Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Edyta Górniak tłumaczy się z "Czerwonych maków" na koncercie TVP: "Nigdy NIE CHCIAŁAM ICH ŚPIEWAĆ"

262
Podziel się:

Po fatalnie odebranym koncercie zorganizowanym przez Telewizję Polską Edyta Górniak wytłumaczyła, dlaczego zaśpiewała okrojoną wersję "Czerwonych maków pod Monte Cassino" i dlaczego pieśń ta jest ważna dla jej rodziny. "Mój syn ją pokochał, jak poszedł do szkoły wojskowej" - wyjaśnia.

Edyta Górniak tłumaczy się z "Czerwonych maków" na koncercie TVP: "Nigdy NIE CHCIAŁAM ICH ŚPIEWAĆ"
Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu "Murem za polskim mundurem" (fot. AKPA)

Wyemitowany 5 grudnia koncert Murem za polskim mundurem okazał się dla TVP wizerunkową klapą. Wielu widzom nie przypadł do gustu fakt, że tak poważne zagadnienie potraktowano w sposób iście jarmarczny, pozbawiony całkowicie należytego szacunku. Za swój występ na wydarzeniu rózgi zebrała między innymi Edyta Górniak, która odśpiewała Dziwny jest ten świat oraz Czerwone maki na Monte Cassino. Nie zabrakło głosów zarzucających diwie hipokryzję, jako że teksty traktujące o tak dotkliwych tematach dla narodu polskiego śpiewała na zlecenie rządowej telewizji.

Tak, jak gwiazda nie spodziewała się chyba lawiny krytyki, która spłynie na nią po koncercie, tak zdaje się, że zawczasu zdawała sobie jednak sprawę z powagi zaistniałej sytuacji. W ostatniej rozmowie z Faktem Górniak przyznała, że za sprawą ukochanego synka Allanka była świetnie zaznajomiona z tekstem Czerwonych maków. Dlatego też zresztą nie czuła się na siłach, aby odśpiewać je w pełni, ponieważ zbyt dobrze była świadoma zawartego w słowach ładunku emocjonalnego.

Zobacz także: Edyta Górniak wspomina modlitwy w kościele

To są bardzo trudne czasy na repertuar z bardzo głęboką i gęstą treścią. Nigdy nie chciałam śpiewać tych "Maków...". Znam je dobrze ze słyszenia, mój syn je pokochał, jak poszedł do szkoły wojskowej i tam je śpiewali w chórze wojskowym. Ten utwór, podobnie jak wszystkie pieśni patriotyczne - ma bardzo trudny, ciężki tekst. Wybrałam tylko jedną zwrotkę, bo tylko z jedną mogłam się utożsamić. Dwie pozostałe były dla mnie bardzo trudne. Chyba nie byłabym w stanie wyśpiewać tych słów.

Co ciekawe, Edyta nie miała raczej problemu z tym, że razem z nią "hołd" żołnierzom oddawała zgraja artystów, którzy o wiele lepiej odnaleźliby się na sylwestrowej potańcówce, niż na podniosłym w zamyśle koncercie.

To piękny, ale trudny koncert. Wydaje się, po dzisiejszej reakcji, że był potrzebny. Pięknie bardzo został przyjęty. Inicjatywa była piękna, a muzyka łagodzi obyczaje. Zawsze miała takie zadanie. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Myślicie, że Edzia naprawdę nie była w stanie przewidzieć, jak koncert zostanie odebrany przez Polaków?

Zobacz także: Upadek Edyty Górniak i problemy Radka Majdana
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(262)
&&&&
miesiąc temu
Nie chciała, ale zaśpiewała? :))) Dla kogo takie głodne kawałki??!! Ta kobieta gubi się w swoich pokrętnych tłumaczeniach, a jeszcze bardziej nawiedzonych poglądach
Ona
miesiąc temu
Nie możecie z niej wreszcie zejść? To już jest obsesja.
Ola
miesiąc temu
Ja widzialam tam klaskajacych zolnierzy i bawiace sie ich rodziny.nie uwazam ze byl to fatalny koncert.
lll
miesiąc temu
Pięknie zaśpiewała. Specjalnie odsłuchałam nagrania na YouTube.
Yola
miesiąc temu
To był piękny koncert .Murem za Polskim Mundurem ! Brawo TVP.
Najnowsze komentarze (262)
Echo
4 tyg. temu
Piosenka nie stosowną 😒
Zocha
4 tyg. temu
Czerwone maki to nic, teraz USG chyba trzeba...... coś przemyśleć 🤪
Karol
miesiąc temu
No i wyszło. Nie chciała śpiewać, ale zaśpiewała, bo pieniądze nie śmierdzą.
Nina
miesiąc temu
Ale przez których Polaków? Tych , którym się nic nie podoba i krytykują wszystko. To był koncert dla służb mundurowych w podziekowaniu za ich ciężką służbę. To co? Miał być żałobny ? Opamiętajcie się trochę i przestańcie ziąć nienawiścią.
Figurka
miesiąc temu
Myślałam że dla obroncow granic śpiewa się z szacunku a tu za taką straszna kasę wstyd
gosc
miesiąc temu
skonczcie o tych arabach juz pisac, obroncy wielcy,bierzcie ich na chate skoro tak ich zalujecie, granic trzeba bronic ale do was to nie dociera
Lll
miesiąc temu
1 piosenke zaspuewala super extra i tyle.zapodejscie do spraw swiatopodladowych. spuscilbym ja w rynsztoku. Tam swietnie pasuje
Dghjkkkk
miesiąc temu
Ludzie dobrej woli. Gdzie oni sa? Ratują ludzkie życia w lesie.
Cvhjkknjn
miesiąc temu
Zabawa i śpiew, podczas gdy na granicy umierają ludzie. Niezależnie od poglądów, nawet jeśli ktoś uważa, że nie można przepuścić uchodźców -to niesmacznie bawić się, gdy dzieje się dramat, gdy giną dzieci.
Mar
miesiąc temu
Nie chciała Ala 100 tys wzięła ohyda wstyd !!!
Eqeq
miesiąc temu
Ja nie wiem o co cala afera ...ladnie zaśpiewała nie fałszując ...no chyba , że nie zakumałam w czym rzecz 🤔
Hana
miesiąc temu
Ludzie opamiętajcie się.Tylu polskich artystów Nie dorastają do pięt Edycie ., nieraz nie zaśpiewają najlepiej i nikt nic nie mówi.Skąd tyle złych słów .Dla mnie to po prostu zazdrosc. Edyta jest numer 1 w Polsce i to się nie zmieni.Życzę jej wszystkiego najlepszego i życzliwych ludzi wokół niej.
Wrzosek
miesiąc temu
Diwa od siedmiu boleści. Ta pieśń to hymn ale co ona może wiedzieć na ten temat
hanna
miesiąc temu
Wojciech Mann ma rację ona nic nie rozumie 😒
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie