Trwa ładowanie...
Przejdź na

Czarny Protest w Sopocie. "Będziemy zmuszone do urodzenia płodu, który zaraz umrze!"

258
Podziel się

"To nie jest macierzyństwo. Wiele z nas myśli o emigracji".

bCzgKcKt

Od środy kobiety w całej Polsce protestują przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Posłowie i posłanki odrzucili w pierwszym głosowaniu społeczny projekt liberalizujący prawo aborcyjne. Do prac w komisji skierowano projekt, który zakłada całkowity zakaz aborcji oraz karę więzienia dla kobiet i lekarzy przerywających ciąże.

To żałoba nad losem kobiet. To jest średniowiecze, coś strasznego - powiedziała jedna z uczestniczek Czarnego Protestu.

W Sopocie ubrani na czarno przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wykrzyczeli swoje postulaty. Twierdzą, że są przerażeni wizją państwa, które chce karać kobiety za przerwanie ciąży zagrażającej życiu.

bCzgKcKv

Chcemy zamanifestować nasz sprzeciw i pokazać, że kobiety są połową społeczeństwa. Oni nie mogą nas ignorować. Nie mamy zamiaru umierać. Wiele z nas myśli teraz o emigracji, bardzo wiele z nas boi się zajść w ciążę. Będziemy zmuszone do donoszenia i urodzenia płodu, który zaraz umrze. To nie jest macierzyństwo - mówiła uczestniczka wczorajszego protestu.

Tym razem miarka się przebrała. Nie jestem zwolenniczką sytuacji, w których kobiety umierają, bo nie mają podstawowych praw do opieki medycznej i decydowania o samej sobie. Nie wiem czy nasz protest przyniesie jakieś skutki, ale nie można siedzieć w domu – powiedziała manifestująca.

W czasie protestu została odczytana lista nazwisk posłów z Pomorza, którzy w piątek w Sejmie odrzucili projekt społeczny liberalizujący prawo aborcyjne.

bCzgKcKB
bCzgKcKC

Źródło:TVN24/x-news

bCzgKcKW
KOMENTARZE
(258)
gosc
4 lata temu
przyłączam się do protestu,powinny być organizowane we wszystkich miastach, nawet tych małych i na wioskach też, w kobietach siła!!!!!!
gość
4 lata temu
Boże jak trzeb nienawidzić kobiet, że do tego dochodzi
gość
4 lata temu
Jak jakis penis urodzi gowniaka wtedy powinien miec prawo sie wypowiadac w tym temacie. Pis przeciez chce przymusu smierci dla kobiet ktorych plod zagraza zyciu. To zwykle swinie. A najgorsze sa kobiety ktore na nich glosuja. Zycze wam wszystkim zagrozenia zycia przez zlepki komorki, wtedy pogadamy i ciekawe czy bedzieci chcialy umrzec dla kawalka s****y i komorki
bCzgKcKX
gosc
4 lata temu
ten plakat mówi wszystko!!!!!
gość
4 lata temu
Ciekawe czy jakby faceci byli w ciazy ktora zagraza ich zyciu albo po grubym brutalnym i oblesnym gwalcicielu to czy tez tak ochoczo chcieli by nosic to swinstwo w sobie prawie przez caly rok. Gnidy z was pisowskie swinie
Najnowsze komentarze (258)
gość
4 lata temu
Pożyteczni i****i............
gość
4 lata temu
Projekt tej ustawy kilkakrotnie trafiał do Sejmu za PO/PSL ale zawsze był odrzucany czy ktoś o tym pamięta. Najgorsze jest to że teraz został użyty do gry politycznej.
gość
4 lata temu
powinnyście wysterylizować się, nie nadajecie się na matki
a
4 lata temu
na wsi to baby boja sie ksiedza, zadna by nie wyszla , wolalaby w mekach umrzec niz czarnemu sie postawic, potem nie przyjdzie po koledzie, dziecko w szkole bedzie mialo przesrane, a kto pochowa i gdzie czlonka rodziny, widzicie ile w malych wsiach ludzie maja problemow, tutaj to nawet ksieza dzieci bija i nic , rodzice siedza cicho
gość
4 lata temu
Jak nie chcecie dzieci to sie zabezpieczajcie
gość
4 lata temu
Wy durne wiedzmy jestescie gorsze od psich suk ,bo one kilkoro dzieci do siebie tula . I nie nazywajcie dzieci plodami ,jestescie krwawymi morderczyniami tak mowiac !
gość
4 lata temu
Jest taki jeden, który nienawidzi kobiet, bo żadna go nie chce. Chyba wiemy o kogo chodzi
gość
4 lata temu
Co za DEMAGOGIA !!!!!
bCzgKcKP
gość
4 lata temu
Na pewno nie zrobię jeszcze raz tego błędu i nie zagłosuję na PIS. Podobnie cała moja rodzina. Jesteśmy oburzeni i czujemy się oszukani. To bedzie ich koniec. W następnych wyborach.
gość
4 lata temu
Kobieta ktora o dziecku mowi płod ...niech moze lepiej kupi sobie zwierzątko
gość
4 lata temu
niektórzy chudzi gwałciciele też są obleśni, u mnie na mieście grasuje taki, sama skóra i kości ale ma wtyki w policji i bratanka adwokata więc może gwałcić kogo chce i ile chce i z tym nasze państwo nic nie zrobi...
gość
4 lata temu
Boże jak trzeb nienawidzić kobiet, że do tego dochodzi
gość
4 lata temu
I tym sposobem PO i Nowoczesna zacierają ręce!Oby do wyborów a potem do koryta!
gość
4 lata temu
zero stosunków ;zero współżycia;;;;
...
Następna strona
bCzgKcLr