Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ginekolog o naprotechnologii: "Jeżeli kobieta nie ma jajowodów, to ich nie stworzymy!"

175
Podziel się

"Nie jesteśmy w stanie pomoc każdemu. Jeżeli mężczyzna nie produkuje w ogóle plemników, to też nie pomożemy".

bCxfdDQR

Środowiska prawicowe i katolickie chcą, by w Polsce naprotechnologia zastąpiła metodę in vitro. Twarzą tej kampanii stała się związana dzięki ojcu ze środowiskiem Radia Maryja Małgorzata Kożuchowska. Już udało się doprowadzić decyzji o wygaszeniu rządowego programu dofinansowania in vitro. Problem jednak w tym, że przedstawia się tę metodę jako alternatywną, a nawet ginekolodzy będący zwolennikami naprotechnologii przyznają, że jest to błędne myślenie.

_Ta metoda to system naturalnej prokreacji. Jednym z elementów jest samoobserwacja pary, obserwuje się cykl kobiecy. Nie jesteśmy w stanie pomoc każdemu. Czasami nie podejmujemy się leczenia. Niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie pokonać. Jeżeli kobieta nie ma jajowodów, to ich nie stworzymy. J**eżeli mężczyzna nie produkuje plemników, to nie pomożemy**_ - mówi ginekolog Aleksandra Baryła, konsultant medyczny naprotechnologii.

Przypomnijmy, że Małgorzata Kożuchowska patrzy bardziej optymistycznie na możliwości tej metody: Kożuchowska o naprotechnologii: "Jeżeli chcemy mieć dziecko, to trzeba się wysilić!

bCxfdDQT
bCxfdDQZ

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCxfdDRu
KOMENTARZE
(175)
gość
4 lata temu
Kozuchowskiej i napro juz podziękujemy.
gość
4 lata temu
Chwalicie naprotechnologie odwracając uwagę od in vitro
gość
4 lata temu
czyli naprotechnologia jest właściwie metodą dla zdrowej pary...
bCxfdDRv
gość
4 lata temu
świeta Małgorzata to pewnie była niepokalanie zapłodniona
gość
4 lata temu
Kożuchowska plecie bzdury wali.jej na mozg nie jest już młoda
Najnowsze komentarze (175)
gość
3 lata temu
może niech matka boska kożuchowska przyzna się gdzie poddała się zapłodnieniu invitro i nie robi ludziom wody z mózgu,a może tatuś za pomocą rydzyka załatwił jej dojścia w niebie
gość
4 lata temu
To idąc tym tokiem myślenia, biedni ludzie też nie powinni mieć dzieci poczęte naturalnie??!!
ika080
4 lata temu
Żałość :(( Co się stało z obiecującej, teatralnej aktorki ( wydawałoby się inteligentnej), jak jej na mózg zaczął walić Kościół ze swoimi zabobonami, zaczęła pleść o "cudach" i "pielgrzymkach" o dzidziusia. Szanowna pani Małgorzato, jest mi wstyd, że w XXI wieku inteligentna kobieta plecie takie odmóżdżone, antynaukowe brednie.W Polsce jest 1 MILION BEZPŁODNYCH PAR MAŁŻEŃSKICH - proszę mi pokazać te "CUDA" w ich wypadku - bo skuteczność in-vitro wynosi 80-90%. Pani cuda udają się w 1 %?
gość
4 lata temu
nie kupie tej gazety z ta p***a baba
gość
4 lata temu
nie kupie tej gazety z ta p***a baba
gość
4 lata temu
hanba co ta artystka od kartonow wygaduje teraz u kurskiego bedzie religii nauczala juz na nia nigdy nie spojrze
gość
4 lata temu
Tez jestem zdania, że Kożuchowska jest po in vitro, tylko niewiadomo dlaczego mówi, że jest inaczej. Czekałam na dziecko wiele lat i myślałam że z bólu pęknie mi serce. Teraz właśnie dzięki in vitro jestem przeszczesliwa i mam moje upragnione maleństwo.
gość
4 lata temu
P........tych nie brakuje. Vide Kożuchowska.
bCxfdDRn
gość
4 lata temu
A czy tego typu procedury nie przechodzi sie zanim lekarze podejma decyzje o invitro? chyba najpierw sprawdzaja co jest nie tak probuja wyleczyc a w ostatnecznosci invitro
gość
4 lata temu
to teraz już nawet na studiach medycznych nie uczą czytania ze zrozumieniem?
gość
4 lata temu
Naprotechnologia, to zadna nowosc, w kazdym gabinecie lekarskim jest stosowana, poza zabiegami inseminacji (co tez robia klinki leczeniania nieplodnosci). Natomiast, jak ktos ma niedrozne jajowowdy czy brak plemnikow (poza wydobyciem chirurgicznym) jedynie in vitro pomoze !
gość
4 lata temu
Czesto pary po in vitro, moga naturlanie poczac dziecko, poniewaz w organizmie kobiety zachodza zmiany ktore lecza rozne stany powodujace problemy z zagniezdzeniem sie zarodaka !!!
gość
4 lata temu
Skąd w ludziach tyle jadu , in vitro to nie metoda leczenia bezpłodności tylko metoda tzw." produkcji dzieci" a naprotechnologia zajmuje się leczeniem a kto z góry zakłada że napro nic mu nie pomoże to o czym tu mówić . Ciekawe ile osób piszących tu komentarze z niej korzystało ?( A żeby o czym pisać trzeba tego doświadczyć a nie powtarzać ploty gdzieś zasłyszane. ...)
gość
4 lata temu
s****e mozna pobrac z jader!
...
Następna strona
bCxfdDRP