Trwa ładowanie...
Paww
|

Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)

230
230
Podziel się

Od kilku lat w programie Elżbiety Jaworowicz można zauważyć próby "urozmaicenia" formatu występami gwiazd disco polo oraz celebrytami w roli ekspertów. Zobaczcie najbardziej absurdalne momenty "Sprawy dla reportera".

1
 / 12
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. To tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA)
Gwiazdy disco polo, dwa jądra w seminarium i salta mecenasa. Ty tylko nieliczne "atrakcje", jakie telewizja publiczna funduje widzom "Sprawy dla reportera" (ZDJĘCIA) (TVP VOD)
0
0

"Sprawa dla reportera" jest emitowana na antenie TVP od 1983 roku. Program publicystyczny przedstawił ponad 700 dramatycznych historii z różnych zakątków Polski. Format składa się z dwóch części: reporterskiej, która jest zrealizowana na miejscu omawianego wydarzenia, oraz studyjnej, w której odbywa się dyskusja grona ekspertów z bohaterami reportażu.

Od kilku lat można obserwować próby urozmaicenia formuły programu Elżbiety Jaworowicz. Wprowadzono muzyczne występy Zenka Martyniuka oraz celebrytów w roli ekspertów. W tej roli mogli popisać się między innymi Ivan Komarenko oraz Grażyna Szapołowska, która skonfliktowanej rodzinie doradziła rozwiązanie kłótni przy ognisku i dobrym winie.

Do "błyskotliwych" przemyśleń celebrytów zdążyliśmy już przywyknąć, jednak wśród widzów najwięcej oburzenia budzą występy muzyków disco polo. W ostatnim odcinku "Sprawy dla reportera" po pełnej emocji i łez wypowiedzi kobiety, która walczy z mężem o kontakt z dzieckiem, do studia wszedł lider zespołu Masters, który zaśpiewał weselny przebój "Żona moja".

Zobaczcie listę najbardziej niezręcznych momentów w historii programu.

2
 / 12
Dramat bohaterki programu i disco polo

Bohaterką ostatniego odcinka "Sprawy dla reportera" była pochodząca z Ukrainy pani Maryna, która walczy z mężem o opiekę nad dziećmi. Kobieta została pozbawiona kontaktu z pociechami. Maryna ujawniła również, jak była traktowana przez partnera, który zamiast kwiatów na rocznicę kupił jej śledzie. Po wypowiedzi gościa programu pełnej emocji i łez do studia wszedł lider zespołu Masters, który zaśpiewał weselny przebój "Żona moja". Kobieta słuchając utworu, nie mogła powstrzymać płaczu.

3
 / 12
Zenon Martyniuk na otarcie łez

Twórcy programu zdecydowali się "wzbogacić" format małymi akcentami, które w zamyśle miały urozmaicić i nieco rozładować napiętą atmosferę w studiu. O pomoc poproszono oczywiście lidera zespołu Akcent. Zenek Martyniuk swoim występem "zwieńczył" dyskusję o chorym na nowotwór oczu 9-miesięcznym Franku.

Przypomnijmy, że to nie był pierwszy występ discopolowca w programie: Kurski walczy o oglądalność TVP: W "Sprawie dla reportera" wystąpił... Zenon Martyniuk!

4
 / 12
Operowe pocieszenie

Marek Torzewski w geście solidarności z bohaterem programu Elżbiety Jaworowicz przytulił mężczyznę oraz zaśpiewał dla niego włoską piosenkę. Występ tenora został jednak usunięty z internetowej biblioteki programu. Czy to ze względu na jego problemy z prawem?

5
 / 12
Historia o dwóch jądrach w seminarium

Dwa jądra w seminarium i historia odciętego prącia to tylko nieliczne przykłady barwnych opowieści specjalistów zapraszanych do programu. W odcinku z 16 marca 2017 roku dowiadujemy się z ust zaproszonego chirurga plastyka, że do seminarium przyjmowani są mężczyźni posiadający dwa jądra. Wymogi, które powinien spełnił przyszły ksiądz podsumowano historią o odciętym prąciu.

Zgłaszali się młodzi chłopcy, którzy mieli jedno jądro, a chcieli pójść do seminarium duchownego. Nie chcieli ich przyjąć, tam muszą być dwa jądra - powiedział prof. Andrzej Sankowski.

Coś niebywałego, ja jestem w szoku - skomentowała Elżbieta Jaworowicz.

6
 / 12
Okrutne słowa Marii Wentlandt-Walkiewicz

Grudzień 2021 roku w historii programu "Sprawa dla reportera" był dość bogaty w atrakcje dla widzów i kontrowersyjne wypowiedzi ekspertów. Na liście znalazły się słowa Marii Wentlandt-Walkiewicz. Obecna w studiu mecenas zasugerowała matce dziecka, że ta lata temu powinna była dokonać aborcji.

Ja nie mogę patrzeć na Eryka, bo on cierpi. I temu dziecku bezapelacyjnie trzeba pomóc. Co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Matka, która kocha dziecko, musi się zastanowić, jaki mu ewentualnie gotuje los. I wie pani co, zastanawiam się, czy jako matka nie podjęłabym innej decyzji. Bo kocham dziecko i nie chciałabym, żeby na moim dziecku eksperymentowano - krzyczała mecenas.

7
 / 12
UFO w Ciechocinie

19 lipca 2018 roku widzowie mogli usłyszeć sensacyjne doniesienia o pojawieniu się UFO na terenie Polski. Jeden z mieszkańców Ciechocina zrelacjonował spotkanie z obcymi przybyszami.

Widziałem UFO trzy razy. Reflektory, z okien biło światło i się kręciło. Z 10-15 minut to trwało. Ludzie to odbierają, jakbym miał fantazję - mówił Tadeusz Piotrowski.

8
 / 12
Wygibasy mecenasa Piotra Kaszewiaka

Mecenas Piotr Kaszewiak jest jednym z regularnych gości programu Elżbiety Jaworowicz. Z wielkim zaangażowaniem bierze udział w dyskusjach, by pomóc pokrzywdzonym bohaterom. Niekiedy sam nieumyślnie staje się bohaterem odcinka przez swoje zachowanie oraz wybuchowość.

Piotr Kaszewiak, chcąc wspomóc pomóc w zbiórce dla chorego dziecka, stanął w studiu na głowie. Ze swojego zachowania tłumaczył się potem w rozmowie z Wirtualną Polską.

W studiu była też krewna tego dziecka - zawodowa gimnastyczka. To właśnie wtedy, pod wpływem chwili, wspólnie z ojcem chorego postanowiliśmy dosłownie "stanąć na głowie dla sprawy".

9
 / 12
Grażyna Szapołowska w roli ekspertki

Grażyna Szapołowska w grudniu zeszłego roku została gościem programu, w którym miała odnieść się do sprawy mężczyzny skazanego za czynności seksualne z 14-latką i dramatycznego sporu wielodzietnej rodziny. Aktorka postanowiła uspokoić mężczyznę, który miał trafić do więzienia, słowami, że nie powinien bać się wykonania wyroku, ponieważ kara przynosi oczyszczenie. Skłóconej rodzinie doradziła, by zorganizowali ognisko i napili się dobrego wina.

Proste, prawda?

10
 / 12
Wizje Krzysztofa Jackowskiego

Krzysztof Jackowski 6 października 2013 roku w programie "Sprawa dla reportera" udowadniał, że swoimi umiejętnościami wyręczył policję w poszukiwaniu ciała zaginionej kobiety. Przed kamerami bez skrępowania obwąchiwał ubranie Ewy, próbując przekonać do swoich metod siedzących w studio ekspertów.

11
 / 12
Przerwany program

W historii programu pojawiły się również sytuacje, w których Elżbieta Jaworowicz traciła kontrolę w studiu. Cztery lata temu awanturę na planie wywołał szef Stowarzyszenia "Dzielny Tata" Michał Fabisiak. Najpierw mężczyzna bez zgody transmitował nagranie w social mediach, a później nie chciał opuścić studia, choć przerwano nagranie. Fabisiaka musiała wyprowadzić telewizyjna ochrona. W kłótnię przed kamerami zaangażował się również Krzysztof Rutkowski.

12
 / 12
Integracja z bohaterami programu

Na koniec chcemy docenić Elżbietę Jaworowicz za niezwykle profesjonalne podejście do sztuki reportażu. Dziennikarka na potrzeby uzyskania informacji nie unika integracji z bohaterami swoich materiałów, nawet, jeśli musi towarzyszyć temu alkohol. Elżbieta Jaworowicz wpadając na trop ciekawego tematu, dała pokaz swojego zaangażowania w lokalu gastronomicznym w Uchańcach koło Zamościa. Dziennikarka skosztowała taniego wina prosto z butelki.

Nawet nie jest złe! - skomentowała, oblizując usta.

KOMENTARZE
(230)
Marla
rok temu
To się nie mieści w moim pejzażu
Dji
rok temu
Polecam "Szopkę dla reportera" Daniela Midasa. Gość bezbłędnie puentuje ten program.
gosc
rok temu
uwielbiam ten program. taka polska wlasnie. bieda klotnie i disco polo
Eliot Ness
rok temu
Pani Jaworowicz wiecznie mloda, jak Wlodzimierz Lenin
Ola
rok temu
Daniel Midas na IG i tik tok doskonale opisuje co się dzieje w tym programie. Polecam Jego filmiki 😀👌👌👌
Najnowsze komentarze (230)
qwerty
rok temu
Kaszewiak <3
17:43 29
rok temu
STARE
Mila
rok temu
Ja zgadzam się z mecenas Wentlandt. Rodzice tego chłopca postąpili bardzo egoistycznie, że nie przerwali ciąży wiedząc jak bardzo ciężko chory będzie. To nie jest kwestia braku ręki, nogi, płuca czy zespołu Downa. To dziecko jest tak ciężko chore, że nigdy nie będzie samodzielnie, wymaga opieki 24/7 i tak naprawdę to nie jest życie tylko pełna męki wegetacja. Nie je samodzielnie, nie chodzi, nie mówi, załatwia się w pampersa, ma odleżyny, codziennie przyjmuje ogromną ilość leków, które przy okazji wyniszczają mu chociażby wątrobę (w skrajnych przypadkach niewydolności wątroby wymagany jest przeszczep). Teraz płacze i do telewizji chodzi pieniędzy szukać na chore dziecko. A za co ja się pytam? Za to, że dzięki jej decyzji on ma piekło na ziemi? Nie miała sumienia przerwać ciąży, a ma sumienie patrzyć codziennie na jego cierpienie?Jej mi wcale nie jest szkoda, tylko tego biednego chłopca. To nie tak, że przez x lat był zdrowy, szczęśliwy i rozwijał się prawidłowo jak reszta jego rówieśników, a później ciężko zachorował lub miał jakiś straszny wypadek. Nie będę wypowiadać się za innych, ale jeśli mam mieć wybór między śmiercią, a egzystentowaniem jako warzywo to zdecydowanie wybieram opcję pierwszą. Na szczęście żyję w kraju gdzie eutanazja jest legalna.
IP.
rok temu
Midas lepszy od Jaworowicz😁 prawda Robaczki?
Iwona
rok temu
Zdecydowanie wolę "Szopkę dla Reportera" Madasa 🤣🤣🤣
SY
rok temu
Robaczki łapki w górę!
Robaczki łapk...
rok temu
SY.
Ola
rok temu
Szopka dla reportera... Polecam😛
Adka
rok temu
Jakby nagle wszyscy zapomnieli co się działo w rozmowach w toku xD
Piotr
rok temu
Polecam "Sprawa dla Reportera. Best Moments"
......
rok temu
Najlepszy moment był odcinek w którym gość po 50 stce nagrywał porno z małoletnią kochanką potem mała oskarżyła go o gwałt i potem ten gość wraz z panią jaworowicz i siostrami oglądał swój film 😄
Nie oceniaj
rok temu
Każdy ma kogoś takiego w rodzinie😐
Lili
rok temu
W zasadzie to dlaczego do seminarium nie przyjmują mężczyzn z jednym jądrem? Rozumiem, że ta przypadłość wpływa na płodność, ale przecież księżom nie powinno na tym zależeć - nie dążą do prokreacji. Tak mnie zafrapowało to zagadnienie. Wyjaśni ktoś?
OMG!
rok temu
To nie jest publicystyka tylko program reżyserowany,
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Pochód celebrytów na premierze "#BringBackAlice": szykowna Beata Ścibakówna, Marieta Żukowska, Fit Lovers... (ZDJĘCIA)

Na premierze nowego serialu produkcji HBO z Heleną Englert w roli głównej nie mogło oczywiście zabraknąć Beaty Ścibakówny. Dumna mama kibicowała córce na ściance, na której pozowali m.in. Wojciech Łozowski, Ola Nowak i Klaudia Nieścior z "Top Model". Kto miał najlepszą stylówkę?
9.

Zbiór celebrytów na wieczorze autorskim: Monika Mrozowska, Orłoś i Koziejowska, mentorka Irena (ZDJĘCIA)

W środę odbyła się uroczysta premiera najnowszej książki Wiktora Krajewskiego o historii największego casanovy PRL, Jerzego Kalibabki. Tego wieczoru na ściance pozowali m.in. Maciej Orłoś, Monika Mrozowska czy Kazimiera Szczuka.
8.

Tak mieszka Wiktoria Gąsiewska: jasne pomieszczenia, drewniany parkiet i duży taras z widokiem na las (ZDJĘCIA)

Wiktoria Gąsiewska jest bardzo aktywna w swoich mediach społecznościowych. Często publikuje zdjęcia nie tylko z luksusowych wakacji, ale także z własnego domu, który jakiś czas temu zakupiła. Ładnie się urządziła?
7.

Tłum celebrytów na otwarciu butiku: ZoZo Design: odmłodzony Piotr Stramowski, Magdalena Stępień, Maja Hyży (ZDJĘCIA)

W środę odbyło się uroczyste otwarcie butiku z biżuterią ZoZo Design. Wśród gości można było wypatrzeć Angelikę Muchę, Patrycję Markowską, Kasię Moś i innych celebrytów.
6.

Uzbrojona w torebkę za 10 tysięcy Agnieszka Woźniak-Starak i jej ukochany drałują w śnieżycy do NOWEGO GNIAZDKA (ZDJĘCIA)

Agnieszka Woźniak-Starak spotyka się z warszawskim restauratorem od przeszło dwóch lat. Ich związek wchodzi właśnie na kolejny poziom: para wije sobie wspólne gniazdko.
5.

Tak Viola Kołakowska spędza czas z NASTOLETNIĄ CÓRKĄ: wspólne śniadanie, przerwa na papieroska, spacer i zakupy... (ZDJĘCIA)

Jakiś czas temu córka Tomasza Karolaka i Violi Kołakowskiej pojawiła się ze sławnym tatą na premierze "Listów do M. 5". Teraz paparazzi "przyłapali" ją na śniadaniu i spacerze z mamą. Jak sławna mama i córka spędziły razem czas?
4.

Pojedynek księżniczek na koncercie "100 lat Disneya": Małgorzata Socha jak Myszka Minnie, syrenka Beata Kozidrak... (ZDJĘCIA)

Na koncert z okazji 100-lecia wytwórni Disneya do Teatru Polskiego ściągnęły największe gwiazdy show biznesu. W księżniczkowych sukniach wystąpiły m.in. Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak i Cleo. Poczuliście się jak w bajce?
3.

Gwiazdy na uroczystej premierze "Lewandowski Nieznany": Robert Lewandowski, Anna Lewandowska, Zofia Zborowska... (ZDJĘCIA)

Pierwsza pełnometrażowa próba uchwycenia biografii Roberta Lewandowskiego nie mogła obyć się bez czerwonego (tym razem akurat niebieskiego) dywanu. Na premierze filmu "Lewandowski nieznany" pojawili się m.in. Robert Lewandowski, Anna Lewandowska, Zofia Zborowska i Andrzej Wrona. Kto wypadł najlepiej?
2.

19. urodziny Allana Krupy od kulis: pląsająca na parkiecie Edyta Górniak, zachwycona "teściową" ukochana... (ZDJĘCIA)

Kilka dni temu Allan Krupa świętował 19. urodziny. Impreza odbyła się w jednym z warszawskich klubów, a na wydarzeniu nie mogło zabraknąć ukochanej aspirującego rapera i Edyty Górniak. Były tańce, alkohol i przemowa. Zobaczcie zdjęcia.
1.

Tak mieszka Joanna Krupa w Los Angeles: różowy pokój dziecięcy, duże patio i basen (ZDJĘCIA)

Joanna Krupa często chwali się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak mieszka. Typowo amerykański styl, duży kominek, przestronne patio i pokój zabaw córki. Wnętrza robią wrażenie?