Dorota Wellman o strajku: "Bez dobrych nauczycieli nie będzie mądrych obywateli"

188 reakcji
0
0
188
Podziel się

Prezenterka twierdzi, że jest to bardzo wymagający zawód, dlatego protest jest uzasadniony.

Strajk nauczycieli trwa już piąty dzień. Mimo usilnych prób rządowi i Związkowi Nauczycielstwa Polskiego do tej pory nie udało się wypracować porozumienia. W walkę o lepsze warunki zatrudnienia nauczycieli zaangażowali się zarówno politycy, jak i celebryci. Swoje wsparcie dla grona pedagogicznego wyrazili m.in. Magda Mołek, Anja Rubik czy Dawid Podsiadło.

Kolejną osobą, która zdecydowała się poprzeć protest nauczycieli, jest Dorota Wellman. Dziennikarka w jednym z ostatnich wywiadów stwierdziła, że dobrzy nauczyciele są niezbędni do wyedukowania mądrych obywateli. Według niej zawód nauczyciela należy do bardzo ciężkich i wymagających, dlatego strajk jest jak najbardziej uzasadniony.

Zgadzacie się z nią?

188
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(188)
Nati
12 miesięcy temu
Mądrzy nauczyciele nie przebierają się za krowy, nie śpiewają żenujących piosenek bez składu i ładu. Prawdziwi Nauczyciele są razem z uczniami podczas egzaminów!
Jana
12 miesięcy temu
A gdzie my mamy tych dobrych nauczycieli? Występują równie często jak jednorożce :/
gość
12 miesięcy temu
Niestety większość nauczycieli to słabo wyedukowani ludzie ze znajomościami.
gość
12 miesięcy temu
Chyba o to chodzi żeby nie było mądrych. Mądrymi nie można manipulować tak jak g****a, tępą, bezrefleksyjną tłuszczą!
gość
12 miesięcy temu
Pobudka! Nauczyciele do tej pory dostali 15% podwyżki i mają jeszcze dostać. Pieniądze na trzodę idą ze środków unijnych, bo polski rząd złożył wniosek o dotację. Przestańcie, więc kłamać, że na świnie kasa jest(uściślając, że to przecież rolnicy dostaną)a dla nauczycieli nie ma. To piramidalna bzdura! Nauczycielom mają płace wzrosnąć o 500zł. Zastanówcie się więc teraz, czemu i komu tak naprawdę służy ten strajk? Pobudka!
Najnowsze komentarze (188)
Ewa
12 miesięcy temu
Drodzy komentujący obywatele. Miałam nadzieję, że skoro mieszkam w Polsce mam wgląd co się tutaj obecnie dzieje, mam również prawo do własnego zdania. A żeby je mieć i się logicznie wypowiedzieć muszę wiedzieć jak dana sytuacja wygląda i zbadać źródła skąd dana informacja pochodzi. 90% ludzi wypowiadajacych się uważa, że nauczyciele strajkują tylko i wyłącznie o podwyżkę... Otóż nie. Chodzi o zmianę reformy edukacji, o to że teraz dzieci przez 2 lata muszą przerobić ten sam materiał co gimnazjaliści przez 3 lata, o dużą ilość materiału a mało godzin lekcyjnych danego przedmiotu, o to żeby dzieci nie musiały spędzać godzin przy nauce w domu ani nie musiały pobierać dodatkowych korepetycji, o to żeby nauczyciele mieli normalne warunki pracy, a nie przeprowadzali lekcje wf na korytarzu a zajęcia logopedyczne w przedsionku bez okna, w którym kiedyś stały szczotki, o to żeby rodzice nie obarczali szkół obowiązkami, które do nich nie należą, o to aby nauczyciel miał wgląd w historię dziecka (bo teraz rodzic może nie pokazywać orzeczenia dziecka w szkole, ukryć że jest niepełnosprawny, chory lub ma padaczke) i wreszcie o podwyżkę aby ten zawód był szanowany, żeby był atrakcyjny dla młodych ludzi, którzy chcą rozwinąć skrzydła. Tyle w temacie. Radzę doinformować się zanim opublikuje się jakiś g***i komentarz w internecie.
gość
12 miesięcy temu
Celebryci TVN,, są zawsze na nie aby tylko dowalić RZADOWI ,,,
gość
12 miesięcy temu
Wszyscy mamy tego świadomość , od lewej do prawej. Przecież dostając żądane 1000 zł to nagle nie staną się nauczyciele mądrzejsi,. Przecież ten strajk pokazał jak niski poziom prezentują nauczyciele, jak bardzo są infantylni - te pioseneczki, przebieranki. Jestem za tym by dobrzy nauczyciele zarabiali więcej , ale większość powinna iść na bruk. Pieniądze powinny iśc za uczniem, a nie za nauczycielem, wtedy naturalnie rynek wyeliminuje słabych nauczycieli.Po prostu dobry nauczyciel będzie miał wzięcie, każdy będzie chciał u niego uczyć.
gość
12 miesięcy temu
Lokout dla nauczycieli. Wprowadzić egzamin umiejętności nsuczycielskich. Nieco zredukować etaty nauczycieli. Efekt : w szkole uczą najlepsi. Podnieść wynagrodzenie zwłaszcza dla początkujących.
gość
12 miesięcy temu
Jak chodziła do prywatnych szkół to może i dobrzy. Bo w państwowych to tylko narzekają. I niby tyle pracy mają ze ze szkoły wychodzą o 14, 15 i muszą do 20 się przygotować na następny dzień. To co ma uczeń powiedzieć jeśli dajmy na to szkole kończy o 16 bądź 15 a na następny dzień musi się z 4 przedmiotow przygotować i do egzaminów semestralnych
gość
12 miesięcy temu
Sama podwyżka nie spowoduje, że słaby nauczyciel stanie się dobry. Na Zachodzie n-le okresowo zdają egzaminy weryfikacyjne, uczą dwóch przedmiotów i pozostają do dyspozycji uczniów po lekcjach. A nasi ... mają Kartę Nauczyciela. Żyć i nie umierać.
gość
12 miesięcy temu
Dobrze mogo byc podwyzki ,jiezeli dzieci niebedo musieli chodzic na korki ,i uczyc sie po nocach.Calo robote wykonujo rodzice uczoc dzieci po szkole ,a w starsi uczniowie chodzo na korki.
gość
12 miesięcy temu
Wreszcie ktoś medialny wypowiedział głośno to co ja myślę- niby każdy wie, a dotąd nikt nie wyrażił tego- z mądrych ludzi możemy liczyć na mądrych rządzących,mądrych lekarzy,nauczycieli,może duchownych i.t.d.
gość
12 miesięcy temu
za co chcą ten 1000zł podwyżki?! Za co! Są tacy wspaniali, tak mocno przejmują się losem dzieciaków?! Lepiej nauczają?! Nie! Popieprzają z programem i "g" ich obchodzi czy nasze "zombiaki" dają radę czy nie. Na przerwach bijących się, palących lub ćpających omijają, bo po co się angażować. 1000zł podwyżki za co!!!
gość
12 miesięcy temu
TVN kontratakuje :))))
gość
12 miesięcy temu
nauczyciel ? nie widziałem takiego w szkole może 1 na sto reszta to wyrobnicy
W TVN powiedz...
12 miesięcy temu
Ze 90%polakow popiera ten strajk-kłamczuchy!!! Nie znam nawet jednej osoby ktora popiera te plotkary i strojnisie mające sie za nauczycieli
gość
12 miesięcy temu
A pani syna to krztałciła pewno w prywatnych szkołach Prawda
gość
12 miesięcy temu
Podwyżka wynagrodzenia nie sprawi że będą lepiej uczyć , to tak nie działa
Chris
12 miesięcy temu
Bez Wellman ludzie bądą mądrzejsi nie oglądając jej wypocin
gość
12 miesięcy temu
nastepna ekspertka od wszystkiego na diete odchudzającą sie wybierz
gość
12 miesięcy temu
A dlaczego nigdzie nie ma o łamistrajkach takich jak ja ? Są jeszcze nauczyciele którzy wybrali egzaminy, dzieci wbrew innym strajkującym. Czasem boję sie wrócić do pracy. Widząc co się wyprawia wstyd przyznać się że jest się nauczycielem. Pocieszenie : mogę sama sobie spojrzeć w twarz i nie czuć niesmaku. Nauczyciele ogarnijcie się
antyfan
12 miesięcy temu
Czy Pani Dorota miala madrych nauczycieli? Jak niechcacy przelatujac po programach, wpdane na tvn, to szybko wychodze, po kilku uslyszanych slowach. Wracajac jednak do nauczycieli, to widzac niektore filmy, zastanawiam sie, gdzie 20 lat temu i wiecej, popelniono blad i zatrudniono tekie osoby? Czy niedlugo, procz goscia przebranego za krowe, czy co tam, dojdzie jeszcze taki z pejczami? Gdzie jest granica zenady i wydaje sie, ze rowniez glupoty. Jak ponownie uslysze, ze to protest w obronie dzieci i oswiaty, to chyba nie wytrzymam. Przywiazano dzieci do czolgow i tarcz, szafujac absurdem, ze to dla ich dobra. No ja sie nie znam, bo moje dziecko mlode. Jednak ktorys z maturzystow, czy jego rodzic, jak sie matury nie odbeda i dziecko na studia nie pojdzie, to nie daj Bog, moze osobiscie pojsc i specyficznie podziekowac nauczycielowi, czy wrecz Broniarzowi.
gość
12 miesięcy temu
tYLKO DUPULIZOWCY SIĘ PODDALI
gość
12 miesięcy temu
Właśnie widać jakich mamy mądrych i odpowiedzialnych nauczycieli ,banda ....która krzywdzi nasze dzieci
gość
12 miesięcy temu
Zgadzamy się absolutnie z Dorotą!!!
gość
12 miesięcy temu
Dorota nie miała szczęścia do nauczycieli, niczego jej nie nauczyli
gość
12 miesięcy temu
wyraźnie widzę że za jej czasów brakowało dobrych nauczycieli
gość
12 miesięcy temu
nauczyciele go tak wykształcili
...
Następna strona