Holland o "Idzie": "Nie spodziewałam się globalnego sukcesu!"

119
Podziel się

"Nie tylko na festiwalach, ale też w kinach. Zgromadził ogromną widownię we Francji, w Stanach".

Holland o "Idzie": "Nie spodziewałam się globalnego sukcesu!"

Film "Ida" wciąż odnosi sukcesy za granicą. Odtwórczyni jednej z głównych ról, Agata Kulesza, za swoją rolę otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles. "Ida" zdobyła również Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film roku. Obraz został też nominowany do Złotych Globów i ma spore szanse na Oscara. Festiwalowe sukcesy to nie wszystko. Film zachwycił widzów w kinach na całym świecie, na co w rozmowie z TVN 24 zwróciła uwagę Agnieszka Holland.

Nie spodziewałam się, że odniesie aż taki sukces, globalny. Nie tylko na festiwalach wygrywał, ale też w kinach. Zgromadził ogromną widownię w kinach we Francji, w Stanach. Jest bezczelnie i ostentacyjnie minimalistyczny. Opowiada o polskich sprawach w sposób uniwersalny.

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(119)
gość
5 lata temu
Nie za zdjecia a za to ze ukazano Polakow jako antysemitow i ze biedne z***i jak zwykle sa pokrzywdzone i ciagna mld odszkodowan zaklamujac historie.. Nasi dziadkowie z AK sie w grobach przewracaja!!!! Wiecej godnosci!!!!
gość
5 lata temu
Bo tam najwięcej Żydów
gość
5 lata temu
no i niech odnosi sukcesy, fajnie. Bądźmy dumni ;)
gość
5 lata temu
czemu ta Żydówka się dziwi, film opluwa Polaków, wybiela żydowskich komunistycznych zbrodniarzy więc sukces murowany
gość
5 lata temu
A Polakom film się nie podoba.
Najnowsze komentarze (119)
gość
5 lata temu
Jak to bylby sukces o Polakach to ta falszywa kobieta by sie nie zachwycala.Nie lubie jej.Ani to zdolne ani inteligentne.Jej filmy to byle co
Japa
5 lata temu
W święta leciał na canal+ jak dla mnie film ciekawy, inny niż większość ale jednak mocno przereklamowany. Natomiast bardzo na plus zaskoczył mnie film AmbaSSada, który leciał zaraz po Idzie - już dawno się tak nie uśmiałem...
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Bo pokazuję Żydówkę ALE TO TYLKO NA MARGINESIE .
Miro1111
5 lata temu
Sami sobie dają Oscary, sami sobie wręczają Nagrodę Jobla. Co tu się dziwić, te same pochodzenie. Tylko niech nie wciskają potem, że Polak dostał nagrodę. Zakłamanie i wciskanie kitu, i szukanie głupszych od siebie. Pozdrawiam,
gość
5 lata temu
proponuję zacząć oglądanie od końca,tzn kto i za co komu dziękuje...naród wybrany.Problem o wiele lepiej przedstawił Pasikowski!
gość
5 lata temu
Polacy zabrali dom biednym uciśnionym Żydom - jak pani holand miałaby się nie cieszyć z takiego filmu.
Ewa
5 lata temu
Nie uważam się za artystkę, ale taki film zrobiłabym swoim aparatem fotograficznym, może trochę lepszy. Nikt z rodziny nie chciałby go obejrzeć drugi raz, bo coś takiego nie pociąga.
gość
5 lata temu
Ten film jest zwyczajnie słaby. Wystarczy pokazać Żydów z (oczywiście!) dobrej strony i sukces medialny gwarantowany. Piszę medialny, bowiem w kinach jakoś nikt sie nań nie rzucał...
gość
5 lata temu
Też tak myślę .Dużo większe wrażenie wywarł na mnie film pt. RÓŻA .Oczywiście ciesze się ,że IDA odniosła sukces.
gość
5 lata temu
Te antysemita
gość
5 lata temu
Nie tylko islam rozpełza się po świecie
nie IDE na "I...
5 lata temu
HOLLAND siega dna ...nie interesuja mnie wypociny jej intelektualne
Wiesław Pich
5 lata temu
Żydz wspierają żydów i żydowski ogląd świata. Coś nowego?
gość
5 lata temu
Już od momentu powstania filmu Pawła Pawlikowskiego „Ida” o stalinowskiej Żydówce-oprawczyni Polaków Wolińskiej wiadomo, że ten film dostanie Oskara. Światowe ż******o przystąpiło już niestety do ostatecznego rozwiązania kwestii Polaków. Polacy są dla żydów bardzo niewygodni, więc podlegają póki co, medialnej eksterminacji. Polskojęzyczna judejska kinematografia wypuszcza coraz to haniebniejsze odwrócone do góry nogami obrazy świata i pseudohistoryczne bzdety. Filmy Pokłosie Władysława Pasikowskiego, Ida Pawła Pawlikowskiego czy sztuka teatralna Nasza klasa Aleksandra Smolara, która była ponoć „pozytywnie” tzn. anty-polsko odebrana w prawie 30 krajach są tego jaskrawym przykładem. Polacy nie mają pieniędzy na promowanie takiego szmatłastwa. Ale Żydzi tak. I tak ma świat o nas myśleć, bo gdy zapadnie decyzja o fizycznej eksterminacji Polaków, by nikt nas nie żałował, bo nie jesteśmy tego warci. To bardzo antypolski sztandar.
...
Następna strona