Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Eurowizja 2024. W Malmo panuje strach przed atakami na reprezentację Izraela. Policja ściąga posiłki

121
Podziel się:

W Szwecji doszło do mobilizacji służb bezpieczeństwa. Ze względu na wojnę Izraela z Hamasem i uczestnictwo przedstawicielki kraju w Eurowizji, lokalne służby zostaną wsparte przez funkcjonariuszy z Danii i Norwegii. Szacuje się, że do Malmö ma przybyć około 100 tys. fanów konkursu.

Eurowizja 2024. W Malmo panuje strach przed atakami na reprezentację Izraela. Policja ściąga posiłki
Szwecja spodziewa się protestów Palestyńczyków podczas Eurowizji (GETTY, Instagram)

We wtorek i czwartek odbędą się półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji, którego finał został przewidziany na sobotę. Nad tegoroczną edycję zawisło widmo skandalu, a wszystko to z powodu udziału przedstawicielki Izraela, Eden Golan, której kraj od października 2023 roku toczy wojnę z palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas. Już pod koniec marca część reprezentantów opublikowała wspólne oświadczenie, za pośrednictwem którego wyrazili swój sprzeciw wobec antysemityzmu i islamofobii.

Ważne jest dla nas, abyśmy solidaryzowali się z uciskanymi i przekazywali nasze płynące z głębi serca życzenie pokoju, natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni oraz bezpiecznego powrotu wszystkich zakładników. Jesteśmy zjednoczeni przeciwko wszelkim formom nienawiści, w tym antysemityzmowi i islamofobii [...] - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez uczestników z Irlandii, Norwegii, Portugalii, San Marino, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Danii, Litwy i Finlandii.

Szwedzka policja spodziewa się protestów Palestyńczyków podczas Eurowizji

Mimo wyraźnych głosów sprzeciwu reprezentantka Izraela wystąpi podczas czwartkowego półfinału. W związku z tym szwedzka policja spodziewa się licznych protestów, zwłaszcza że władze Malmö przyjęły dużą liczbę palestyńskich imigrantów, którzy zamieszkują obecnie "eurowizyjne miasto". Warto wspomnieć, że do owych manifestacji dochodziło już wcześniej. Poziom alarmowy podniesiono już w sierpniu 2023 roku, gdy w trakcie jednego ze zgromadzeń doszło do spalenia Koranu.

Jak podają zagraniczne media, w Szwecji doszło do mobilizacji służb bezpieczeństwa. Lokalni policjanci zostaną wsparci przez funkcjonariuszy z Danii i Norwegii. Niektórzy mundurowi mają zostać dodatkowo uzbrojeni w broń długą. Zdaniem komendantki Petry Stenkuli, może dojść nawet do cyberataków czy zakłóceń transmisji, ale są oni na to przygotowani. W Malmö, gdzie ma przyjechać około 100 tys. fanów muzyki, wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa. Podczas wydarzeń plenerowych nie będzie można nosić toreb czy plecaków,centrum miasta będzie monitorowane przy użyciu dronów.

Policjanci z Danii i Norwegii wesprą funkcjonariuszy w Szwecji

W związku z wydarzeniem w trzecim co do wielkości mieście Szwecji służby zaostrzają środki bezpieczeństwa. Organizatorzy spodziewają się dużych demonstracji w pobliżu, będącej centrum wydarzeń, hali widowiskowej. Policja zapewnia jednak, że jest w stanie najwyższej gotowości - donosi BBC.

Kwestie bezpieczeństwa zostały również wprowadzone w przypadku Eden Golan. Jak podaje "Times of Israel", instytucja zajmująca się ochroną przedstawicieli Izraela za granicą zasugerowała reprezentantce, aby nie opuszczała ona pokoju hotelowego, nie brała udziału w żadnym pre-party, ani też nie pojawiła się na Ceremonii Otwarcia ESC 2024 czy turkusowym dywanie. Z kolei kibicom Izraelki odradzono pokazywanie się z flagami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(121)
fff
3 miesiące temu
Izrael powinien tak jak Rosja zostać wykluczony ale jak widać mamy podwójne standardy. Gdy jedni leją na prawo międzynarodowe i dokonują zbrodni wojennych to jest masowe oburzenie ale gdy robią to syjoniści to już jest ok
kwielki
3 miesiące temu
uciskanymi? to jakis zart? izrael pierwszy atakuje prowokuje i manipuluje, media komercyjne was oklamują
Jajaj
3 miesiące temu
Izrael w konkursie Eurowizji 😶 WTF???
Bobo
3 miesiące temu
Zbojkowowac ten kraj na Eurowizji! W tych czasach nie ma miejsca na ludobójstwo!
Eee
3 miesiące temu
Czołem uśmiechnięta Polsko! Jak się czujecie z tym, że ci, których wybraliście do rozliczania "potężnych afer pisowskich", ministrowie w tym największym z dotychczasowych rządów ewakuują się na wygodne posadki w Brukseli? To były te afery czy tak nie za bardzo? Gdzie jest Wasza granica wytrzymałości na niespełnione obietnice? Kiedy zauważycie, że to nie deszcz pada, tylko Wasi wybrańcy na Was plują?
Najnowsze komentarze (121)
Fifi
3 miesiące temu
Pamietajcie ze Eurowizja to konkurs dla Narodowych Nadawcow Publicznych. Nie kompetycja pomiedzy panstwami. Pammietajcie tez ze tutaj chodzi o MUZYKE. troche sie zapominacie.
lila
3 miesiące temu
DLACZEGO IZRAEL WYSTĘPUJE NA EUROWIZJI? TO NIE JEST KRAJ EUROPEJSKI!!!
Ewwa
3 miesiące temu
Izrael jest tak samo nastawiony pokojowo, jak leży w Europie.
bol123
3 miesiące temu
Tak Izrael przesadza tym co robi w Stefie Gazt, ale kto zaczął tę wojnę bo widzę, że wielu o tym zapomina. Izraelem niestety rządzi radykalna islamofobiczna prawicowa władza, którą nie wszyscy Izraelczycy popierają. Obecna polityka Izraela w stosunku do Strefy Gazy bardzo zniszczyła reputacje na świecie na temat tego państwa, na temat Żydów i bardzo długo ten smród będzie się ciągnął za Izraelem. Niestety mocno wzrośnie antysemityzm nienawiść do Żydów, nie będę zdziwiony jak dojdzie do zamachód na Synagogi, może dojść też do spadku ruchu turystycznego w ramach buntu. Izrael bardzo dużo straci na tej wojnie a hasła na których Żydzi zawsze jeździli czyli antysemityzm itd nie będą już robić wrażenia gdyż pokazali w tej wojnie, że nie mają szacunku do innych religii, więc na szacunek też nie zasługują.
bol123
3 miesiące temu
Jednym słowem Izrael posadził swoją reprezentantkę na bombę. Szczerze, dziewczyna chodź nie jest niczemu winna, to będzie zbierać po głowie za swój rząd. To była wielka pomyła EBU, oraz KAN, że dopuszczono Izrael do konkursu, narażająć Eden Golan na przykrości.
Prawda
3 miesiące temu
Palestyńczycy powinni chcieć zakończenia wojny i wydać Hamas, ale oni wspierają terrorystow
WIKI
3 miesiące temu
Ludzie opamiętania trochę. Każdy normalny jest za Izraelem. Oni dobrze wiedzą jak to jest mieć za sąsiadów fanatyków. To nie Izraelczycy tworzą gangi w Malmo. Naprawdę chcecie mieć tu tłumy w burkach i arabskie ganki w Polsce????
ragnar no bro...
3 miesiące temu
zymianie zbieraja zniwa jakie zasiali,a szwedzi swojej wypaczonej tolerancji.W malmo mieszka mnostow imigrantow nie palajacych miloscia do starozakonnych.
Gość
3 miesiące temu
Poczytajcie sobie o ziemi zwanej Netania i jaki ma związek z rodziną obecnego rządzącego państwem handlowym.
Gość
3 miesiące temu
"Wszystko coście uczynili tym najmniejszym, mnieście uczynili"
Stop
3 miesiące temu
Jestem ciekawa jakie punkty dostanie i od kogo. Wyjdzie cała prawda o tym „konkursie”
Tyle
3 miesiące temu
Kanal zero ogladnijcie co oni mysla i mowia.. hipokryci zadufani w sobie ale to my jestesmy zli bo mamy czelnosc im to mowic wprost.
Hjjjhgee
3 miesiące temu
Poszukajcie sobie map Palestyny i Izraela, po utworzeniu Izrael dostal troche ponad polowe Palestyńskich ziem. Ostatnie legalne granice Izraela są z 1967 roku (uznawane przez ONZ), później jest juz tylko potępiane przez ONZ nielegalne osadnictwo. Na Palestyńskich ziemiach okupowanych ludzie żyli jak w wiezieniu na otwartym powietrzu -kontrole, brutalność, brak decyzyjności, wieloletnie więzienie za np rzucanie kamieniami w stronę żołnierzy - bez procesu, nawet dzieci, ulice tylko dla Izraelczyków i tylko dla Palestyńczyków, wydzielana woda, kontrola dochodów panstwa... Ale Izrael przedstawia siebie jako ofiarę. Krytykujących brutalność nazywa anysemitami! Pro-Palestynscy studenci protestujący w USA sa brutalnie traktowani przez policję! Bojkotuję Eurowizję. Dopuszcza do konkursu Izrael, który jest sądzony w Hadze za trwające ludobójstwo na Palestyńczykach. Ponad 33 000 ludzi zamordowanych, 14 000 dzieci!! Jakoś Rosja od razu przestała mieć prawo do udziału w międzynarodowych imprezach. #palestine #freepalestine
Precz z ludob...
3 miesiące temu
Izrael agresor a tylko Rosję wykluczono. Tym światem żądzą potwory….
...
Następna strona