Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Co grozi Mamie Ginekolog? Okręgowa Izba Lekarska reaguje, a środowisko medyczne i pacjenci są oburzeni: "Wpływają SETKI skarg"

491
Podziel się:

Mama Ginekolog zapewne nie spodziewała się, że swoim wyznaniem o przyjmowaniu koleżanek poza kolejką wywoła tak zdecydowaną reakcję. Sprawę skomentowała Okręgowa Izba Lekarska, a na tym zapewne nie koniec. Wiemy, co może jej grozić.

Co grozi Mamie Ginekolog? Okręgowa Izba Lekarska reaguje, a środowisko medyczne i pacjenci są oburzeni: "Wpływają SETKI skarg"
Co grozi Mamie Ginekolog? Okręgowa Izba Lekarska komentuje, a kolejne skargi wciąż wpływają (Instagram.com)

Mama Ginekolog kolejny raz znalazła się w centrum medialnej krytyki. Tym razem z racji instagramowego live'a, podczas którego bez cienia zawahania przyznała, że w wolnym czasie przyjmuje rodzinę i koleżanki w gabinecie prowadzonym w ramach umowy z NFZ. Jej wyznanie wywołało powszechne oburzenie, a sama zainteresowana obrała jako linię obrony argument, jakoby był to... "sposób na skrócenie kolejki".

Każdy tak robi. Ja o tym rozmawiałam z zarządem, z profesorem. To jest normalne. To jest też sposób, żeby skrócić kolejki i dostęp po prostu do lekarza. (...) Ktoś pisze, że to nie jest normalne. Rozumiem, że możesz tak się czuć, bo nie masz w rodzinie lub znajomych lekarzy. Tak po prostu jest na całym świecie - rozprawiała bez zająknięcia.

Mama Ginekolog ponownie w ogniu krytyki. Okręgowa Izba Lekarska komentuje

Nie ma wątpliwości, że tendencja do dzielenia się każdą myślą w internecie okazała się dla Mamy Ginekolog wyjątkowo zgubna. Blogerka Wiola vel Pudi, figurująca w insta-przestrzeni jako Niewyparzona Pudernica, zgłosiła szkodliwe praktyki Nicole do Izby Lekarskiej, nazywając jej poczynania "moralnym dnem". Wywód celebrytki wywołał tak wielkie zamieszanie, że zareagował nawet NFZ.

Teraz do sprawy odniosła się też rzeczniczka Okręgowej Izby Lekarskiej, Olga Rasińska. W rozmowie z serwisem Plotek potwierdziła, że skarga na Mamę Ginekolog faktycznie wpłynęła, a podobne praktyki nigdy nie powinny mieć miejsca.

W sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej wpłynęło dziś zgłoszenie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który z całą uwagą i dokładnością rozpatrzy skargę. Co do zasady przyjmowanie pacjentów w ramach środków publicznych pochodzących z NFZ po godzinach pracy lekarza nie powinno mieć miejsca i jest sprzeczne z etyką lekarską - przekazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mama Ginekolog: " Pokazujemy, że zbudowaliśmy firmę za zero złotych"

Mama Ginekolog może stracić prawo do wykonywania zawodu? OIL komentuje

Wypowiedź, jakoby przyjmowanie bliskich i koleżanek poza kolejką było powszechną praktyką, określono jako "prywatną opinię" Nicole. W komentarzu dla wspomnianego portalu Rasińska ujawniła też, co może teraz grozić Mamie Ginekolog. Sprawą celebrytki zajmie się rzecznik OIL, a jeśli stwierdzi, że rzeczywiście doszło do uchybień, to sprawa trafi do Okręgowego Sądu Lekarskiego.

Informacje o tym, w jaki sposób sąd lekarski może ukarać lekarza za naruszenie etyki zawodowej, znajdują się w Ustawie o izbach lekarskich w art. 83 - podsumowano.

Co znajdziemy w podanym artykule? Otóż Sochacki-Wójcickiej mogą grozić upomnienie, nagana czy kara pieniężna, ale też nawet pięcioletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w organizacjach ochrony zdrowia oraz ograniczenie, zawieszenie czy pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Sprawa jest więc dość poważna.

Wyznanie Mamy Ginekolog wywołało burzę. "Wpływają setki skarg"

Skalę tego, jak poważna jest dziś sprawa wypowiedzi Mamy Ginekolog, obrazują też doniesienia dziennikarzy Wirtualnej Polski. W sprawę miał zaangażować się nawet szef gabinetu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Marek Dudziński. Na lekarkę-celebrytkę wciąż mają wpływać setki skarg i wygląda na to, że sprawa już niebawem może mieć ciąg dalszy.

Wciąż czekamy na stanowisko Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, w którym pracuje Nicole Sochacki-Wójcicka (jako lekarz w trakcie specjalizacji). Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do UCZKiN. Według naszych informacji do UCZKiN, OIL i NIL wpływają setki skarg ze strony kobiet (i nie tylko) na Mamę Ginekolog. Stanowisko w tej sprawie jest zatem jedynie kwestią czasu - czytamy.

W swojej relacji WP ujawnia też, że skandal wokół wypowiedzi Nicole podzielił nie tylko pacjentów, lecz także samych lekarzy. W środowisku ma ponoć nie brakować osób, które są oburzone jej działalnością i swobodą w wyrokowaniu, jakoby przyjmowanie znajomych po godzinach na NFZ było normalną sprawą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(491)
Haps
rok temu
Niech jej teraz NFZ każe płacić z własnej kieszeni za każdego pacjenta poza limitem. Ludzie płacący składki zdrowotne nie będą sponsorować jej bogatym koleżankom darmowego leczenia od ręki. Skandal
Ewa
rok temu
Dziewczyno Ty jesteś aż tak głupia,ze to niedowiary,ze jesteś lekarzem🤔zniknij z mediów społecznościowych i zachowaj odrobine klasy i godności.
lilka
rok temu
"środowisko lekarskie jest oburzone" hahaha, przecież każdy z nich robi dokładnie to samo.
ffff
rok temu
zgłaszajcie jej konto na insta, to będzie dla niej największa kara jeśli jej " biznes instagramowy" padnie, bo wiadomo, że innej kary nie poniesie,....ręka rękę myje
Wtorek
rok temu
Takiego zachowania nawet nie idzie skomentować.....
Najnowsze komentarze (491)
Tymgggg
rok temu
Powiedziała prawdę...a wypowiadają się osoby które nie mają o niczym pojęcia.jesli nie masz znajomości to na nfz czekasz po parę lat na wizyty...szkoda mi jej
Monia
rok temu
Też mi k.. sensacja , lekarze nawet poza kolejnością i w godzinach pracy , gdzie powinni przyjmować pacjentów spotykają się z przedstawicielami medycznymi i te wizyty nie trwają przysłowiową minutkę
Domi
rok temu
Trochę mi jej szkoda . Ale fakt odwaliło jej ostatnio
Dno
rok temu
Lekarka bez specjalizacji sam instagramowa nadała sobie stopień i tytuł
Pokraka
rok temu
Gdzie wypowiedz dyrekcj szpitala i pana profesora?? Jak osoba bez specjalizacji nadaje sobie tytuł specjalizacji ? Prokurator powinien się tym zająć to oszustwo i kłamstwo
Kontrol nik
rok temu
To się profesor i dyrekcja ucieszy zaxwciagniecie w bagno malwersacji publicznych pieniędzy
Pokraka
rok temu
Powinna dostać dyscyplinarkę, prokurator kradzież zasobów NFZ
Pokraka
rok temu
Ile ona ma lat ?? I jeszcze nie ma specjalizacji ? A tytułuje się ginekolog ?
Kas
rok temu
Jeszcze profesora wsypała 😄
Agata
rok temu
Przecież kazdy tak robi, tyle że ona się wygadała...
gay
rok temu
I skończyło się gwiazdorzenie.
☹️ ☹️:(
rok temu
Polacy to strasznie zawistny naród. Niczego nie tracili ludzie, ze kogoś w swoim wolnym czasie przyjęła na NFZ, przecież ci ludzie dzięki temu ze zostali przyjęci w jej wolnym czasie, mieli krótsza kolejkę. Nie rozumiem co was tak cieszy ze komuś dowalicie bez powodu.
☹️ ☹️:(
rok temu
Polacy to strasznie zawistny naród. Niczego nie tracili ludzie, ze kogoś w swoim wolnym czasie przyjęła na NFZ, przecież ci ludzie dzięki temu ze zostali przyjęci w jej wolnym czasie, mieli krótsza kolejkę. Nie rozumiem co was tak cieszy ze komuś dowalicie bez powodu.
gosc
rok temu
nic jej nie grozi,bo ma wielkie znajomosci i miliony, zeby followersow ubylo to bylby placz dopiero,ale ludzie pewnie i tak beda obserwowac, ktos pisal ze przybylo jej followersow,wiec lans patocelebrytki trwa
...
Następna strona