Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Tiga
|
aktualizacja

Hanna Lis wzięła ślub, gdy miała 19 lat. "To była głupota". Kim jest pierwszy mąż dziennikarki?

153
Podziel się:

Hanna Lis dwukrotnie decydowała się na małżeństwo. Pierwszym jej mężem był Robert Smoktunowicz, znany prawnik, którego nazwisko nosiła przez dziewięć lat. Drugim mężem Hanny Lis był Tomasz Lis, również dziennikarz, za którego wyszła w październiku 2007 roku. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu i rozpadł się po 11 latach.

Hanna Lis wzięła ślub, gdy miała 19 lat. "To była głupota". Kim jest pierwszy mąż dziennikarki?
Pierwszy mąż Hanny Lis, Robert Smoktunowicz (East News)

Hanna Lis po raz pierwszy wzięła ślub w 1989 roku. Jej wybrankiem był Robert Smoktunowicz, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po dziewięciu latach małżeństwa, w 1998 roku, para zdecydowała się na rozwód. W okresie między rozwodem a kolejnym małżeństwem, Hanna Lis była związana z przedsiębiorcą Jackiem Kozińskim. Z tego związku na świat przyszły dwie córki dziennikarki, Julia i Anna.

Hanna Smoktunowicz przez rok studiowała japonistykę, zanim zdecydowała się na zmianę kierunku i rozpoczęła studia italianistyczne na prestiżowym Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie tam, w murach akademickich, spotkała Roberta Smoktunowicza, prawnika, który był od niej starszy o osiem lat. Robert, urodzony 30 stycznia 1962 roku, był wówczas młodym, ambitnym absolwentem prawa, który podczas swoich studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Warszawskim. Znacząco przyczynił się do organizacji Komisji Koordynacyjnej NZS w Warszawie oraz do przeprowadzenia strajków studenckich na UW w latach 1980–1981.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hanna Lis wyznaje: "W show-biznesie jest mało przyjaźni"

Ich znajomość, która rozpoczęła się na studiach, przerodziła się w głębokie uczucie, które zaowocowało małżeństwem w 1989 roku. Wówczas Hanna Smoktunowicz była jeszcze bardzo młoda, miała zaledwie 19 lat. W trakcie ich wspólnego życia, Robert Smoktunowicz, od 1991 roku, prowadził kancelarię Smoktunowicz i Partnerzy, natomiast Hanna rozpoczęła swoją karierę w mediach.

Mimo wieloletniego związku, małżonkowie nie dzielili się publicznie szczegółami dotyczącymi ich relacji. Wiadomo jednak, że w 1998 roku małżeństwo Hanny i Roberta Smoktunowiczów zakończyło się rozwodem. Wiele lat później, Hanna, już pod nazwiskiem Lis, zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy na temat swojego młodzieńczego ślubu. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem w programie "Demakijaż" powiedziała krótko: "To była głupota".

W wywiadzie dla "Vivy!", Hanna Lis opowiedziała nieco więcej na temat swojego pierwszego małżeństwa, stwierdzając, że to był "rażący brak wyobraźni". Dodała również:

Nie wracam do przeszłości. Zwłaszcza tej zaprzeszłej. Gdy kobieta nie ma z mężczyzną dzieci, życie po prostu wymazuje go z pamięci. Bywa też, że solidna trauma mocno wspomaga amnezję – przyznała.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem "Vivy!", Hanna Lis, która przez wiele lat po rozwodzie nadal posługiwała się nazwiskiem Smoktunowicz, wyznała:

W decyzji o rozwodzie pomógł mi, paradoksalnie, ksiądz. Miałam dwadzieścia kilka lat i tkwiło we mnie wciąż idealistyczne przekonanie, że trzeba walczyć do końca. Ów zaprzyjaźniony ksiądz wyjaśnił mi, że owa "walka do końca" będzie walką do mojego końca. Więc odeszłam.

Po rozwodzie z Robertem Smoktunowiczem, Hanna poznała przedsiębiorcę Jacka Kozińskiego, z którym doczekała się dwóch córek. Niestety, ten związek również nie przetrwał próby czasu. W październiku 2007 roku, w polskim konsulacie w Rzymie, poślubiła dziennikarza Tomasza Lisa. Jednak po 11 latach małżeństwa, media poinformowały o ich rozstaniu. Z kolei Robert Smoktunowicz, kilka lat po rozwodzie z Hanną, poślubił prawniczkę Zofię Ragankiewicz, z którą ma dwójkę dzieci. Ta relacja także nie przetrwała, a kobieta postanowiła odejść od męża.

Robert Smoktunowicz, pierwszy mąż Hanny Lis, to postać o bogatym życiorysie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim w 1986 roku, rozpoczął swoją karierę prawniczą. Od 1991 roku kierował firmą prawniczą Smoktunowicz & Partnerzy, a od 1999 roku firmą Smoktunowicz & Falandysz, którą prowadził wspólnie z Lechem Falandyszem. Jak podaje Wikipedia, w 1995 roku został doradcą prawnym ambasady Republiki Włoskiej. W latach 1997–1998 był ekspertem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Publikował również felietony w miesięcznikach "Home & Market" i "Gentleman".

W 2001 roku Robert Smoktunowicz zdecydował się na zaangażowanie w politykę. Został wybrany na senatora V kadencji w okręgu podwarszawskim z ramienia komitetu Blok Senat 2001, w skład którego wchodziła nowo powstała Platforma Obywatelska. W 2005 roku po raz drugi uzyskał mandat senatora, tym razem z rekomendacji Platformy Obywatelskiej. We wrześniu 2007 roku zrezygnował z członkostwa w tej partii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
Zifia
10 miesięcy temu
O Zosi ragankiewicz napiszcie , jakim damskim bokserem był senator Smoktunowicz i nigdy nie został ukarany
KrajZakolaków
10 miesięcy temu
Koleś był bardzo przystojny, ale jak to zwykle z atrakcyjnymi facetami, których w tym kraju jest jak na lekarstwo, mają kosmiczne ego a nawet skłonności do psychopatii.
Kobo
10 miesięcy temu
Zosia odeszla,Bo Jak mowila,bila bita,przemoc fiz.i psych.,sliczna dziewczyna swego czasu.
🤣🤣🤣
10 miesięcy temu
Przyjaciółeczka na medal. Każdy był chciał mieć taką przyjaciółeczkę jak Hania.
ciekawsze!
10 miesięcy temu
Kim jest pierwszy mąż p.ismaka Tiga!???
Najnowsze komentarze (153)
EMERYT
9 miesięcy temu
Ja obchodziłem z żoną 55 rocznicę ślubu to i pani H.Lis jak pozbiera wszystkie lata małżeństwa dojdzie do takiej rocznicy.
taksemyśle
9 miesięcy temu
To nie głupota była tylko pierwszy krok w karierze!
Kasandra
9 miesięcy temu
No cóż elity przecież "katolickie" tak maja wszyscy ze wszystkimi z błogoslawieniem czarnych,jedna hipokryzja,biedne są tylko dzieci ,a poźniej dorosli tych kacyków celebryckich ze zlamaną psychiką i skrzywionym kręgosłupem moralnym czasem do końca życia
Hela
9 miesięcy temu
I pierwsza i druga żona doświadczyła od tego "senatora" przemocy fizycznej i psychicznej. W środowisku o tym wiedzą, nie został jako damski bokser zbojkotowany. Dlaczego? To jasne. Bo potrafi się zemścić.
Matematyk
9 miesięcy temu
W 98r rozwód w styczniu 99 urodziła córkę przedsiębiorcy . Myśle ze nie ksiądz nakłonił do rozwodu
8888
9 miesięcy temu
W tej chwili kancelaria Smoktunowicza to najlepsza( i najdroższa) kancelaria w Polsce. Ale podobno nie ma sprawy z której nie wybronią. Facet jest tak bogaty, jak kosmos!
Szczęśliwa
9 miesięcy temu
Myślę ,że wiek nie jest winny za nieudane małżeństwo. Brałam ślub w wieku niespełna 19 lat i za kilka dni obchodzę z męzem 45-tą rocznicę. Pozdrawiam :)
🤦‍♀️
10 miesięcy temu
A, że Lis to nie był niby błąd?
Ślachta
10 miesięcy temu
W wieku 19 lat to była głupota, ale później to już tylko krynica mądrości...
Nieomylna
10 miesięcy temu
Jak ją widzę to od razu mi się kojarzy z używkami...Coś jest na rzeczy
chorągiewka
10 miesięcy temu
Na początku był w UPR Korwina, potem PO, teraz PIS.
gonzo
10 miesięcy temu
Ostatnią partnerkę, Monikę, to nawet ugryzł. Napisała o tym na swoim FB i nazwała go Szerszeniem.
Renata
10 miesięcy temu
A co,już mu kancelaria gorzej funkcjonuje,skoro kiedyś jego twarz nie była widziana w mediach, w każdym razie to zdjęcie widziałam pierwszy raz . Teraz daje o sobie znać i chce wjechać na plecach byłych kobiet do popularności .
Gosc
10 miesięcy temu
Po co ta promocja Lisowej? Jakaś praca w TVN?
...
Następna strona