Trwa ładowanie...
Przejdź na

Felicjańska o pomocy alkoholikom: "Podstawową zasadą jest przestać pomagać"

90
Podziel się

"Czasem własne dziecko powinniśmy poprosić, żeby wyprowadziło się z domu".

bCINYYEl

Ilona Felicjańska, odkąd rzuciła picie, ma silne poczucie misji. Zaczęła pisać książki o uzależnieniu i publicznie wypowiadać się na temat tego, jak walczyć z alkoholizmem.

- Podstawową zasadą, jak pomóc osobie uzależnionej w naszym najbliższym otoczeniu, jest przestanie jej pomagać. Jeżeli osoba jest uzależniona, to mechanizmy tej choroby są takie, że ona jako ostatnia zrozumie, albo uwierzy w to, że ma problem. Jedyne, jak może jej pokazać, że problem istnieje, to stworzyć poczucie konsekwencji picia - powiedziała Felicjańska.

Tłumaczyła, że te konsekwencje to odcięcie się od osoby uzależnionej:

bCINYYEn

Niestety, prawda jest taka, że żeby pomóc osobie uzależnionej pić, musimy odciąć się od niej i odciąć się od pomagania jej. Czasami jest tak, że własne dziecko powinniśmy poprosić, żeby wyprowadziło się z domu dopóki, kiedy nie pójdzie na terapię, nie przestanie pić.

_

_

bCINYYEt

_

_

Źródło: newsrm.tv

bCINYYEO
KOMENTARZE
(90)
gość
5 lata temu
Ma 100% racji niestety.
gość
5 lata temu
a ja się z nią zgadzam..nie można brać czyjeś choroby słabości na własne barki..alkoholicy są bardzo sprytni..ty im pomożesz a oni dalej bedą robić swoje i tak bez końca..odciąć się i wtedy gdy człowiek zostaje sam zaczyna myśleć innymi kategoriami..a gdy mu stale pomagamy ma to w uszanowaniu.
gość
5 lata temu
Bo taka jest prawda,dobrze,że o tym mówi,a pudelek jak zwykle ją tępi,chociaż jest mądrzejsza od 99% polskich celebrytów.Gloryfikujcie dalej jaką rafalale albo innego pustaka.Gratulacje poziomu..
bCINYYEP
gość
5 lata temu
Coś w tym jest, żeby wstać trzeba upaść na samo dno. Wielu uzależnionych to przerabiało.
gość
5 lata temu
Pudel kasuje komety popierające Felicjańską
Najnowsze komentarze (90)
gosc
3 lata temu
Po drugie, krople El Macho – to nie jest lekarstwo, ale raczej witaminy dla mojego zdrowia. Biorąc ich, ja wzmacniam swoje zdrowie, między innym męskie, wiec oznacza to, że wszystkie moje problemy w tym zakresie znikają. Po trzecie, oni również wzmacniają system odpornościowy, co jest niezbędne, ponieważ nie muszę opowiadać o wszelkiego rodzaju wirusów i chorób, które czekają nas na każdym kroku. A tu okazuje się korzyść 2w1 – jednocześnie stałeś macho i poprawiłeś zdrowie. Krótko mówiąc – to, czego potrzebujesz. No i po czwarte, krople El Macho są w stanie zadowolić nie tylko mnie, ale również moją dziewczynę. Przedłużają one akty seksualne – to jest to, co ona bardzo lubi, i to było dla mnie bardzo ważne. Trochę ja pokrzywdziłem – teraz będę starannie spróbować zgładzić swoją winę w łóżku. Mam nadzieję, że wybaczy mi i jej spodobaja moje “przeprosiny”. Dobra, jest to już osobiste pytanie – czas na przejście bezpośrednio do przeglądu wykorzystania męskich kropli El Macho. wciąż wszystko jest normalne
gość
5 lata temu
ja też lubię wypić czarnulo. zdrówko
gość
5 lata temu
święta racja, niestety!
gość
5 lata temu
mój zięć poszedł dobrowolnie na kurację odwykową i pierwsze co zrobił gdy wyszedł - oczywiście brzydko mówiąc nachlał się i tyle po odwyku i tak jest do dziś choć nie jest już moim zięciem
gość
5 lata temu
g****a baba - ciekawe czy rozliczyła sie z pieniędzy fundacji?
gość
5 lata temu
a pozamykać ich w jakimś ustronnym miejscu, dać gorzały ile wypiją, i niech się zapiją na śmierć,po co ich ,,leczyć''?Na własne życzenie mają to,co mają, więc nie widzę powodów, dla których miałbym się nad nimi pochylać...Ona sobie poradziła, to i każdy inny też powinien.
gość
5 lata temu
Tylko, że on sam nie pójdzie na terapię bo skąd weźmie pieniądze ? Taka impreza kosztuje ok, 10 tys. zł.
gość
5 lata temu
ilonka pie..dolnij kielonka
bCINYYEH
gość
5 lata temu
brawo bo zerwała z nałogiem, ok, a co dla mnie bo w niego nie wpadłem? oskar?
gość
5 lata temu
"osobie uzależnionej pić"????? Po jakiemu ta Felicjańska mówi? Bo nie po polsku raczej. Można być uzależnionym OD CZEGOŚ, ale nie COŚ.
gość
5 lata temu
Na girmka zrobiona, expert od picia sie znalazł
gość
5 lata temu
A można poprosić alkoholika, żeby się wyprowadził? A on powie, że to jest jego dom! Przecież prawo nasze chroni alkoholików! Pani Ilonko skoro Pani pisze książki na ten temat,to ja proszę aby choć jeden rozdział poświęciła temu, jak pozbyć się alkoholika z domu, żeby go zostawić samemu sobie i aby ten alkoholik nie dręczył rodziny,a zwłaszcza bezbronnych dzieci. Pani Ilonko jest Konwencja o prawach dziecka, a alkoholik łamie wszelkie jej prawa i nic z tym zrobić nie można. Może właśnie Pani zwróci na to uwagę i przy okazji pomoże tym biednym bezbronnym dzieciom, które są skazane przez los na ciężkie życie z tatusiem lub mamusią chorą na alkoholizm!!!. O tym nikt nie pisze. Dlaczego???
Gość
5 lata temu
zgadzam się z tą Panią
gość
5 lata temu
"Niestety, prawda jest taka, że żeby pomóc osobie uzależnionej pić, musimy odciąć się od niej i odciąć się od pomagania jej. " ktoś to w ogóle redaguje? :D
...
Następna strona
bCINYYFj