Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gwiazda "Klanu" ujawnia kulisy pracy: "Dzięki zarobkom w serialu mogę grać w teatrze. Średnia pensja to 1600 złotych!"

62
Podziel się:

"Zarobki w teatrze są śmieszne. Średnia teatralna pensja jest słaba, poniżej krajowej, ciężko za to przeżyć".

Paulina Holtz znana jest głównie z roli Agnieszki Lubicz w telenoweli Klan. Aktorkę można zobaczyć również w teatrze. W najnowszym wywiadzie odsłoniła kulisy aktorstwa. Holtz w rozmowie z www.przeAmbitni.pl przyznała, że tylko dzięki zarobkom w serialach, jest w stanie uprawiać bardzo drogie hobby, jakim jest granie w teatrze. Podała również wysokość miesięcznej pensji, na jaką mogą liczyć aktorzy teatralni. Teraz już rozumiecie, dlaczego tak często widzimy ich w reklamach i na imprezach sponsorowanych?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
Gnj
5 lata temu
Niestety to prawda!!! Praca w teatrze jest nieopłacalna!!! Grają bo chcą mieć kontakt z publika, grają by nie zapomnieć bo przecież nie każdy gra u Vegi !!! Teatr powinien być lepiej promowany! Bilety tańsze a reszta jakoś pójdzie!!! Wspierajmy sztukę!!!! Wspierajmy aktorow!!!
gość
5 lata temu
Wiem o tym. Dlatego nie jadę po aktorach serialowych czy reklamowych, bo wiem, że praca w teatrze mimo, że wysoko przez nas widzów oceniana, jest po prostu niskopłatna. Dlatego rodzice często się załamują jak im dziecko oświadcza że chce zostać aktorem. Za to po prostu się nie wyżyje.
gość
5 lata temu
praca aktora/artysty jest bardzo ciężka jeśli się nie jest celebryta
gość
5 lata temu
Witamy w PL!!!!!!
Łon gra gener...
5 lata temu
Niech nie płaczą aktorzyny. Mają podstawę, czyli zapewnioną stałą sumę co miesiąc. Nawet niech to będzie 1500zł ,do tego w zależności od ilości spektakli mają procentówki tzw. normy. Pamiętajmy, że nawet jak nie grają to mają wolne i nie rozliczają się z tego, czyli mogą dorobić......seriale,filmy, chałtury -śpiewogry, prowadzenie imprez, lista długa. Zawsze mogą posmakować prawdziwego zycia, bo żadna praca nie hańbi a kształtuje........mając etat w teatrze, mają wszystkie świadczenia opłacone taka ochronka a to dużo.
Najnowsze komentarze (62)
gość
5 lata temu
Biednych aktorów jest więcej niż bogatych co roku zawód ten otrzymuje 100 osób - a ilu znacie aktorów???
gość
5 lata temu
1600 podstawy (etat) plus hajs za każdy spektakl :) w Warszawie te stawki są wyższe zależy od teatru od 300zl w górę. Także nie mało zarabiają w teatrze. W serialu od 1000 w górę za dzień zdjęciowy.
gość
5 lata temu
Coz... Tak jest niestety. Ludzie srednio tyle zarabiaja. Zreszta u mnie w miescie gdzie niegdzie placa 800zl miesiecznie...
S.K.
5 lata temu
Bardzo dziwne to co mówisz a wszyscy aktorzy żyją ponad stan!!!!! zwyczajny polak nie stać go na zwiedzaniu świata i wakacji w ciepłych krajach i takich ciuchów Przeciętny polak właśnie tyle zarabia i musi z tego żyć a co ma zrobić emeryt który przepracował 40 lat w tym kraju i teraz biedę klepie. Aktorzy nauczyli się tylko nażekać jak mało zarabiją
gość
5 lata temu
to prawda , płaca w teatrze zawsze była mała. Ja pamiętam jednego z ministrów kultury .,że aktorów dawniej grzebano za płotem lub pod murem cmentarza
gość
5 lata temu
Najniższa krajowa. Współczuję.
gość
5 lata temu
Ja mam takie same pieniądze i nie narzekam w prasie i telewizji.
gość
5 lata temu
Etatowi aktorzy te pieniądze o których ona mówi dostają bez względu na to czy grają w spektaklach czy nie . Za rolę, w zależności od jej ważności, dostają dodatkowe pieniądze.
gość
5 lata temu
KLAN TO S****A , daj spokój nie narzekaj to dwulicowośc
gość
5 lata temu
To i tak za duzo,za takie kiepskie granie...
gość
5 lata temu
ona nie ma zadej szkoly ani talentu, drewno, drewno.
gość
5 lata temu
Pracuje 9godz codziennie w soboty 6 jedna w miesiącu wolna za najniższą krajowo. Próby rozmowy o podwyżkę kończą się propozycją zmiany pracy a ciężko coś znaleźć mają 50 lat taki kraj dobrze tylko dla tych z wiejskiej obibokow
gość
5 lata temu
Tylko za co ona bierze pieniadze z klanu ? za taka szmire ? Skandal , k***a tu człowiek uczciwie pracuje i g***o zarabia a takie pseudo aktorki za badziewie biora pieniadze !!!
gość
5 lata temu
Akurat średnia krajowa jest niższa niż 1600zł!Ogarnij się kobieto!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie