Gliwa: "Mocno przeżyłam śmierć syna znajomych. Dopalacze to nie guma do żucia!"

34
Podziel się

Miał 18 lat. "To są narkotyki, które mogą doprowadzić do śmierci. Nikomu się nie udało zabronić sprzedawania heroiny, wódki i nikomu się nie uda zabronić sprzedawania dopalaczy".

Sylwia Gliwa od lipca tego roku zaangażowała się w kampanię przeciw dopalaczom. Podczas imprezy Gałkowo Masters 2016 miała na sobie kapelusz z napisem Stop dopalaczom. Zobacz: Celebrytki w kapeluszach na "polskim Ascot" (ZDJĘCIA)

Przyznaje, że zaangażowała się w walkę na skutek bolesnych doświadczeń swoich znajomych. Ich 18-letni syn zmarł po zażyciu dopalaczy.

Mocno przeżyłam śmierć syna znajomych. Młodzieży trzeba mówić, że dopalacze to nie guma do żucia. Stwierdziłam, że to okazja, którą mogę wykorzystać, żeby powiedzieć coś od siebie i zaapelować do młodych ludzi, żeby nie eksperymentowali z dopalaczami. To są narkotyki, które mogą doprowadzić do śmierci. Nikomu się nie udało zabronić sprzedawania heroiny, wódki czy papierosów i nikomu się również nie uda zabronić sprzedawania dopalaczy.

Gliwa tłumaczy też, że jej zdaniem istotną rolę w walce z narkotykami powinna pełnić także telewizja, zwłaszcza ta publiczna.

Powinna mieć Teatr Telewizji, powinna mieć programy dla młodzieży, które uświadamiają młodzież przed zagrożeniem, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze. Telewizja Polska, która uważam, że jest telewizją misyjną, nazywa się telewizją narodową i w chwili obecnej uważam, że powinna się naprawdę wziąć za bary z tym tematem.

Źródło: Newseria Lifestyle

KOMENTARZE
(34)
akibaba
4 lata temu
dobrze mówi. dopalacze to g...wno!
gość
4 lata temu
Like dla tej Pani
gość
4 lata temu
Święta prawda
gość
4 lata temu
Ma absolutną rację. Swoja drogą gdzie Ci ludzie maja rozum?
gość
4 lata temu
Piękna kobieta.
Najnowsze komentarze (34)
janka
4 lata temu
Co za infantylny pomysł, żeby telewizja wychowywała dzieci jak śwat śwatem rodzice muszą wychowywać dzieci czyli uczyć jak żyć
gość
4 lata temu
Akurat sprzedaż alkoholu opłaci się państwu, dlatego politycy mają to w d***e i ile szkód robi, wszyscy wiedzą, ale udają, ze problemu nie ma, zresztą nie tylko w Polsce! A nad tym jakoś nikt się nie zastanawia! Problem jest bardziej złożony i tu zakaz używek nie pomoze, bo zawsze coś tam wymyślą zastępczego! Problem, to stres, brak zainteresowania rodziców, których w większości nie ma w domu, bo albo harują cały dzień, albo zwyczajnie dzieci traktują, jako produkt, który należy zrobić, a wychowaniem, niech zajmie się szkoła! Stres dotyczy nie tylko młodzieży! To jest wielki problem dzisiejszych czasów, który można nazwać chorobą, a używki to tylko coś, tak na prawdę, jest drobnym wypadkiem przy pracy! U mnie w miejscowości, w ostanim 2 latach powiesiło się 5 osób, zapiło na śmierć 4 osoby!!!!! Zwykle z samotności, braku perspektyw, braku zainteresowania najbliższych! Nich się wreszcie o tym zacznie mówi głośniej!
gość
4 lata temu
mi tam go nie żal, dobrze, że innym krzywdy nie zdążył zrobić.
gość
4 lata temu
o ile wiem, sprzedaż heroiny jest zabroniona, więc jak to nikomu się nie udało...
gość
4 lata temu
PO CO PRZEPŁACAĆ SKORO MOŻNA MIEĆ UPC W DOMU. SEXY MAMUŚKA Z UPC
gość
4 lata temu
Jak dzieciak jest mądry, to po gówno nie sięgnie. Ale teraz takie dzieci to gatunek na wymarciu, bo masowo produkuje się półmózgi, ktore bez telefonu w łapie nie wiedziałyby jak się wysrać...
gość
4 lata temu
mówi tak bo nigdy dobrego mefedronu nie brała
Pawel
4 lata temu
Kurde,ale ona ladna
gość
4 lata temu
Ładna jest, dobrze powiedziała śle nie lubię jej
gość
4 lata temu
A kto im każe brać?
gość
4 lata temu
Nie tylko młodzież ale i dorośli, moje małżeństwo przez to się rozsypało, nie życzę nikomu przez to przechodzić. Ludzie opamiętajcie się!
ewa
4 lata temu
ja się też przejmuje ważny moment w życiu aby się rozwijać a nie chorować z powodu dopalaczy przechodzić uzależnienie i chorować na rożne depresje
gość
4 lata temu
Ona jest powalajaco piekna. Mowie to ja, kkbieta
gość
4 lata temu
Bardzo się cieszę temu rządowi należy się dobre wynagrodzenie za wytrwałą i uczciwą pracę