Donald Trump nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych! "Kocham ten kraj!"

86
Podziel się

"Właśnie otrzymałem telefon od sekretarz Clinton. Pogratulowała nam. To dla mnie niesamowity wieczór".

Donald Trump został wybrany 45. Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych wyników głosowania, Hillary Clinton przed kilkunastoma minutami zadzwoniła do swojego kontrkandydata i pogratulowała mu zwycięstwa, co w amerykańskiej tradycji uznawane jest za rozstrzygnięcie wyborów.

Trump podczas pierwszej przemowy jako prezydent dziękował swojej rodzinie, współpracownikom, wyborcom. 70-latek podziękował również... Hillary Clinton:

Właśnie otrzymałem telefon od sekretarz Clinton. Pogratulowała nam wszystkim naszego zwycięstwa. A ja pogratulowałem jej i jej rodzinie, bardzo twardej, ciężko wywalczonej kampanii. Hillary Clinton bardzo ciężko pracowała i jesteśmy jej winni naszą wdzięczność za jej służbę czynioną dla naszego kraju - powiedział.

Trump wyznał, że choć kampania dobiegła końca, praca dopiero się zaczyna. Zapowiedział "odbudowanie amerykańskiego marzenia":

To dla mnie niesamowity wieczór. Kocham ten kraj. Jesteśmy to winni wszystkim, pora żebyśmy się zjednoczyli jako jeden naród. Deklaruję wszystkim obywatelom naszego kraju, że będę prezydentem całej Ameryki - dla mnie jest to niezwykle ważne. Ci, którzy mnie nie popierali - a było ich całkiem sporo - deklaruję, że będę korzystał z waszego wsparcia, aby zjednoczyć nasz kraj. To ruch obejmujący Amerykanów różnych ras, poglądów, którzy chcą żeby rząd służył narodowi. I tak będzie. Wspólnie działając, rozpoczniemy odbudowę amerykańskiego marzenia. Całe życie spędziłem w biznesie, patrząc na niewykorzystany potencjał Ameryki. Mogę tylko powiedzieć, że choć kampania się zakończyła, to praca się dopiero rozpoczyna. Będziemy wykonywać pracę, dzięki której będziecie z nas dumni.

KOMENTARZE
(86)
Siedlce
3 lata temu
Pora na "Make Poland Great Again !" :)
gość
3 lata temu
Donald, znoś wizy!
gość
3 lata temu
... z dwojga złego lepszy Trump... Ale jaja, Ameryka też musi wybierać między złym a gorszym :D
gość
3 lata temu
Zawsze lepiej niż Clinton
gość
3 lata temu
super! :)))) w koncu! jakby wygrala szachrajka to juz bym sie pakowal na Antarktyde!
Najnowsze komentarze (86)
gość
3 lata temu
dla takich de bili jak ty na pewno !
gość
3 lata temu
wszędzie powinni wieszać zdjęcia gołej Słowenki Melanii (a jak ma na imię?) - zrobione w 1995 roku. Fajne! Goła a trzyma się za brochę !
gość
3 lata temu
Nie powiedzial ze bylo ich sporo, uczcie sie jezyka
gość
3 lata temu
Takie przemówienie wnoszące w życie,ze synek ziewa u zasypia na stojąco 😂
gość
3 lata temu
Sam prezydent nic nie zdziała. To głupie gadanie. I pomyśleć że duża część amerykańskiej Polonii z tego powodu na niego głosowała.
gość
3 lata temu
będzie to samo co u nas kupa idiotów w tej Ameryce
gość
3 lata temu
Trump(h), haha! ja myślę, że największą wygraną jest Melania. Dorastając na jakimś zadupiu pewnie nawet jej się nie śniło, że kiedyś zostanie first lady.
gość
3 lata temu
Brawo Ameryko !!!
gość
3 lata temu
Hamerykanie ze wszystkiego zrobią show, nawet z wyborów prezydenckich. Trochę mnie bawi ta cała otoczka :D
gość
3 lata temu
Ludzie maja dość rządów które bardziej interesują sie polityka zagraniczna i lizaniem d**y bogaczom niż własnymi obywatelami. Demokracja do bólu, multikulturalizm, tolerancja wszystkiego ( często przesadzona ) to wszystko nie działa! Widzimy to wszędzie, od kiedy Europa zaczęła interesować sie bardziej Afryka i innymi krajami zamiast własnymi obywatelami wszystko zaczęło sie walić! Chce ktos zwiedzić Paryż? Bo ja nie! Imigranci koczują na ulicach, okradają i gwałcą. Po to istnieją kraje żeby te kraje koncentrowały sie przede wszystkim na swoich obywatelach, a nie dawały 4000 na imigranta z Syrii i 500 na własnego obywatela! I dlatego wygrał Trump, ludzie maja dość towarzystwa wzajemnej adoracji, chcą żeby ktos w końcu zainteresował sie ich wlasnym krajem.
gość
3 lata temu
No i dobrze, że wygrał. Gratuluje.
gość
3 lata temu
I powtórzyła się sytuacja z Polski czyli medialna totalna nagonka na faworyzowaną kandydatkę podczas gdy sporą przewagą wygrał ten drugi totalnie jechany przez wszystkich. A teraz - jak i u nas - wszystkie gwiazdy i celebryci krzyczą jak to wyprowadzą się z kraju hehe. Droga wolna, u nas pokrzyczeli a jakoś zostali. Ciekawe komu będą jeździć i się skarżyć amerykańskie gwiazdy, politycy, celebryci. No bo chyba nie do Brukseli jak u nas.
gość
3 lata temu
Co się dzieje z tym światem?...schodzi na psy az strach się bać...
gość
3 lata temu
No teraz bedzie tam i "straszno i smieszno" jak u nas
...
Następna strona