Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ginekolog o tabletce "dzień po": "To ministerstwo zdrowia czy sumienia? Ograniczono dostęp nie tylko kobietom, dziecko jest wspólne!"

139
Podziel się

"Antykoncepcja dotyczy też mężczyzn, ograniczono nam prawa. Mają problem ideologiczny również ze zgwałconymi kobietami".

bCNEdCMR

Tabletka "dzień po" jest znowu na receptę. Minister Zdrowia kilkukrotnie zmieniał argumentację swojej decyzji, zaczynając od występowania poważnych i częstych powikłań, a na nagminnym kupowaniu jej przez młode dziewczyny kończąc. Grzegorz Południewski, ginekolog, w Dzień Dobry TVN podważył owe argumenty.

Nie wiem czy to ministerstwo zdrowia czy sumienia. Pigułka działa wysoko skutecznie ,ale nie jest to taka skuteczność jak przy antykoncepcji stałej. Im później przyjmiemy pigułkę, tym jej efekt antykoncepcyjny będzie troszkę mniejszy. Ministerstwo chce ograniczyć dostęp nie tylko kobietom, antykoncepcja dotyczy też mężczyzn, dziecko jest wspólne. Ograniczono nam prawa. W XXI wieku powinno się uprzedzać fakty, mamy rozum do tego. Mamy problem ideologiczny także w przypadku kobiet zgwałconych.

Zgadzacie się z nim?

bCNEdCMT
bCNEdCMZ

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCNEdCNu
KOMENTARZE
(139)
Adamo023
3 lata temu
Jestem przerażony tym co robi PiS. To jest skandal. Dziadki decydują za kobiety...
gość
3 lata temu
To nie minister ,to ministrant jakiegos biskupa !!!
gość
3 lata temu
Proszę bardzo, gratulacje dla tych, co głosowali na PIS. Coraz bardziej zbliżamy się do krajów arabskich przed którymi tak się bronią :( Zaraz będziemy musiały nosić spódnice do kostek i zachodzić w ciążę co roku, bo prezes i R****k tak chcą :/
bCNEdCNv
gość
3 lata temu
Najbardziej mnie smieszy jak kobiety gadają o babskiej solidarności i swojej sile, ale rząd do spółki z kościołem robi z nimi co chce. Gdyby jakakolwiek partia zaproponowała zakaz leczenia raka prostaty to następnego dnia wszyscy jej politycy jechaliby na taczkach do wisły, wiezieni przez facetów bez żadnego partyjnego podziału. A te "silne" kobiety dają sie poniżać i być traktowane jak p*******e, ale poparcie dla pisu wciąż rośnie a w kościołach wciąż ich pełno.
goscnatalia
3 lata temu
To nie jest tabletka wczesnoporonna!! Ministrowi ministrantowi brakuje wiedzy lub udaje . Kobiety chodźmy protestować!!!!
Najnowsze komentarze (139)
gość
3 lata temu
Każdy lekarz powinien się oficjalnie przyznać że podpisał klauzulę sumienia, jakby im dochody spadły sumienie poszło by w kąt, a może tu o aborcje chodzi, bo w końcu za to lekarze inkasują najwięcej. Na szczęście mam ginekolog z prawdziwego zdarzenia, poprosiłam o antykoncepcję i dostałam belarę, bez kwękania.
gość
3 lata temu
MIINISTER ZDROWIA TO P**********Y FACET TAK JAK RESZTA PIS TABLETKI DZIIIEŃ PO SKŁADA BRUDNE ŁAPY DECYZJA NIE ALE 60% OCINA WYDATKI NA LECZENIE DZIECI. KTO TAKICH POJEBANCW ZESAŁ NA NASZ UKOCHANY KRAJ.
gość
3 lata temu
ma rację tylko co do tego że powinno się uprzedzać fakty ...antykoncepcja standardowa naprawdę nie boli.
gość
3 lata temu
jeszcze troche to i prezerwatywy beda na recepte !!
RaY
3 lata temu
Pigułka „dzień po” – wybór powinien należeć do zainteresowanych - skoro ponad 80 % to katolicy to przecież nie ma problemu – po co ustawa jest 10 przykazań i wolna wola. Bardzo wybiórcza jest ta klauzula – patrząc całościowo na służbę zdrowia to niewiele ma wspólnego z sumieniem. Polacy umierają w kolejkach do specjalistów a jak mają trochę szczęścia to ich stan ulega pogorszeniu, ceny leków NFZ ustala z księżyca i wielu chorych nie stać na zakup… A gdyby tak lekarze kierowali się dobrem pacjenta i leczyli a nie ustawiali chorego do kilkuletniej kolejki - może zgodnie z ich klauzulą sumienia nie dożyje i NFZ zaoszczędzi trochę kasy.
gość
3 lata temu
...bo moim zdaniem my mamy trudniej. nie chce nikogo urazic,ale sa faceci którzy niestety tak naprawdę się ciesza na kolejne sankcje na kobiety cichaczem się ciesza ze może teraz będą musiały uwazac co i z kim robia no na zasadzie męskiej dominacji -lubia jak baby sa podlegle i teraz nie powiedzą tego glosno ale widać ze niektórym tak naprawdę top pasuje.na zasadzie aa lepiej żeby miały jakies ograniczenia. no i niektórym niestety skrycie marzy się motyw haremu cos w stylu on jeden przebierający w babach do oporu bo one nie maja prawa glosu. niestety ale sa faceci którzy skrycie o tym marza.niestety sa to zakompleksione lamy które maja problem z kobietami sa chamami i nie ogarniają dlaczego kobiety ich nie chcą albo wygladaja fatalnie ale nie spojrza na podobna sobie tylko marzy im si emodelka... i niestety tacy wlasnie niepelnowartosciowi faceci albo tacy z którymi jest cos nie tak w duchu się ciesza i licza na takei zmiany. bo teraz sa sfrustrowani patrza ale nie mogą zmusic,zamacac...a jak będzie szlo to w tym kierunku jak teraz, to niebawem kto wie? zalosne pi py.... i takie cos facetemn się nazwac nie powinno. tak samo jak to ze normalny facet nie uderzy kobiety. tylko zakompleksiona fleja.logiczne!
gość
3 lata temu
przepraszam, nie bardzo rozumiem. Mężczyxni chcą się zabezpieczać kosztem zdrowia kobiet? Co ten doktorek wygaduje!
gość
3 lata temu
Minister zdrowia to największa pomyłka tego rzadu! Psychopata ten i chazan kolejna m******a powinno się ich zamknąć i już nigdy nie pozwolić wypowiadać swoich bzdur!
bCNEdCNn
gość
3 lata temu
Teraz sobie przypomniał ze dziecko jest wspólne? Przecież aborcja to sprawa kobiety - sam tak mówił i to wiele razy!
gość
3 lata temu
Ten ginekolog jest na pasku IPPF organizacji promującej antykoncepcję zawsze i wszędzie! Jak się panu nie chce mieć dzieci to niech się pan nie wpycha gdzie nie trzeba i tyle. Antykoncepcja tak rozumiana jest narzędziem powszechnej demoralizacji! Po to człowiek ma rozum, żeby ie musiał uciekać sie do tabletek po - myśl przed!
gość
3 lata temu
to sumienie kobiety a nie pisu
gość
3 lata temu
ludzie uciekajmy z tego zacofanego kraju ;/
gość
3 lata temu
PIS spierdalaj! totalne zacofanie
gość
3 lata temu
o*********ć się od kobiet!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bCNEdCNP