Trwa ładowanie...
Przejdź na
PGR
|

Jan Englert przez dekadę żył na dwa domy. Z Dorotą Pomykałą połączył go romans, ale nie zostawił dla niej żony: "Była zwodzona"

154
Podziel się:

Jan Englert nigdy nie narzekał na zainteresowanie ze strony kobiet. Lata temu plotkowano o jego romansie z Dorotą Pomykałą. Aktor przez dekadę żył na dwa domy, ale nigdy nie zostawił dla niej ówczesnej żony.

Jan Englert przez dekadę żył na dwa domy. Z Dorotą Pomykałą połączył go romans, ale nie zostawił dla niej żony: "Była zwodzona"
Jan Englert i Dorota Pomykała przez dekadę byli kochankami. Nigdy nie zostawił dla niej żony (FORUM, AKPA)

Jan Englert zdecydowanie może się pochwalić imponującym dorobkiem artystycznym. Nic zatem dziwnego, że cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony płci przeciwnej. Choć dziś jest mężem Beaty Ścibakówny, której powiedział "tak" jeszcze w 1995 roku, to przed laty jego sytuacja osobista była dużo bardziej skomplikowana. Sporo się plotkowało m.in. o jednym z jego romansów.

Jan Englert przez dekadę żył na dwa domy. Nigdy nie zostawił dla niej żony

Niegdyś głośno było o romantycznej relacji Englerta z Dorotą Pomykałą, którą poznał podczas pracy na planie filmu "Ojciec królowej". Wówczas aktor był mężem Barbary Sołtysik, z którą doczekał się troje dzieci. Młodsza od niego o 13 lat artystka zawróciła mu w głowie i to z wzajemnością, przez co narodził się między nimi ognisty romans.

To jedyna kobieta, z którą nigdy się nie nudzę. Nigdy nie wiem, czym mnie zaskoczy - wspominał jego słowa "Super Express".

Wkrótce żył praktycznie na dwa domy, kursując między Warszawą i Krakowem, gdzie się spotykali z Dorotą. Ich relacja miała trwać prawie 10 lat. Oboje ciężko pracowali nad aktorskim portfolio, jednak gdy się widywali, Pomykała potrafiła rzucić wszystko, żeby tylko spędzać czas z ukochanym. O tym, że był uwikłany "w romans w Krakowie", Englert wspomniał w książce "Bez oklasków".

W czasie stanu wojennego byłem zaplątany w romans w Krakowie i chodziłem po wymagane wówczas przepustki. Dziwiłem się (...), jak nadzwyczajnie łatwo je dostawałem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Helena Englert: "Jestem świadoma swojego przywileju"

Media wskazują, jakoby Dorota miała wtedy nadzieję, że Jan porzuci dla niej żonę i będą mogli budować wspólną przyszłość. Tak się jednak nie stało, co Pomykała ponoć mocno przeżyła. Pod koniec lat 80. ich romans miał dobiec końca, a on wrócił na łono rodziny.

Czuła się w pewnym sensie oszukana, bo przez wiele lat była zwodzona. Janek z jednej strony chciał z nią być, a z drugiej nie mógł odejść od żony... - twierdziła koleżanka aktorki na łamach "Na żywo".

Jego małżeństwo z Barbarą Sołtysik ostatecznie nie przetrwało, a w 1995 roku ożenił się z Beatą Ścibakówną, z którą jest związany do dziś. W wywiadzie-rzece dla Kamili Dreckiej przyznał, że miał z pierwszą żoną pewną umowę.

Taką mieliśmy umowę z pierwszą żoną, że rozwiedziemy się, kiedy dzieci będą dorosłe i samodzielne. Tak się umówiliśmy i tego dotrzymaliśmy.

Co ciekawe, w książce "Bez oklasków" sam Englert przyznał, że nie miałby żalu do partnerki, gdyby ta po zdradzie odpłaciła mu tym samym. Nazwał to "rzetelnym rachunkiem".

Jeśli ja zdradzałem, nie miałem pretensji, jeżeli robiły to samo. Nie wiem, czy to jest uczciwość. To jest rzetelny rachunek, w ramach - by tak rzec - szukania kompromisu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(154)
Justyna
2 miesiące temu
To jest się czym chwalić. To nie jest męskie. Zdrady i oszustwa są domeną słabego mężczyzny, który chce sobie coś udowodnić i na chwilę podbudować własne ego. Takim Panom dziękujemy, pa pa!
Amen
2 miesiące temu
Okropne dla żony i dzieci wspólnych.
Uuu
2 miesiące temu
Tacy ludzie jak Englert są po prostu obrzydliwi i zasługują na potępienie. Ja rozumiem, że po iluś latach można się odkochać, zakochać w kimś innym itp, ale wtedy trzeba mieć odwagę podjąć decyzję albo odejść albo odpuścić tą nową miłość i ponieść konsekwencje decyzji. Ten dziad to zwykły tchórz. Ciekawe jak będzie się zachowywał jak ktoś jego Helenę tak potraktuje jak on byłą żonę lub byłą kochankę…
wtenczas
2 miesiące temu
Na horyzoncie pojawiła się Beata Ścibakówna krzycząc "Panie profesorzę, tonę, niech mnie pan ratuje
sara
2 miesiące temu
Nie ma to jak zrobić troje dzieci i potem się zorientować, że ta żona to jednak nie to. Po pierwszym dziecku nie zauważył pewnie.
Najnowsze komentarze (154)
Haha
2 miesiące temu
Gdyby nie zaawansowany wiek i związane z nim niedomagania zdrowotne, to jeszcze by poklaskał ja.jcami o tyłek jakiejś kolejnej studentki.
Rozalia
2 miesiące temu
Może byście zatrudnili korektora albo zaczęli czytać swoje epopeje przed publikacją? "Wówczas aktor był mężem Barbary Sołtysik, z którą doczekał się troje dzieci".
dys
2 miesiące temu
Wszystko dzieje sie po cos i z jakiegos powodu.
AGLO
2 miesiące temu
mowi tak gdyby bo go zona nie zdradzala, gdyby zdradzala to na pewno by szalal- moze szybciej zostawil by kochanke
Lola
2 miesiące temu
Biedna pani Barbara Sołtysik . Ale nie rozumiem po co dziś to wszystko przypominać
meme
2 miesiące temu
Englert. przystojny był, ale ma niemiecką, a nie polską urodę (Niemcy mają bardziej męskie rysy niż Polacy)
meme
2 miesiące temu
mam wrażenie, że te wszystkie jego byłe i obecne są do siebie bardzo podobne
pragmatycznie
2 miesiące temu
Pewnie było mu tak wygodnie, żona uprała, ugotowała, zajęła się dziećmi. A na pokaz miał dobry piar wzorowego męża.
Maaaa
2 miesiące temu
Gdy ja byłam zwykłym wykładowca, to obowiązywały mnie zasady etyczne.Gdy raz w przypływie emocji poszłam na piwo ze studentami to myślałam, że wylecę z Uczelni i wtedy zakodował sobie, że źle zrobiłam, ale byłam młoda i kontaktowa, podobal mi się,luz amerykański a jednak tu jest Polska.Gdybym poszła do łóżka że studentem i jeszcze się tym szczyciła to ..
Klll
2 miesiące temu
Żenująca historia. Bagno towarzyskie
Gość
2 miesiące temu
Żony nie zostawił dla kochanki, a kochanki nie zostawił dla żony. Obie głupie.
Tom
2 miesiące temu
Rektor powinien posiadać wysokie morale,a on co? Hipokryta. Obrzydliwe.
Alexaa
2 miesiące temu
Gdyby nie problemy zdrowotne jeszcze by poskakał.
xvxbb
2 miesiące temu
obrzydliwe i beata też! i jeszcze pouczaja...
...
Następna strona