Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziś Sejm debatuje o pigułce "dzień po". Kobiety już protestują! "Minister Radziwiłł ma Polki za idiotki. Mamy dość pogardy!"

129
Podziel się:

"Żadna kobieta nie traktuje tej tabletki jak cukierka. Mamy dość obrażania naszej inteligencji". Wierzycie, że PiS zmieni zdanie?

W Sejmie dziś odbędzie się debata dotycząca tzw. antykoncepcji awaryjnej, w tym tabletki "dzień po". Przypomnijmy, że wedle obowiązującego prawa, piętnastolatki mogą uprawiać seks, ale nie mogą odwiedzić ginekologa ani uzyskać recepty na ową antykoncepcję bez zgody rodziców. Zanim Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, od 2015 roku preparat Elle One był dostępny bez recepty dla osób, które ukończyły 15. rok życia. Powrotu do takiego stanu chce wielu obywateli, którzy zorganizowali wczoraj pod Sejmem demonstrację pod hasłem "Prawa kobiet bez recepty!".

Po tym, jak próbowali przeforsować brutalny, barbarzyński projekt zaostrzający ustawę antyaborcyjną, przyszedł czas na ograniczanie nam dostępu do antykoncepcji - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem. Prawo i Sprawiedliwość pokazuje, że darzy kobiety głęboką pogardą. Trzeba sobie powiedzieć jasno, minister Radziwiłł ma Polki za idiotki. Usłyszeliśmy od niego, że młode kobiety nadużywają antykoncepcji awaryjnej, że Polki połykają tabletkę dzień po kilka razy w roku. To bzdura, żadna kobieta nie traktuje jej jak cukierka. Mamy dosyć pogardy i obrażania naszej inteligencji. Nie jesteśmy głupie i nie jesteśmy idiotkami za jakie ma nas minister Radziwiłł.

Zobaczcie, co się działo wczoraj pod Sejmem.

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(129)
gość
5 lata temu
sx aznalazłem f************************y: parkiet.ga wszystko od 1zl, ja kupilem macbooka za 260zl glorii migacz krwiak miekki lumpow furtka grazel cudzejcarska kiwnal kinaza
gość
5 lata temu
Najwieksza hipokryzja tej wladzy - tabletki dzien po na recepte, tabletki na potencje - nieograniczony dostep w kazdej aptece. Nie slyszalam zeby jakis pan nie mogl nabyc tabletek na potencje bo klauzula sumienia nie pozwala aptwkarzowi ich sprzedac co ma miejsce z antykoncepcja. Ten rzad nienawidzi kobiet do spolki z kosciolem.
Arek
5 lata temu
Radziwiłł udowodnił, że sam nie wie jak działa ta pigułka.
Inka
5 lata temu
Chory kraj. Stare dziady będą moją doopą dyrygować
gość
5 lata temu
Niech się wezmą za pedofilów w sutannach.
Najnowsze komentarze (129)
gość
5 lata temu
Polki zagłupie na pigułe "po"A podstarzały facet łykający niebieską pigułe i puszczający się z 20latkami jest mądry?
gość
5 lata temu
Tabletka po jest na receptę tylko u ruskich i na malcie. Polska znajdzie się w zacnym gronie, nie ma co. Za to sildenafil bez recepty tylko w Polsce.
gość
5 lata temu
sx aznalazłem f************************y: parkiet.ga wszystko od 1zl, ja kupilem macbooka za 260zl glorii migacz krwiak miekki lumpow furtka grazel cudzejcarska kiwnal kinaza
gość
5 lata temu
mamy dosc pogardy dla s***t
gość
5 lata temu
Jak wy sobie to wyobrażacie ??? Że 15 latka przyjdzie kupić taką pigułkę i ją dostanie??? Nikt nie kwestionuje kupna antybiotyków na receptę , a tabletkę wczesnoporonną mają kupować jak aspirynę? Tak by było do czasu pierwszej tragedii , np. wykrwawienia się na śmierć jakiejś uczennicy !
gość
5 lata temu
Układ nerwowy dziecka rozwija się już od momentu poczęcia. Poszczególne elementy mózgu pojawiają się i rozwijają stopniowo. Mózg dziecka kształtuje się w kierunku od jego podstawy, ku górze, zaczynając od rdzenia kręgowego, a kończąc na korze mózgowej, od części tylnych do przednich – czyli od móżdżku do płatów czołowych. Na początku powstaje pień mózgu, w którym znajdują się ośrodki umożliwiające spełnianie podstawowych funkcji życiowych, takich jak oddychanie, by na końcu rozwinęły się rejony odpowiedzialne za złożone aktywności np. mowę.
Astar
5 lata temu
Prawda jest taka, że minister spraw wewnętrznych i zewnętrznych ma w tym temacie dużo innych zadań które to dyktowane są przez reprezentantów klasy Teofilów i reptilianów. Uwierz w przesłanie z kosmosu, tylko ono jest ratunkiem dla godnego bytu ruchów feministycznych.
gość
5 lata temu
Hasła ośmieszają Polskie kobiety
gość
5 lata temu
Moja broszka, nie twoja wagina? Czy jakoś tak? Durne, autorki pewno je są prawdziwymi feministkami
gość
5 lata temu
Hasła z waginami i cipkami są tak głupie, że nie dziwię się że inni traktują was jak idiotki
ada
5 lata temu
Co one chrzanią na tym filmie, jakie prawa, jaka wolność, głupie baby, nie tylko WASZE jest to dziecko co sobie robicie
Ada
5 lata temu
Mega wielki protest, Kobity bredzą, że się do lekarza nie dostaną, widać jak nie myślą, przecież to trzeba sobie załatwić wcześniej a nie na ostatnią chwilę i nosić w torebce.
gość
5 lata temu
Jeśli jest ministrem to powinien reprezentować cały naród .Nie interesują mnie jego poglądy religijne,tym bardziej ,ze nie ma zupełnie dowodów na ich prawdziwość. To co ma zamiar robić w swoim rodzinnym kręgu to jego sprawa. Natomiast nie ma prawa decydować o sumieniu innych, .jest wolna wola nawet w religii.
gość
5 lata temu
Gówno mnie obchodzą ich waginy ! #kukurydzapokasztelańsku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie