Trwa ładowanie...
Przejdź na
Suvin
|
aktualizacja

Ewa Zielińska, dziennikarka TVP, walczy z rakiem. "Największy stopień złośliwości"

160
Podziel się:

Ewa Zielińska jest dziennikarką TVP, która szerszej publiczności dała się poznać w materiale o "szynach, które były złe". Dzisiaj nikomu nie jest niestety do śmiechu. "Z zewnątrz okaz zdrowia, którego wszędzie pełno. A wewnątrz chora".

Ewa Zielińska, dziennikarka TVP, walczy z rakiem. "Największy stopień złośliwości"
Ewa Zielińska (Facebook, YouTube)

Ewa Zielińska, mimowolnie, zapisała się w historii polskich mediów: to ona opowiadała o wykolejeniu czterech wagonów z kruszywem w Nowogardzie, co stało się dlatego, że "szyny były złe". Na YouTube film z jej wpadką został odtworzony już dwa miliony razy, a fraza o szynach weszła do codziennej komunikacji.

Niestety, do mediów dotarły niezwykle przykre informacje: Ewa Zielińska ma nowotwór. W serwisie siepomaga.pl pojawiła się zrzutka utworzona przez męża dziennikarki.

Z opisu zbiórki wynika, że dziennikarka zachorowała na raka piersi z przerzutami. Diagnoza była dla rodziny szokiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nieoczywiste objawy raka piersi

Kilka dni temu - 8 września 2022 nasz, wydawało się, uporządkowany świat legł w gruzach. Diagnoza: rak piersi z przerzutami na węzły chłonne, potrójnie ujemny. Największy stopień złośliwości, złe rokowania. Z zewnątrz okaz zdrowia, którego wszędzie pełno. A wewnątrz chora. Nie złamało jej to. Podeszła do sprawy zadaniowo: trzeba wyleczyć - czytamy w opisie zbiórki.

Ewa Zielińska trafiła pod opiekę lekarzy, którzy zaproponowali jej dodatkowe leczenie zwiększające szansę na przeżycie i późniejszy brak nawrotu choroby.

Zbiórka została założona z myślą o immunoterapii, która powinna zostać wdrożona jak najszybciej. Jedna dawka leku musi być podawana co trzy tygodnie, przez rok. Niestety, koszt pojedynczej dawki to 14 tysięcy złotych.

Ewie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a rodzinie wytrwałości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
Nick
2 miesiące temu
Nie mogę tego pojąć, że mamy kasę na bzdurne kampanie reklamowe, wybory, które się nie odbyły, utrzymywanie patusów, finansowanie państwowej telewizji astronomicznymi kwotami, a jeden lek kosztuje 14 tysięcy złotych i jeśli nie sfinansujesz go sobie sam, umrzesz. Jak to jest? Co to za państw z kartonu? I z czego są zrobione te leki, że kosztują miliony złotych?
Szynka jest z...
2 miesiące temu
Super, że idą te nagrania z wpadki. Pani została w ten sposób legendą, a tekst o szynach wszedł na stałe w polszczyznę. Sprawiła nam dużo radości, budzi sympatię ogólnonarodową, szyny może były złe, ale za to ludzie są dobrzy:) POMAGAMY
Fbgs nl
2 miesiące temu
Dużo zdrowia
:(((
2 miesiące temu
o rany, biedna, ogromnie współczuję :(
!!!
2 miesiące temu
Ta zbiórka została ogłoszona 8 września!!! A p.udel obudził się dopiero dzisiaj, gdy przeczytał w superaku!!!
Najnowsze komentarze (160)
magda K
2 miesiące temu
podejście zadaniowe w tym wypadku to tylko iluzja, ok, walkę trzeba podjąć, ale najwyższy stopień złośliwości nie daje tej Pani niestety żadnych szans. Ja mam 36 lat, robię USG sutka co roku regularnie i akurat pod tym względem czuję się bezpieczna. Nie rozumiem kobiet, które nie robią regularnie cytologii i badań piersi. Idziesz do internisty, mówisz, e tu Cię boli, tam Cię boli i daje skierowanie, proste. Badajcie się dla siebie kobietki!!
5zł
2 miesiące temu
Oby szyny były już zawsze dobre! Wychowałam się na tym memie, wsparłam zbiórkę tak bardzo jak mogłam i proszę Was - zróbcie to samo! Ta kobieta ma mega ciepłe spojrzenie, niech żyje jak najdłuzej!
squash
2 miesiące temu
Wolałbym być na jej miejscu Życie nie jest sprawiedliwe :/ ;(
Aga 🌹🌹🌹
2 miesiące temu
Zdrowia Kochana Jesteś Super Walcz 🤩🤩🤩😍😍😍🥰🥰🥰👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Prawda
2 miesiące temu
Woleli kase na propagandę tvp nie na onkologię, cóż...
Do Dora778
2 miesiące temu
Do Dora778 - to jest skandal. Ja bym tak tego nie zostawiła. Poszłabym do tego lekarza który Cię mylnie zdiagnozował i opisała sytuację. Co najmniej napisałabym mu maila z taką informacją. Może dzięki temu będzie bardziej uważny a mniej pyskaty.
Co Wy na to
2 miesiące temu
Dlaczego w telewizji kobiety i nie tylko chorują na nowotwory...bardzo ciekawe.
baba
2 miesiące temu
przeszłam leczenie onkologiczne,całkowicie za darmo i extra szybko, a jestem zwykłą babką. Hmmm...chemii w to miejsce na ręku nie podają, no i widać, że to naturalne włosy.Ja nie miałam żadnego włosa na ciele, a rak nie był aż tak złośliwy
agata
2 miesiące temu
przecież 8 września będzie JUTRO;)))))
Naa
2 miesiące temu
Ludzie dawali kase na glupie drona dla Ukrainy a ludziom chorym nie ma kto pomóc.
ini
2 miesiące temu
Boże,nie ona jedna.z takim typem raka żyje wiele kobiet w Polsce,również z przerzutami i wyzdrowiały .Wiem co mówię bo jestem amazonką.I leczą się na nfz,ale wiadomo jak jest się znanym to wymaga się lepszego traktowania i drogich leków.
Lili
2 miesiące temu
Leczenie onkologiczne w tym immunoterapia jest bezpłatne w Polsce!!!!!!! Nie ma nawet możliwości leczenia się prywatnie !
Przypał
2 miesiące temu
Ja p!3rbole, kobita może nie dożyje końca roku, a Wy pod artykułem piszcie 8*. Niech ten kraj się rozpadnie, bo jako naród jesteśmy beznadziejni:-/
Szrak
2 miesiące temu
Życzę tej pani powrotu do zdrowia, a swoimi pieniędzmi wesprę zbiórki na leczenie "zwykłych ludzi" którzy nie mają zamożnych znajomych z telewizji, zasięgów i popularności.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie