Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Do 3. miesiąca płód nie jest rozwinięty i nie można mówić o dziecku. Kobieta zawsze powinna mieć prawo usunąć ciążę"

420
Podziel się

"Jak się jest katolikiem, to aborcja jest wbrew wierze, wtedy ktoś się na to nie zdecyduje. Jednak nie można zabierać prawa wyboru całemu krajowi. Wszystkim" - mówi Anja Rubik.

bCXsCJPF

"Nie można zabierać prawa wyboru. Kobieta zawsze powinna mieć prawo usunąć ciążę" - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anja Rubik o planowanym przez rząd zaostrzeniu ustawy o aborcji. Modelka tłumaczyła, dlaczego postanowiła zachęcić inne znane modelki do wzięcia udziału w akcji "#popieramdziewuchy". Zobacz:Anja Rubik do "polskich sióstr" spod Sejmu: "Jestem z Wami! Wspieram Was!"

Rubik przyznała też, że rozumie obawy moralne związane z aborcją, ale nie można tylko z tego powodu odbierać prawa wyboru wszystkim Polkom.

Nie można zabierać prawa wyboru. Kobieta zawsze powinna mieć prawo usunąć ciążę. Trzeba mieć trochę zaufania do kobiet, że nie podejmują tej decyzji łatwo. Stwierdziłam, że jest istotne to, aby kobiety w Polsce poczuły wsparcie międzynarodowe. Dla mnie jest istotne to, co się dzieje w Polsce i jakie prawa mają Polki, mimo że mieszkam w Nowym Jorku. Medycyna jasno mówi, że do 3. miesiąca płód nie jest rozwinięty i nie można jeszcze mówić o dziecku. Jakby córka prezydenta nagle zaszła w ciążę i ta ciąża zagrażałaby jej życiu, czy prezydent chciałby, żeby kontynuowała ją? Wątpię. Gdyby córka prezydenta została nagle zgwałcona, czy chciałby, żeby nosiła w sobie dziecko przez dziewięć miesięcy? Każdego ranka budziła się i przypominała sobie o tym drastycznym, tragicznym wydarzeniu? Nie sądzę. Wiadomo, że jak się jest osobą bardzo wierzącą, jest się katolikiem, to aborcja jest wbrew wierze, wtedy ktoś się na to nie zdecyduje. Jednak nie można zabierać prawa wyboru całemu krajowi. Wszystkim.

bCXsCJPH

Zgadzacie się z nią?

bCXsCJPN

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCXsCJQi
KOMENTARZE
(420)
gość
4 lata temu
Nie ma MOŻLIWOŚCI by trzymisięczny płód odczuwał ból. Gratuluje tym którzy plusuje tę propagandę. Nie pozdrawiam.
gość
4 lata temu
Kobieta nie jest inkubatorem, nie można zmusić drugiego człowieka do donoszenia ciąży i porodu. W tym momencie stawiamy embrion wyżej od kobiety!!
gość
4 lata temu
moje pytanie brzmi: co da zmuszenie kogoś do urodzenia np. dziecka z zespołem downa i wadami towarzyszącymi? odda je do domu dziecka i tam będzie popadało w coraz głębsze upośledzenie. już nie mówiąc o ośrodku do którego trafi po 18-tym roku życia. nikt w państwoej placówce nie będzie poświęcał mu 1/100 tej uwagi, która byłaby potrzebna by stymulowac jakiś rozwój, rehabilitację. to jest to wasze "uratowane zycie" ?! żałosne.
bCXsCJQj
gość
4 lata temu
Jak facetowi zgwałcą dziewczynę to zwykle pierwsze co robi to bierze nogi za pas i ją zostawia. Taka smutna prawda niestety.
gość
4 lata temu
Ale politycy PiS chętnie dzielą się z opinią publiczną swoimi mądrościami..." Z gwałtów rodza się dobrzy Polacy" - to jedna z nich.
Najnowsze komentarze (420)
gość
4 lata temu
dziecko sobie pocierpi ale jak to mi powiedzia; pewien ksiadz nie mozna odbierac prawa do cierpienia haha
gość
4 lata temu
Powtarza to co usłyszała bo chce być modna... dlaczego kobieta ma decydować o zabiciu dziecka a facet nie?? Niech facet też na życzenie może usunąć swoje dziecko z ciała kobiety!!!!!!!!
ja a co?
4 lata temu
Anomalija a mundra taaaka. ......łeb nie boli?ić leczyć się ozorem nie chlap
gość
4 lata temu
zona rubika niestety g****a jak but nawet kostka jej nie pomogła
krzywy zgryz
4 lata temu
i*****a....
gość
4 lata temu
pewnie sama usunęła dla kariery
gość
4 lata temu
Jeśli kobieta powinna mieć wolność wyboru..to jaki wybór ma to dziecko o którego życiu decyduje Ona....każdy ma własne sumienie...i będzie musiał żyć z taką decyzją do końca...
gość
4 lata temu
Czyli do 3 miesiąca nie byłam człowiekiem....dobrze wiedzieć:\
bCXsCJQb
gość
4 lata temu
rubik jest urodzonym 3 miesięcznym płodem ,,,,to widać i czuć.Tu g****a wstrętna kościotrupa
gość
4 lata temu
LUDZIE!!! Jak może się na temat aborcji wypowiadać ktoś kto nie ma dziecka, kto nie nosił tego maluszka pod serduszkiem 9 miesiecy, kto nie odczuwał jego ruchów, kto nie poczuł tej miłości, innej miłości... jak mozna przyrownac kobiete do inkubatora???? Jak mozna usunąć dziecko, ktore powstało z gwałtu??? Skoro ono nie jest tylko tego mezczyzny ale jest przede wszystkim kobiety ktora go urodzi, krew z krwi!!!!
gosc
4 lata temu
niektorzy to nawet do starosci sa nie rozwinieci
gość
4 lata temu
ta kobieta to zero umysłowe, zapytaj jakiekolwiek lekarza, kiedy zaczyna się życie, człowiek, zgodnie z medycyną w chwili zapłodnienia, jak kwiatek zaczyna się od nasionka, czy to jest jasne dla wszystkich idiotek gadających bzdury że dziecko w lonie matki nie jest jeszcze dzieckiem? ! nie umyjesz sumienia takim gadaniem!
gość
4 lata temu
Albo poseł PiS.
gość
4 lata temu
Chodzi o prawo wyboru! Nie można zmuszać ludzi jak maja żyć!
...
Następna strona
bCXsCJQD