Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jakubik o wyrzuceniu z Opola: "Nie pchaliśmy się na festiwal. Kazali nam stworzyć alternatywny teledysk!"

52
Podziel się

"Wydawca nas zgłosił i zostaliśmy przyjęci. Potem nagle z nas zrezygnowano. Po lawinie zdarzeń z Kayah i Rodowicz i tak byśmy nie wystąpili".

bCOpXCZh

Wygląda na to, że mamy w Polsce kolejnego "niepokornego" artystę. Do grona gwiazd zakazanych przez TVP dołączył Arkadiusz Jakubik i zespół Dr Misio. Zespół usunięto z festiwalu w Opolu z powodu "niemisyjnego" teledysku do piosenki Pismo, w którym wokalista i jego koledzy przebrani są za księży, piją wódkę i jeżdżą drogimi samochodami, z pogardą odnosząc się do uchodźców. Przypomnijmy: Zespół Dr Misio ZOSTAŁ WYRZUCONY z Opola za antyklerykalny teledysk! "W świątyni najlepszy jest biznes, kogo obchodzi zbawienie?"

Jakubik w Dzień Dobry TVN tłumaczył, że teledysk w założeniu nie miał być obrazoburczy. Miał skłaniać do refleksji dotyczącej śmierci.

To nie jest obrazoburczy teledysk. To autorska kreacja. Chciałbym, żeby płyta Zmartwychwstanie nie była kojarzone antyklerykalnie. Lata lecą, starość zbliża się wielkimi krokami. Tam są egzystencjalne pytania, co jest dalej, co jest po drugiej stronie. To depresyjny pop. Mam koło siebie metaforyczny cmentarz opuszczony przez ludzi i Boga. Tam leżą wszyscy ludzie niezależnie od wyznania, wszyscy są równi wobec śmierci. Ja też tam na tym cmentarzu leżę. Przeniosłem tam prochy ojca i dobudowałem sobie pięterko. Mam swoje miejsce.

bCOpXCZj

Skomentował również wyrzucenie zespołu z Opola:

Nie pchaliśmy się na Opole. Nas do Opola zgłosił nasz wydawca. Zostaliśmy przyjęci. Byliśmy zaskoczeni pozytywnie, bo opolski festiwal to świętość. Myślałem, że to jakieś otwarcie, dialog. Potem były negocjacje, poproszono nas o przygotowanie alternatywnego teledysku. Uniwersal to zrobił. I nagle w zeszłym tygodniu z nas zrezygnowano. Potem artyści rezygnowali, i nawet gdyby nas nie wyrzucili, to i tak byśmy nie wystąpili.

bCOpXCZp
bCOpXCZq

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCOpXCZK
KOMENTARZE
(52)
gość
3 lata temu
Każdemu, kto szuka czegoś sprawdzonego, p************************************************w. Ja schudłam dzięki niemu 7 kg – bez ćwiczeń i głodówki. Na blogu opisuje jak to zrobiłam - h********************m
gość
3 lata temu
ale co to ma do rzeczy? żyją w Polsce, więc pokazują jak jest tutaj. a teledysk nie kłamie, tak jest. ale wiadomo prawda boli
patriotka
3 lata temu
KK jaki jest każdy widzi. Więc się dziwić. Pozdrowienia dla Pana Jakubika. Z takich Artystów jesteśmy dumni.
bCOpXCZL
gość
3 lata temu
Ekipa PIS ma kompleksy.
gość
3 lata temu
Pudel zablokował like
Najnowsze komentarze (52)
gość
3 lata temu
Pospieszalskiego wali już na mózg,taki się zrobił cenzor że niech go c.uj zastrzeli.Co księżulki nie piją?!Chleją na umór,hazardziści ,pedofile i dziwkarze,tej prawdy z siebie nie zmyją!!!Najgorsze że tym z powołania też się dostaje.
gość
3 lata temu
gdzie były te pseudo gwiazdki jak cała Polska protestowała przeciwko umowie ACTA. Chcieli płatnej muzyki, filmów - bo kasa by szła na ich konto.
gość
3 lata temu
Celebryci i aktorzy to w większości matoły i na niczym nie znają się (czasami na torebkach i butach). Płacą im za czytanie z promptera. Muszą mieć dużo kasy na operacje plastyczne.
gość
3 lata temu
Jakubik zrobił podobnie jak Jezus, który piętnował "faryzejski" sposób myślenia, wywyższanie się i przesadny rytualizm. Najwyższy czas z tym skończyć w każdej sferze. Jestem za tym , ale kicz Jakubika nie nadaje się do Opola, raczej na happening kod-u.
wujek
3 lata temu
panie Jakubik cwany ćwoku obraź pan koran i muzułmanów to skończysz jak dziennikarze we Francji. Zasrańcu takiś odważny no to lu.
gość
3 lata temu
Ten facet to dno i wodorosty. Jak tak bardzo go coś bulwersuje to niech zapisze się do jakiejs partii a nie szydzi z tego co dla wielu ludzi jest świętością.
gość
3 lata temu
Jakubik, alkoholik z kompleksami. Wielki artysta, chce zaistnieć robiąc z siebie błazna.
gość
3 lata temu
Lewactwo, lewactwo nas zalewa. Już nawet nikt nie pyta kto wam za to płaci. Bo większość z nas wie.
bCOpXCZD
gość
3 lata temu
Jak brakuje talentu to się na skandalu jedzie.
gość
3 lata temu
Żałosne
gość
3 lata temu
Dr Mosiek judzi!
gość
3 lata temu
Żadna strata !!!Hihihihihihi!!jak będziemy chcieli oglądać takie coś to zajrzymy do internetu!!!nie chcemy być atakowani takim czymś !!!
gość
3 lata temu
A mnie się ta piosenka bardzo podoba. Jest bardzo melodyjna, refren wpadający w ucho a wokalista ma świetny głos o ciekawej barwie. Teledysku nie widziałam bo nie oglądam tv ale z tego co wiem to na festiwalu nie pokazuje się klipów tylko są występy live. Czy jakby zmienili klip a na żywo wystąpili przebrani za księży to byłoby dużo bardziej kontrowersyjnie? Na marginesie nie podoba mi się lans na aferę. Dziś są sławniejsi przez ten skandal niż dzięki świetnej muzie. Jaki z tego morał dla innych kapel - nie ważne jak gracie róbcie afery będziecie sławni ????
gość
3 lata temu
Szmaciarstwo i żenada.. .
bCOpXDaf