Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Internauci OBURZENI po finale "Ninja Warrior". Pojawiły się oskarżenia o DYSKRYMINACJĘ KOBIET! Produkcja już zabrała głos

165
Podziel się:

Za nami finał "Ninja Warrior", w którym ogłoszono Last Man Standing i Last Woman Standing tej edycji. Problem w tym, że Paweł Murawski otrzymał czek na 15 tysięcy, natomiast Dorota Gadzińska jedynie na... jedną trzecią tej kwoty.

Internauci OBURZENI po finale "Ninja Warrior". Pojawiły się oskarżenia o DYSKRYMINACJĘ KOBIET! Produkcja już zabrała głos
Fani oburzeni różnicą w nagrodzie dla uczestników. Doszło do dyskryminacji ze względu na płeć? ("Ninja Warrior Polska" Polsat, Facebook.com)

We wtorek miał miejsce finałowy odcinek 6. edycji programu "Ninja Warrior". Na torach zmierzyło się tym razem 24 najlepszych uczestników, którzy walczyli o główną wygraną. Ostatecznie niestety żaden z nich nie dotarł do ostatniej konkurencji i tym samym nagrodę otrzymał Paweł Murawski w kategorii Last Man Standing.

To był mój piąty start w programie i stres związany z samym występem był znacznie mniejszy. Myślę, że właśnie to się w głównej mierze przyczyniło do opanowania na torze. Bardzo cieszę się z wygranej, jest to dla mnie spełnienie marzeń, chociaż wciąż jest apetyt na "Total Victory", czyli zdobycie Góry Midoriyama - mówił zwycięzca.

Fani oburzeni wysokością wygranych w "Ninja Warrior". Pojawiły się poważne zarzuty

W tym sezonie zdecydowano się też na przyznanie dodatkowej nagrody w kategorii Last Woman Standing, co miało być motywacją dla kobiet. Laureatką została Dorota Gadzińska, która otrzymała medal oraz czek na 5 tysięcy złotych. Rzecz jednak w tym, że Murawski za swoje wyróżnienie otrzymał trzy razy większą nagrodę niż jego konkurentka.

Widzowie "Ninja Warrior" od razu wytknęli ten fakt produkcji i nie kryją oburzenia. Ich zdaniem doszło do dyskryminacji ze względu na płeć, a pod zdjęciem, na którym pozowali razem z otrzymanymi czekami, pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Fani zauważają, że choć Murawski zaszedł w programie dużo dalej, to nagroda - z racji podziału na płeć - powinna być równa.

"Jedna rzecz mi się tylko nie spodobała, trochę dyskryminacja. Czek dla kobiety i mężczyzny powinien być o tej samej wartości...", "Szkoda tylko, że dziewczyny są dyskryminowane i dostają mniejszą nagrodę od facetów", "Czemu dla mężczyzny nagroda to 15 tysięcy, a dla kobiety 5?", "Trochę to nie fair, że kobieta dostaje 5 tysięcy, a facet 15" - czytamy na profilach programu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szokujące wyznanie Anny Wendzikowskiej i "afera suplementowa" Sandry Kubickiej

Dyskryminacja w finale "Ninja Warrior"? Produkcja zabrała głos

W końcu na głosy oburzonych widzów postanowiła zareagować produkcja programu. W krótkim oświadczeniu przekazano, że tytuł Last Man Standing jest jednoznaczny ze zwycięstwem, a wygrany może być w końcu tylko jeden. Z tego powodu Paweł - jako zwycięzca - otrzymał czek na wyższą kwotę.

Nagroda dla Last Man Standing, czyli osoby, która nie weszła na Midoriyamę, ale zaszła najdalej w programie, to 15 tysięcy złotych. Osobą, która wygrała szóstą edycję programu, jest Paweł Murawski, który otrzymał 15 tysięcy złotych - wyjaśniono.

Kategoria Last Woman Standing miała być natomiast jedynie dodatkową nagrodą dla kobiety, która zaszła w programie najdalej. Z tego powodu produkcja apeluje, aby nie traktować ich jako zawodników równoważnych.

Wychodzimy jednak naprzeciw także uczestniczkom, których jest mniej, ale próbują swoich sił z coraz lepszymi wynikami. Dlatego przygotowaliśmy nagrodę 5 tysięcy złotych dla najlepszej Last Woman Standing w programie. To nie są równoważne nagrody, bo zwycięzca programu jest jeden - wytłumaczono.

Nie wyjaśniono natomiast, skąd zatem pomysł na nazewnictwo nagrody dla drugiej z płci, jeśli nie są to wyróżnienia równoważne. Niektórzy zastanawiają się też, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby to kobieta wygrała program i czy wtedy Paweł otrzymałby 5 tysięcy złotych na tej samej zasadzie.

Satysfakcjonuje Was takie tłumaczenie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(165)
Huuuu
2 lata temu
Jak to w życiu, kobieta się nie liczy nigdzie i do niczego, jest tylko od rodzenia dzieci. Dostała taka sama nagrodę pocieszenia jak pensje kobiet w stosunku do mężczyzn na tych samych stanowiskach.
Miszczak.
2 lata temu
Oglądam ten program. Jest sport. Jest walka. Pasja. Naprawdę jeden z ciekawych programów w tv. Ale dawno powinna być kategoria dla kobiet. Bez względu ile ich startuje. I powinna wygrać najlepsza i dostać ten sam tytuł co medyczna. I tr same pieniądze. Faktycznie pan jest mniej. Ale jak już się pojawia to wszyscy kibicują. Może trzeba zrobić właśnie kategorie tylko dla pan. Żeby miały tez równe szanse.
Ann Leather
2 lata temu
Przestańcie zajmować się poważnymi problemami, jakimi jest nierówność płac! Ja się pytam, co dzisiaj u Kurzopków? Czy wciąż są razem? Czy Małgorzata Rozenek zrobiła dzisiaj pilates? Czy Sebastian Fabijański znowu robi performance z Rafalalą? I czy Piotr Stramowski zadzwonił dzisiaj do Kasi?!?!?!?!
Lola
2 lata temu
Nie satysfakcjonuje mnie to tłumaczenie. To dyskryminacja.
Kid
2 lata temu
Nie dziwię się, ze są oburzeni. Jawna dyskryminacja.
Najnowsze komentarze (165)
tonio
rok temu
Niedawno był krzyk pod niebiosa, ze piłkarki zarabiają mniej niż piłkarze. Ale czy ktoś ogląda damską piłkę nożną? Chyba po to, żeby się pośmiać. No, ale przecież powinny dostawać tyle co Messi i Ronaldo...
toro
rok temu
A ja bym chciał się na przykład dowiedzieć, czemu na torze eliminacyjnym końcowa ścianka, na którą trzeba wbiec dla kobiet ustawiona jest dobre 30cm niżej niż dla mężczyzn (jak ktoś nie wierzy, niech się dobrze przyjrzy), i czy podobne ułatwienia zakamuflowane też są na innych przeszkodach. Bo to jak np w wojsku, gdzie kobiety oczywiście krzyczą, że muszą mieć takie same zarobki jak mężczyźni, ale jak przychodzi do testów sprawnościowych, to się okazuje, że muszą mieć zaniżone normy, bo inaczej się nie wyrobią. I tak to jest z tą równością...
Mmmm
rok temu
Odnośnie komentarzy, że tor powinien być jeden dla kobiet i mężczyzn równe szanse itd. Hormony regulują działanie całego organizmu. Faceci mogą sobie schodzić z tłuszczem ile wlezie a kobiety? No właśnie. Brak okresu, wlosy, złe samopoczucie. Im mniej tłuszczu tym łatwiej, lżej się podciągać, skakać, wspimac sie. Niestety coś o tym wiem od niedawnA jaki wpływ ma tkanka tłuszczowa trzymana bardzo nisko przez długi czas. Ta nagroda 15k to śmiech na sali naprawde. Ochłapy. Drugi tor dla kobiet.
bol123
rok temu
A teraz idźmy w drugą w stronę program wygrała kobieta. Nagroda główna dla zwycięzcy to 15 tys. Kobieta zdobywa tę nagrodę. Mężczyzna dostaje 5 tys zł. Czy wtedy też by były komentarze o dyskryminacji płci? Wątpię. Albo idźmy jeszcze dalej wybory Miss w finale są Mulatka, Azjatka, iEuropejka o jasnej karnacji. Wszystkie przepiękne, ale wygrywa Azjata, czy też wtedy mamy tu dyskryminację pod względem rasowym ?
Koń
2 lata temu
10tys dostał koń. Kobieta po koniu.
Miki
2 lata temu
Tym kobieta ciagle mało . Oskubaly by każdego do ostatniego grosza. Gdy widza kasę to już nic się nie liczy 😞
Kajetan
2 lata temu
Facet((producent) oddaje swoje ciężko zarobione pieniądze a kobieta dalej marudzi . Co za pazerność damska
darkman2008
2 lata temu
To ja chce dostać 5000 za ro ze potrafię oddychać powietrzem. Jak można dawać nagrodę za to ze nic nie osiągnęła . Kobieta sama się skompromitowała . Ktoś sobie wyobraża żeby facet dostał nagrodę za ro ze zajął 20 miejsce (wtedy to byłaby burza )
darkman2008
2 lata temu
Jedynie dziewczyny z Tajlandii mogą podjąć jakaś rywalizację 🙂
darkman2008
2 lata temu
Krótka piłka . Po co startują z facetami jak zawsze były i będą na pozycji przegranej. Pokazały ro mistrzynie olimpijskie w piłce nożnej USA gdzie przegrały z 15 letnimi dzieciakami 2:5 😂
darkman2008
2 lata temu
Hahaha to niech kobiety biegną po 3m sznurze który leży na ziemi chociaż i tak pewnie był by problem bo maja problemy z równowaga . Dostały nagrodę bonusowa i robią z tego aferę (cała kobieta).Nie wiem po co producenci taka (darmowa) nagrodę przyznali przez ro będą mieć jeszcze problemy 😅
Nick
2 lata temu
Nagroda pocieszenia ale w osobnej kategorii- kobiet? Dalej dyskryminacja płci
Kasia
2 lata temu
Ta kobieta odpadła na torze eliminacyjnym, gdzie on przeszedł przez pół finał do finału. No tak. Powinna dostac tyle samo bo zrobiła tyle samo
Misio
2 lata temu
Ninja oglądam. Ktoś kto zarządza ninja popełnia błędy. Pamiętacie jak nie pozwolono zdobyć Polakowi góry w ostatniej chwili zmieniono regulamin. A teraz dyskryminacja.
...
Następna strona