Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Dawid Podsiadło chce dokonać APOSTAZJI. Ksiądz gorzko komentuje: "Im mniej BYLE JAKICH KATOLIKÓW, tym lepiej"

456
Podziel się:

Wieści o tym, że Dawid Podsiadło rozmyśla o dokonaniu apostazji, wywołały w mediach potężną dyskusję. Do sprawy odniósł się też ks. Daniel Wachowiak, który w serii wpisów wypowiedział się na temat apostatów i zarzutów muzyka wobec Kościoła.

Dawid Podsiadło chce dokonać APOSTAZJI. Ksiądz gorzko komentuje: "Im mniej BYLE JAKICH KATOLIKÓW, tym lepiej"
Dawid Podsiadło planuje apostazję. Do sprawy odniósł się ksiądz (AKPA)

We wtorek mediami zawładnęła informacja o tym, że Dawid Podsiadło planuje dokonać apostazji. Muzyk podzielił się tym wyznaniem w podcaście WojewódzkiKędzierski, a sposobnością do dyskusji na temat wiary była piosenka "Post", która również wywołała sporo emocji. Wokalista podkreślał, że mieszanie się duchownych w sprawy światopoglądowe nie jest dobrą drogą, a z Kościołem niewiele go łączy.

Ja jestem krok dalej, bo udało mi się zdobyć ten akt chrztu i teraz jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy - stwierdził wprost.

Dawid Podsiadło chce dokonać apostazji. Fala komentarzy

Słowa muzyka wywołały w internecie ogromne poruszenie. Komentujący najczęściej dzielili się na dwa obozy: ten, który przyklaskuje jego decyzji, uznając ją za słuszną i drugi, który potępia jego plany opuszczenia Kościoła. Sam Dawid Podsiadło podkreślał natomiast, że nie piętnuje wiary, lecz hipokryzję, której w strukturach Kościoła katolickiego niestety dziś nie brakuje.

Decyzję Dawida skomentowały już nie tylko dziesiątki internautów, lecz także wielu dziennikarzy i publicystów, od lewa do prawa. W końcu do sprawy postanowił odnieść się również ksiądz Daniel Wachowiak, duchowny z Archidiecezji Poznańskiej, który jest dość aktywny na Twitterze. Jego słowa mogły być dla wielu zaskakujące.

Dawid Podsiadło planuje apostazję. Ksiądz nie pozostawił tego bez komentarza

W pierwszym wpisie ksiądz wprost nawiązał do medialnego szumu, który wywołała deklaracja Dawida. Zapewnił w nim, że również widzi ogrom zła, jakie dziś zapanowało w strukturach Kościoła katolickiego. Wyraźnie skrytykował natomiast sam rozgłos wokół apostazji muzyka.

Jestem pewien, że mam więcej pretensji do ludzi Kościoła Katolickiego, niż Dawid Podsiadło. Też więcej goryczy i argumentów przeciw ludziom KK. Nie oceniam go, ale oceniam rozgłos jego apostazji. Moda na bezrozumne traktowanie swojego chrztu. Kocham Kościół. Ślepym na zło w KK nie zamierzam być - napisał, po czym negował argument, jakoby to chrzest był "bezrozumny", a apostazja świadoma: Bezrozumne było uczenie się języka, obywatelstwo, narodowość, chodzenie do szkoły, posiadanie takich, a nie innych krewnych. Bezrozumne stosowanie infantylnych argumentów mających zanegować chrzest dzieci. Argumentów obalanych setki razy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Kurzopki" flirtują na antenie i influencerska drama o taniec

Ksiądz o apostatach: "Im mniej byle jakich katolików, tym lepiej"

Później napisał też od siebie kilka słów, biorąc już na celownik ogół apostatów - zarówno tych przed odejściem z KK, jak i tych po. Co ciekawe, nie ma zamiaru namawiać ich do powrotu do Boga, lecz wręcz przeciwnie, traktuje to jako sposób na "oczyszczenie" ogółu wierzących.

Już jako nastolatek widziałem obłudę katolików, podły antyklerykalizm, religijność na pokaz, wiarę od święta. Nie znosiłem tego. Modliłem się o oczyszczenie Kościoła. I dzieje się. Ludzie odpadają. Dobrze. Póki co, czynią to z jadem. Głupie to, ale idziemy w dobrym kierunku - ogłasza.

Jak twierdzi, sprawy "idą w dobrym kierunku", a fala apostazji to najwyraźniej dla Kościoła szansa, aby I Komunia czy powołania kapłańskie odzyskały dawne znaczenie.

Im mniej byle jakich katolików, tym lepiej. Skończą się I Komunie bez wiary w Chrystusa, śluby na pokaz i chrzty dla rodzinnej imprezy. Skończą się też fałszywe powołania kapłańskie. Za kilka dekad będziemy mieć znów Kościół, w którym są ludzie świadomi piękna swej wiary w Boga - pisze Wachowiak.

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach liczba apostazji rośnie, natomiast powołań kapłańskich i dzieci uczęszczających na lekcje religii - spada. Słusznie podejście czy jedynie dobra mina do złej gry?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(456)
xddd
rok temu
A za czyją kasę będą się bawić w prawdziwy kościół jak ludzie nie będą mieli potrzeby robić tych ślubów na pokaz i komunii?
Proste
rok temu
Pycha kroczy przed upadkiem. Bóg nie potrzebuje pośredników.
Ehh
rok temu
Wedlug Pisma nie wolno chrzcic dzieci. Jan Chrzciciel chrzcił dorosłych świadomych. Kościół wtkorzystuje dzieci, straszy piekłem, diabłem. Grunt, że pieniądze się zgadzają
Opaz
rok temu
Poprawka, im mniej katolików, tym lepiej* 🙃
Ulka
rok temu
Ja też dokonałam Anastazji
Najnowsze komentarze (456)
Orzech
rok temu
Porównajcie majątek głodzia z dalajlamą….
Orzech
rok temu
Bóg to wiara a kościół to biznes na tym osadzony
Orzech
rok temu
Bóg to nie kler
No nic
rok temu
Miałem dobre zdanie o Dawidzie ale tak jak śpiewał jakiś czas temu … woda sodowa uderzyła za mocno. Zbyt duży się juz chyba czuje
S. Fabijanski...
rok temu
Bardzo dobrze. Kto nie wierzy i nie uczęszcza do kościoła powinien z niego zostać wypisany. Popieram
Zdegustowana
rok temu
Ten cały showbiznes to kompletne dno... zero moralności, tylko mamona, narkotyki, seks, alkohol i inne używki. Osobiście przez wyrażane przez DP poglądy, przestałam słuchać jego twórczości. Do kina nie chodzę oglądać ciągle te same gęby polskich celebrytów. Wykolejeńcy moralni... Doskonałym przykładem jest obrońca praworządności pan Jerzy S. Albo szanowna Pani Siwiec- przeczytajcie jej wypowiedź o narkotykach. Dramat! Kogo się promuje w tym kraju?
Lickier
rok temu
Gdyby chciał po prostu odejść..ale odchodzi z "pompą", czyli biznes..coś z tego będzie miał.
to jak to jes...
rok temu
a podobno więcej warta jedna nawrócona łowieczka niż całe stado pokorne...?! czy nie w końcu.
Ogrodnik
rok temu
Trzeba rozpromować jakoś płytę
Wojtek
rok temu
kiedy słyszy się takie wypowiedzi księży to wie się, że wybór apostazji jest jedyną dobrą drogą!!!!!!!!!!!!
Iza
rok temu
Wróci jak dostanie po łapkach i się zestarzeje to przypomni sobie że potrzebuje Boga
28 - 30
rok temu
A ja nie chodzę do kościoła nie z powodów moralnych, politycznych czy braku wiary, tylko ze zwykłego lenistwa. W niedzielę po ciężkim tygodniu pracy i sobotnich imprezkach, muszę w końcu wyspać się i ogarnąć. Czy powinienem o tym powiadamiać cały świat? Wiara i chodzenie do kościoła to nie do końca to samo.
Maxim
rok temu
Ludzie ktòrzy dokonuje apostazji często są dziećmi rodziców ktòrzy dawniej należeli do pzpr.Osoba wierzącą zdaję sobie sprawę że ten 1 % przebranych księży ktòrzy nie mają prawa się nimi nazywać bo są przestępcami w sutannach krzywdzą dzieci i działają na szkodę budowania wiary
Gumi
rok temu
Odkąd Kosciol zaprzyjaźnił się z partia tez o tym poważnie myśle
...
Następna strona