Trwa ładowanie...
Przejdź na

Członkowie KOD: "Nie wiedzieliśmy, że firma Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową"

137
Podziel się

"Od początku istnienia KOD były wysyłane komunikaty, że wszyscy robią wszystko za darmo". Kijowski wypłacał sobie 15 tysięcy miesięcznie.

bCGSzTfp

Mateusz "iPhone" Kijowski za "świadczenie usług informatycznych" dla KOD-u wypłacił sobie 91 tysięcy złotych. Przelewał na konto swojej spółki pieniądze uzyskane ze zbiórek społecznych. Przyznał sobie w ten sposób 15 tysięcy złotych pensji. Pieniądze trafiały na konto firmy należącej do niego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Dzięki temu nie mógł ich zająć komornik na poczet alimentów. Tak tłumaczył się wczoraj w Telewizji WP: Kijowski o 91 000 zł zarobionych w KOD: "To nie były darowizny puszkowe, a darowizny celowe!"

Problem polega jednak na tym, że członkowie KOD-u nic o tym nie wiedzieli. Członkowie zarządu poinformowali wczoraj na konferencji prasowej, że nie wiedzieli, że firma Mateusza Kijowskiego jest odpowiedzialna za prowadzenie strony internetowej organizacji.

Nie wiedzieliśmy, że firma M. Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową. Od początku istnienia Komitetu Obrony Demokracji były wysyłane takie komunikaty, że wszyscy w KOD-zie robią wszystko za darmo. Ja mam dzisiaj takie przekonanie, że to, co jeszcze wczoraj uważałem za wiedzę, niekoniecznie nią jest. Ja być może wielu rzeczy nie wiem - powiedział Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD.

bCGSzTfr

W rozmowie z Moniką Olejnik Kijowski zapowiedział, że nie ustąpi ze swojej pozycji i nazwał się "człowiekiem honoru".

Czy po odejściu z KOD-u znalazłby podobnie płatną pracę?

bCGSzTfx

Źródło: TVN24/x-news

bCGSzTfS
KOMENTARZE
(137)
gość
4 lata temu
Gdzie Cielecka, gdzie Ostaszewska, gdzie Janda??? Czemu nagle zamilkły? Czemu nie komentują zachowania swoich kolegów z manifestacji? Czy okradanie samotnych matek, wykorzystywanie podległości służbowej, nie są warte uwagi celebryto-feminstek?
gość
4 lata temu
Co bardziej kompromituje Zarząd: to że wiedzieli, czy to, że nie zauważyli zniknęcia 90 tysięcy. Kijowski sam ze sobą podpisał umowę na świadczenie usług? Nie wiecie, co się dzieje we własnym stowarzyszeniu? Jaki to ku..wa Zarząd?
gość
4 lata temu
Swetr tak krzyczal ze w polsce nie da sie zyc, ze jest ciezko a tymczasem okazalo sie ze jezdzi na wczasy z kochanka na madere, na najnowsze audi a8 za pol miliona zlotych oprocz tego kilka apartamentow i 2 miliony w gotowce ;) A caly ten Ciamajdan zeby mieli jeszcze wiecej !
bCGSzTfT
gość
4 lata temu
Żal tych ludzi bez mózgów wpłacających pieniądze nie wiadomo komu
co za hiena
4 lata temu
Krad1 z puszek kase na gadżety
Najnowsze komentarze (137)
cheapest madd...
3 lata temu
I like your game update news. Thanks cheapest madden mobile 17 coins supplier http://www.madden-store.com
jurand
3 lata temu
Żydzi mają złodziejstwo w genach.
Papa
3 lata temu
Haha niech żyje PIS.Ale Was wydymali naiwni hestescie komuchy i POwcy.
gość
3 lata temu
sprzedali Polskę za 90 koła. J***ć KOD i tych żałośnych chujów. J***ć ich po całości.
gość
3 lata temu
pudelek nie kompromituj się!!!!!! - ścigaj prawdziwych aferzystów, którzy rozwalają i rozdają nasze pieniądze na swoje fanaberie
gość
3 lata temu
Postępowanie zarządu KOD całkiem przypomina lata 80 za komuny. Pamiętam jak występowali "stoczniowcy" podstawieni przez PRL i tworzyli zadymę, aby z dyskryminować przywódców. Dlaczego manipulujecie 90 tys. wziął Kijowski. Jeżeli wystawił fakturę to nie było przekrętu: 90 x 0,23= 20,7 tys VAT dla rządu, 90x0,19= 17,1 tys podatek dochodowy, minus zus dla pracowników prowadzonej firmy z żoną i inne opłaty i koszty biurowe- zostało 50 tys w ciągu 10 miesięcy. Można powiedzieć, że podzielił się z Rządem na 500+ On wziął za robotę 50 tys i 40 tys poszło na 500+
gość
3 lata temu
Blamaż na całą Europę!!! Uczciwi ludzie chcieli wam pomóc a tu taki zonk!!! Spadać na drzewo!!!
lola
3 lata temu
jaka firma on mówił ,że rodzina go utrzymuje --przeczytajcie jego życiorys i będzie jasne -- diabeł ubrał ornat i na msze dzwoni --- a mnie to kojarzy się z 001 -- bronią swojego koryta manipulując ludzmi -- to potrafią najlepiej.
bCGSzTfL
dzbanek
3 lata temu
jaki ten naród g***i na tych co dają plują a na kolczykowaną koze się składają lepiej na te dzieci.
gość
4 lata temu
Polityka dziś przyciąga bardzo dziwnych ludzi ot chocby taką ze Szczecina co jeszcze kilka mc temu zdradzała swojego męża, cudna żona, bezrobotna lecząca się wielokrotnie alkoholiczka, poczuła krew jak się Kijowskiemu nóżka powinęła i wylazła z ukrycia....
KIJOWSKI
4 lata temu
KOD - po to są barany aby ich golić
gość
4 lata temu
Zarząd nie wiedział gdzie poszło 90 tys? co za bajki
gość
4 lata temu
Kim jest ktoś, kto okrada własne dzieci? "Człowiekiem honoru"? Wątpię...
gość
4 lata temu
No a czego się spodziewać po gościu, który alimentów nie płaci. Cwaniak to cwaniak. Dobrze, że to wypłynęło. "Biedaczysko" niby nie miał na te alimenty? To gdzie ta kasa? Na botoks dla nowej żony ?
...
Następna strona
bCGSzTgn