kwasie i wylane do morza. Gdyby było inaczej, dawno już by ją odnaleziono, w końcu przeszukano olbrzymi teren, w którym ktoś mógł ją zakopać. To była gruba akcja, pracowało nad tym mnóstwo policjantów. Pytanie tylko, kto brał udział w zlikwidowaniu tej dziewczyny i czy ta zagadka zostanie kiedykolwiek rozwiązana. Być może ktoś ze sprawców w końcu "pęknie" i się przyzna, choć szanse są znikome. Z pewnością wszystkie zamieszane w to osoby wiedzą, iż czekają je spore nieprzyjemności, gdy tylko "puszczą parę z gęby". Nie wyobrażam sobie życia z takim brzemieniem i świadomością, iż policja w każdej chwili może mnie namierzyć, to musi być straszne obciążenie psychiczne. Chyba, że ci ludzie wyzuci sa ze wszystkich ludzkich odruchów i żyją w normalny sposób nie przejmując się niczym. Co ona tym bestiom zrobiła, że została potraktowana w najokrutniejszy z możliwych sposobów?! Współczuję wszystkim jej bliskim, szczególnie matce. Życie w nieświadomości, co stało się z córką pani Iwony to niekończąca się udręka. Oby kiedyś zaznała spokoju i mogła pochować córkę, z pewnością przyniesie jej to ukojenie. Do tego potrzebne jest jednak znalezienie ciała, pozostaje tylko pytanie, czy ono jeszcze w ogóle istnieje. Jako przykład podałam rozpuszczenie w kwasie. Brutalne, ale niestety bardzo prawdopodobne. Bardzo smutna historia, kim trzeba być, by zabić kogoś z zimną krwią i po tym wszystkim żyć tak, jak gdyby nic się nie stało. Potwory, oby sprawiedliwość was dopadła. A mamie Iwony życzę dużo siły, niech się Pani nie poddaje i trwa w walce o odnalezienie córki. Ps. Pozostałe cień nadziei, że Iwona jednak żyje, przecież nie wiadomo, co dokładnie się z nią stało. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie tej zagadki, a Pani Iwonie przesyłam pozytywne myśli, proszę walczyć o córkę dopóki starczy Pani sil.
Ania
6 miesięcy temu
Sprawa była do wyjaśnienia w ciągu 3-5 miesięcy gdyby zostały rzetelnie zebrane wszystkie dowody Widocznie komuś bardzo zależało żeby sprawa nie została wyjaśniona Ale najbardziej zastanawiające jest to że większość osób które się z nią zetknęły nie chce mieć z nią nic wspólnego Zarówno Jackowski ,szwedowski i wiele innych osób stwierdziło ,,ta sprawa jest dla mnie zamknięta ,, Jedyny pan Szostak nie odpuszczał próbując z różnym skutkiem wyjaśnić sprawę Archiwum x też nie da rady Paweł nie zabił Iwony jest jedynie w posiadaniu wiedzy na ten temat i nie tylko on Z dziwnych powodów nikt nawet najbliższa rodzina nie jest do końca szczera dlaczego ? Faktury ? Nie tylko Paweł Archiwum x powinno sprawdzić czy przypadkiem Iwona nie brała udziału w wystawianiu faktur . Mama Iwony miała zakład fryzjerski a Iwona mogła mieć dostęp do faktur i pieczątek ? Dlaczego Iwona powiedziała ,, zrobiłam coś i jakby mama się dowiedziała to by ...,, Tym tropem nigdy nie poszła
Horrk
6 miesięcy temu
Czytam” przerywa milczenie” i w sekundę „ przerywam czytanie”.
Gość
6 miesięcy temu
Uważam że,, najciemniej jest zawsze pod latarnią " ja bym szukała bardziej wśród osób które ją znały lub były z jej otoczenia bo przypadkowym nie zależało by aż tak bardzo na tym aby nie została nigdy odnaleziona i nie zadawały by sobie aż tyle trudu w zatuszowanie wszystkiego w tak perfekcyjny sposób bo niby po co? skoro i tak ich nikt nie zna i nie potrafiłby powiązać z zaginioną.
Malgosia
6 miesięcy temu
Bardziej bym się przyjrzała jej ojca koledze.Przeciez ona z nim była w ciąży.
misiax
6 miesięcy temu
Ja się dziwię że matka zaginionej nie wniosła sprawy sądowej przeciwko wam! To jest odrażające w jaki sposób bawicie się tym tematem . Oby komuś z was nikt nie zaginął.
...
Następna strona